Lee Yi-Kyung Yeni Bir Dizide Erkek Başrol Karakteri Canlandıracak

Lee Yi-Kyung’un MBC’nin "Red Moon, Blue Sun" adlı yeni dizisinde rol alacak.

Dizi, meydana gelen bir kazadan sonra her şeyini kaybeden bir kadının etrafında dönmektedir.

Lee Yi-Kyung dizide bir dedektif olan Kang Ji-Hun  karakterini canlandıracak. Güçlü bir adalet duygunsa sahiptir ve suçluların hukuk kapsamında cezalandırılmasına inanmaktadır. Dışarıdan bakılınca neşeli birisi gibi görünse de gizlediği geçmişinden dolayı büyük acılar çekmektedir.

Ayrıca dizide kadın başrol karakteri canlandırması için oyuncu Kim Sun-A’ya teklif götürüldü. Kim Sun-A eğer teklifi kabul ederse dizide bir çocuk merkezinde çocuk danışmanı olarak çalışan Cha Woo-Kyung karakterini canlandıracak. Mükemmel bir hayata sahiptir. Mesleğini sevmektedir, nazik ve iyi bir eşe sahiptir ve ikinci çocuğuna hamiledir. Ancak bir kaza meydana gelir ve bu kaza sonrasında mükemmel olan hayatı alt üst olur. Birçok gerçekle yüzleşir ve bu gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışır.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Horse Doctor", "Two Weeks" ve "Triangle" dizilerinin yönetmenlerinden Choi Jung-Kyu oturmaktadır. Dizinin senaristliğini "The Village: Achiara's Secret" dizisini kaleme alan Do Hyun-Jung yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün bu yılın Kasım ayında yayımlanması planlanılıyor.

Kaynak: (1), (2)