"The Crowned Clown" Dizisinin Karakter Afişleri Yayımlandı
  • Maysa
  • 18-12-2018, 14:39

tvN’in "The Crowned Clown" adlı yeni dizisinin karakter afişleri yayımlandı.

Dizi, Joseon hanedanlığı döneminde geçmektedir. Kral Lee Hun (Yeo Jin-Goo), kendisine karşı olan ayaklanmalar ve güç mücadeleleri ile savaşmaktadır. Kendisine karşı düzenlenecek suikast girişimlerini önlemek amacıyla bazı zamanlar yerine geçmesi için kendisine benzeyen birisinin bulunmasını emreder. Ardından, krala tıpa tıp benzeyen Ha-Sun (Yeo Jin-Goo) adında bir soytarı bulunur. Kralın yerine tahtta oturmak zorunda kalan sahte kral, bu süre zarfında, Kraliçe Yoo So-Woon’a (Lee Se-Young) âşık olur.

Yeo Jin-Goo dizide birbirine tıpa tıp benzeyen Kral Lee Hun ve Ha-Sun canlandırmaktadır.

Han-Sun karakteri, bir soytarıdır. Küçük yaşta, ailesini salgın bir hastalık yüzünden kaybetmiştir. O sırada, neredeyse açlıktan ölmek üzere olan Ha-Sun’u bir grup soytarı bulur ve soytarıların arasında bir soytarı olarak büyür. Onun korkusuzluğu sarayda birçok karışıklığa neden olur. Onun karakter afişinde, "İyi yaparsam, yaşarım. İyi olamazsam, ölürüm. Hadi, en büyük kumarı oynayalım!"  yazmaktadır.

Kral Lee Hun karakteri, tahtını koruyabilmek için mücadele eden soğuk ve sert birisidir. Kendisine karşı düzenlenebilinecek bir suikastı önlemek için kendisine tıpa tıp benzeyen birisini bulmalarını emreder. Onun karakter afişinde, "Beni korumanın bir yolunu bul. Ben çıldırmadan önce…"  yazmaktadır.

Lee Se-Young dizide Kraliçe Yoo So-Woon karakterini canlandırmaktadır. Mutsuz bir hayatı vardır ve bu yüzden gülmeyi unutmuştur. Onun karakter afişinde, "Ve sonunda size âşık oldum, Majesteleri."  yazmaktadır.

Kim Sang-Kyung dizide baş kraliyet sekreteri olan Lee Kyu karakterini canlandırmaktadır. Onun karakter afişinde Ha Sun’a ifaden, "Benimle yeni bir dünyanın hayalini kuran gerçek bir kral olacak mısın?"  yazmaktadır.

"The Crowned Clown", başrollerinde Lee Byung-Hun, Han Hyo-Joo ve Ryoo Seung-Ryong’un rol aldığı, 2012 yapımı, ödüllü film, "Masquerade"den uyarlamadır. Dizi, bir uyarlama olsa da senaryoda önemli değişiklikler olacağı bildirildi.

Dizisinin ana kadrosunda Yeo Jin-Goo, Lee Se-Young, Kim Sang-Kyung, Kwon Hae-Hyo ve Jang Gwang yer almaktadır.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Money Flower", "Golden Pouch", "Glamorous Temptation" ve "Warm and Cozy" dizilerinde çalışmış olan Kim Hee-Won oturmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün 7 Ocak 2019 tarihinde yayımlanması planlanılıyor.

Kaynak: (1)