Masquerade

Puanı: 4,5/5  Oy Sayısı: 2
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Masquerade | 광해, 왕이 된 남자
Tür: Dram, Romantik, Tarih
Yönetmen: Kim Hee-Won
Senarist: -
Yapımcı: -
Yapım Şirketi: -
Yayıncı: tvN
daum: -
Bölüm Sayısı: -
Yapım Yılı: 2018 – 2019
Yayın Tarihi: Ocak 2019
Yayın Günleri ve Saati:
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Ha Sun,
Kral Lee Hun
Kraliçe Yoo So-Woon
 

 

Diğer Oyuncuları:

---


Konusu:

Dizi, Joseon hanedanlığı döneminde geçmektedir. Kral Lee Hun (Yeo Jin-Goo), sarayda olmadığı zamanlarda onun yerine geçmesi için kendisine tıpa tıp benzeyen birisinin bulunmasını emreder. Ardından, krala tıpa tıp benzeyen Ha-Sun (Yeo Jin-Goo) adında bir soytarı bulunur. Kral, geceleri sarayın dışındaki sevgilisinin evine giderken Ha-Sun kralın yerine tahta oturur. Ancak bir gün, kral zehirlenir ve bilinçsizce yatar. Artık Ha-Sun kral iyileşene kadar kralın tahtında oturmak zorunda kalır. Bu süre zarfında, sahte kral ile Kraliçe Yoo So-Woon (Lee Se-Young) birbirlerine âşık olur.


Karakterleri:

Yeo Jin-Goo dizide birbirine tıpa tıp benzeyen Kral Lee Hun ve Ha-Sun canlandırmaktadır. Kral Lee Hun karakteri, tahtını koruyabilmek için mücadele eden soğuk ve sert birisidir. Kendisine karşı düzenlenebilinecek bir suikastı önlemek için kendisine tıpa tıp benzeyen birisini bulmalarını emreder. Han-Sun karakteri, bir soytarıdır. Küçük yaşta, ailesini salgın bir hastalık yüzünden kaybetmiştir. O sırada, neredeyse açlıktan ölmek üzere olan Ha-Sun’u bir grup soytarı bulur ve soytarıların arasında bir soytarı olarak büyür.

Lee Se-Young dizide Kraliçe Yoo So-Woon karakterini canlandırmaktadır. Mutsuz bir hayatı vardır ve bu yüzden gülmeyi unutmuştur.


Not: Dizi, 2012 yapımı, ödüllü film, "Masquerade"den uyarlamadır.


Kaynakları: (1)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam ve içerik ile alakasız link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…