"Vagabond" Dizisinin Yayın Tarihi Belirlendi + Diziden İlk Görüntüler
  • Maysa
  • 26-12-2018, 15:04

SBS’in "Vagabond" adlı yeni dizisinin hangi ay yayımlanmaya başlayacağı açıklandı. Ayrıca Lee Seung-Gi ve Suzy’in yer aldığı sahnelerden ilk görüntüler yayımlandı.

26 Aralık’ta, SBS’in yaptığı açıklamaya göre, dizi 2019 yılının Mayıs ayında yayımlanmaya başlayacak. Ayrıca dizi, SBS’in Çarşamba & Perşembe dizi kuşağında yer alacak.

Başlangıçta, dizinin çekimlerinin 2018’in sonlarına doğru bitmesi ve dizinin 2018’in sonlarında yayımlanması planlanılıyordu. Ancak, dizinin çekimleri şuanda devam etmektedir. Çekimlerin Ocak 2019 veya Şubat 2019’da son bulması planlanılıyor.

Dizi, gizemli bir uçak kazası soruşturmasına karışan ve daha sonra ülkede yapılan yolsuzluklar hakkında bilgi toplamaya başlayan sıradan bir adamın (Lee Seung-Gi) etrafında dönmektedir. Lee Seung-Gi dizide bir dublör olan Cha Gun karakterini canlandırmaktadır. Suzy dizide Ulusal İstihbarat Servisi'nin bir ajanı olan Go Hae-Ri karakterini canlandırmaktadır.

Suzy ve Lee Seung-Gi, daha önce, 2013 yapımı "Gu Family Book" dizisinde birlikte rol almıştı.

Yayımlanan görüntülerdeki sahneler, Fas’ta çekildi ve Fas’taki çekimler geçtiğimiz Ekim ayında başlayıp Kasım ayında son buldu.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Romantic Doctor, Teacher Kim", "Mrs. Cop" serisi, "You're All Surrounded" ve "Giant" dizilerinin yönetmeni Yu In-Sik oturmaktadır. Dizinin senaristliğini "Monster", "Empress Ki" ve "Giant" dizilerini birlikte kaleme alan Jang Young-Cheol ve Jung Kyung-Soon yapmaktadır. Yönetmen Yu In-Sik ve her iki senarist daha önce "Incarnation of Money", "History of the Salaryman" ve "Giant" dizilerinde beraber çalışmıştı. Ayrıca oyuncu Lee Seung-Gi ve yönetmen Yu In-Sik "You're All Surrounded" dizisinde beraber çalışmıştı. Dizinin yapımcılığını ise Celltrion Entertainment üstlenmektedir.

Ayrıca dizinin uluslararası dağıtımından sorumlu olan Sony Pictures, diziyi aynı anda Kore, ABD ve Japonya’da yayımlanmayı hedefliyor.

Kaynak: (1), (2), (3)