"Haechi" Dizisinin Karakter Afişleri ve Yeni Bir Fragmanı Yayımlandı
  • Maysa
  • 22-01-2019, 12:51

Ana kadrosunda Jung Il-Woo, Go Ara, Kwon Yool, Park Hoon, Lee Kyoung-Young ve Jung Moon-Sung'un yer aldığı, SBS’in "Haechi" dizisinin 6 karakter afişi ve üçüncü fragmanı yayımlandı.

Dizi, Joseon Hanedanlığı döneminde, adalet ve reform arayışında olan dört farklı kişinin etrafında dönmektedir. Bu dört kişi; Lee Geum (Jung Il-Woo), Yeo Ji (Go Ara), Park Mun-Soo (Kwon Yool) ve Dal-Moon (Park Hoon)’dur. Ülkelerinde bir reform gerçekleştirebilmek için Prens Lee Geum'u kral yapmaya çalışırlar.

Jung Il-Woo dizide bir prens olan Lee Geum karakterini canlandırmaktadır. Oldukça zeki ve adalet duygusu güçlü birisidir. Ancak annesi alt sınıftan olduğu için prens olarak saygı görmez.

Go Ara dizide hükümet adına bir müfettiş olarak çalışan Yeo Ji karakterini canlandırmaktadır. Eskiden alt sınıf bir hizmetkârdı. Onun karakteri kadın olduğu için sürekli ayrımcılığa uğramaktadır. Ancak dövüş sanatlarında ve soruşturma konusunda birçok erkekten daha iyidir. Çeşitli kılık değiştirme ve kamuflaj türlerini bilmektedir. Ayrıca Çince, Japonca ve Korece olmak üzere üç farklı dilde konuşmaktadır. Yozlaşmış hükümeti düzeltmek için Lee Geum (Jung Il-Woo) ile güçlerini birleştirir.

Kwon Yool dizide devlet sınavlarına hazırlanan Park Mun-Soo karakterini canlandırmaktadır. Çok zeki biri olmadığı için devlet sınavını kazanmakta zorluk çekmektedir. Ancak insanlara karşı hassas ve dürüst birisidir. O, adalet arayışında olan tutkulu bir genç adamdır. Her zaman Lee Geum’un (Jung Il-Woo) yanında yer alır ve onun tahta çıkmasına yardımcı olur.

Park Hoon dizide ünlü bir soytarı olan Dal-Moon karakterini canlandırmaktadır. Aynı zamanda bir çetenin lideridir. Dövüş sanatları konusunda oldukça yetenekli birisidir. Sokaklarda büyümüştür ve ne ailesinin kim olduğunu ne de gerçek adını bilmektedir. Günlerini amaçsızca geçirirken bir gün Lee Geum (Jung Il-Woo) ile karşılaşır ve onun mutlaka tahta geçmesi gerektiğini anlar.

Lee Kyoung-Young dizide güç sahibi olabilmek için her şeyi yapan Min Jin-Won karakterini canlandırmaktadır. Hatalara asla tahammülü yoktur. Tahta kuklası olarak oturacak birisini ararken Lee Geum (Jung Il-Woo) ile karşılaşır. İlk başlarda onu onaylamasa da daha sonraları onu kral yapmaya karar verir.

Jung Moon-Sung dizide bir prens olan Lee Tan karakterini canlandırmaktadır. Kral olabilmek için Min Jin-Won’un (Lee Kyoung-Young) kuklası olarak tahta oturmaya karar verir. Bu yüzden Min Jin-Won’un emirlerini eksiksiz yerine getirir. Ancak bir gün önüne engel olarak Lee Geum (Jung Il-Woo) çıkar ve planları yarıda kesilir. Min Jin-Won kararını değiştirdiği için onun desteğini kaybeder ve bir cinayet işler.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Il Ji-Mae: The Phantom Thief", "The Great Seer" ve "The Village: Achiara's Secret" dizilerinin yönetmenliğini yapan Lee Yong-Seok oturmaktadır. Dizinin senaristliğini "Lee San, Wind of the Palace", "Dong Yi", "Horse Doctor" ve "Splendid Politics" dizilerini kaleme alan Kim Yi-Young yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün 11 Şubat 2019 tarihinde yayımlanması planlanılıyor.

Kaynak: (1), (2)