Jang Dong-Yoon "Tale of Nok-Du" Dizisinde Kim So-Hyun’a Eşlik Edebilir

Jang Dong-Yoon, KBS2’nun "Tale of Nok-Du" ("Mung Bean Chronicle") adlı yeni dizisinde erkek başrol karakteri canlandırabilir.

"Mung Bean Chronicle" adlı bir webtoondan uyarlama olan romantik-komedi-tarih türündeki dizi, Joseon Hanedanlığı döneminde geçmektedir. Jeon Nok-Du evlenmemek için evden kaçar. Sadece kadınlardan oluşan gizemli bir topluluğun içine sızmak için kadın kılığına girer. Burada, gisaeng olması için eğitim alan ama gisaeng olmak istemeyen Dong Dong-Ju adındaki genç bir kızla tanışır. Gerçekte bir kadın olmadığını ve neden kılık değiştirdiğini öğrenen Dong Dong-Ju’yu tehlikeli bir durumdan kurtarır ve onu evlatlık kızı olarak yanına alır. Böylece, 1 yıl boyunca bu toplulukla yaşamaya karar verir.

Jang Dong-Yoon eğer teklifi kabul ederse dizide Joseon Hanedanlığının en büyük generali olma hayali kuran Jeon Nok-Du karakterini canlandıracak. Soylu bir ailenin oğludur. Yakışıklı, zeki ve fiziksel gücü oldukça iyi birisidir. Ailesi tarafından kendisinden oldukça küçük bir kızla evlendirilmek istenmektedir. Bu evliliğe karşı olduğu için evden kaçar. Saklanmak için sadece kadınlardan oluşan bir köye gider ve kadın kılığına girer.

Kim So-Hyun’un daha önce dizide kadın başrol karakteri canlandıracağı doğrulanmıştı.

Kim So-Hyun dizide gisaeng olmak için eğitim gören Dong Dong-Ju karakterini canlandıracak. Sakar ve asabi birisidir. Akılına geleni söylemekten çekinmez. Ancak herkesten sakladığı bir sırrı vardır. Ritim ve müzik duygusu sıfırdır. Ancak eline herhangi bir alet verildiğinde her şeyi yapabilme yeteneğine sahiptir. Bu yüzden yaşadığı köyde ona 'Jang Young-Sil' ismini takmıştırlar. Jeon Nok-Du ile karşılaştıktan sonra artık hayatı eskisi gibi olmaz.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Fight for My Way" ve "The Merchant: Gaekju 2015" dizilerini yöneten Kim Dong-Hwi oturmaktadır.

Dizinin senaristliğini Im Ye-Jin ve Baek So-Yeon yapmaktadır. Senarist Im Ye-Jin daha önce "Love in the Moonlight" ve "Who Are You: School 2015" dizilerini kaleme almıştı. Ayrıca Senarist Im Ye-Jin ve Kim So-Hyun "Who Are You: School 2015" dizisinde beraber çalışmıştı.

Dizinin ilk bölümünün bu yılın Eylül ayında yayımlanması planlanılıyor.

Kaynak: (1), (2), (3)