The Tale of Nokdu

Puanı: 4,3/5  Oy Sayısı: 58
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: The Tale of Nokdu | 조선로코 녹두전
Tür: Romantik, Komedi, Tarih
Yönetmen: Kim Dong-Whi
Senarist: Hye Jin-Yang (webtoon), Im Ye-Jin, Baek So-Yeon
Yapımcı: -
Yayıncı: KBS2
imdb: -
Bölüm Sayısı: 16
Bölüm Süresi: 35 Dakika
Yapım Yılı: 2019
Yayın Tarihi: 30 Eylül 2019 – 19 Kasım 2019
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 22:00 (günde iki bölüm)
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Jeon Nok-Du
Dong Dong-Ju
Cha Yul-Mu
Kral Gwanghae


Diğer Oyuncuları:

Kim Tae-Woo / Heo Yoon
Yun Yoo-Sun / Haengsoo Cheon
Lee Seung-Joon / Jung Yoon-Jeo
Lee Moon-Sik / Hwang Jang-Koon
Song Geon-Hee / Jeon Hwang-Tae
Jo Soo-Hyang / Kim Ssook
Park Da-Yeon / Aengdoo
Yoon Sa-Bong / Kang Soon-Nyeo
Hwang Mi-Young / Park Bok-Nyeo
Yoon Geumseona / Lee Mal-Nyeon
Yang So-Min / An Jung-Sook
Han Ga-Rim / No Yeon-Boon
Song Chae-Yoon / Min Deul-Re
Ko Gun-Han / Yeon-Geun
Hwang In-Yeop / Park Dan-Ho
Lee Joo-Bin / Maehwasoo


Konusu:

Dizi, sadece dul kadınlardan oluşan gizemli bir topluluğun içine sızmak için kadın kılığına giren Jeon Nok-Du’nun (Jang Dong-Yoon) etrafında dönmektedir. Sadece kadınlardan oluşan gizemli bir topluluğun içine sızmak için kadın kılığına girer. Burada, gisaeng olması için eğitim alan ama gisaeng olmak istemeyen Dong Dong-Ju (Kim So-Hyun) adındaki genç bir kızla tanışır. Gerçekte bir kadın olmadığını ve neden kılık değiştirdiğini öğrenen Dong Dong-Ju’yu tehlikeli bir durumdan kurtarır ve onu evlatlık kızı olarak yanına alır. Böylece, 1 yıl boyunca bu toplulukla yaşamaya karar verir.


Karakterleri:

Jang Dong-Yoon dizide bir adada babası ve abisi ile yaşayan Jeon Nok-Du karakterini canlandırmaktadır. Yakışıklı, zeki ve fiziksel gücü oldukça iyi birisidir. Bir gün, onu ve ailesini öldürmek için kadınlardan oluşan bir grup suikastçı evini basar. Suikastçılarının arkasında kimin olduğunu öğrenmek için hayatta kalan tek suikastçıyı takip eder ve sonunda bir köye gelir. Ancak, bu köyde sadece dul kadınlar yaşamaktadır. Bu yüzden, köye sızmak için kadın kılığına girer.

Kim So-Hyun dizide gisaeng olmak için eğitim gören Dong Dong-Ju karakterini canlandırmaktadır. Sakar ve asabi birisidir. Akılına geleni söylemekten çekinmez. Ancak herkesten sakladığı bir sırrı vardır. Ritim ve müzik duygusu sıfırdır. Ancak eline herhangi bir alet verildiğinde her şeyi yapabilme yeteneğine sahiptir. Bu yüzden yaşadığı köyde ona 'Jang Young-Sil' ismini takmıştırlar. Jeon Nok-Du (Jang Dong-Yoon) ile karşılaştıktan sonra artık hayatı eskisi gibi olmaz.

Kang Tae-Oh dizide yemek pişirme konusunda oldukça yetenekli olan Cha Yul-Mu karakterini canlandırmaktadır. Sakladığı çok fazla sır vardır. Yakışıklı birisidir ve bu yüzden kadınlar arasında popülerdir. Ancak onun gözü çocukluk zamanları ile ilgili özel bir bağlı olan Dong Dong-Ju’dan (Kim So-Hyun) başkasını görmemektedir.

Jung Joon-Ho dizide Joseon Kralı Gwanghae karakterini canlandırmaktadır. İktidar olmanın verdiği gücün cazibesine kapılmış, hırslı ve yalnız bir kraldır.

Song Geon-Hee dizide Jeon Nok-Du'nun (Jang Dong-Yoon) abisi olan Jeon Hwang-Tae karakterini canlandırmaktadır.


Not: 

1 – Dizi, Hye Jin-Yang tarafından kaleme alınan "Mung Bean Chronicle" adlı bir webtoondan uyarlamadır.

2 – KBS2’nun Pazartesi & Salı  dizi kuşağından önce "I Wanna Hear Your Song" yayımlanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi: program.kbs.co.kr/2tv/drama/thetaleofnokdu

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2 (Karakter Jeon Nok-Du (Jang Dong-Yoon))

 

Fragman 3 (Karakter Dong Dong-Ju (Kim So-Hyun))

 

Fragman 4

 

Fragman 5

 

Fragman 6

 

Fragman 7 (UZUN)

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Kore Filmleri izle

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…