Jang Dong-Yoon’un "Tale of Nok-Du" Dizisinde Rol Alacağı Kesinleşti

Jang Dong-Yoon, KBS2’nun "Tale of Nok-Du" ("Mung Bean Chronicle") adlı yeni dizisinde erkek başrol karakteri canlandıracak.

"Mung Bean Chronicle" adlı bir webtoondan uyarlama olan romantik-komedi-tarih türündeki dizi, Joseon Hanedanlığı döneminde geçmektedir. Jeon Nok-Du evlenmemek için evden kaçar. Sadece kadınlardan oluşan gizemli bir topluluğun içine sızmak için kadın kılığına girer. Burada, gisaeng olması için eğitim alan ama gisaeng olmak istemeyen Dong Dong-Ju (Kim So-Hyun) adındaki genç bir kızla tanışır. Gerçekte bir kadın olmadığını ve neden kılık değiştirdiğini öğrenen Dong Dong-Ju’yu tehlikeli bir durumdan kurtarır ve onu evlatlık kızı olarak yanına alır. Böylece, 1 yıl boyunca bu toplulukla yaşamaya karar verir.

Jang Dong-Yoon dizide soylu bir ailenin oğlu olan Jeon Nok-Du karakterini canlandıracak. Yakışıklı, zeki ve fiziksel gücü oldukça iyi birisidir. Ailesi tarafından kendisinden oldukça küçük bir kızla evlendirilmek istenmektedir. Bu evliliğe karşı olduğu için evden kaçar. Saklanmak için sadece kadınlardan oluşan bir köye gider ve kadın kılığına girer.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Fight for My Way" ve "The Merchant: Gaekju 2015" dizilerini yöneten Kim Dong-Hwi oturmaktadır.

Dizinin senaristliğini Im Ye-Jin ve Baek So-Yeon yapmaktadır. Senarist Im Ye-Jin daha önce "Love in the Moonlight" ve "Who Are You: School 2015" dizilerini kaleme almıştı. Ayrıca Senarist Im Ye-Jin ve Kim So-Hyun "Who Are You: School 2015" dizisinde beraber çalışmıştı.

Dizinin ilk bölümünün bu yılın Eylül ayında yayımlanması planlanılıyor.

Kaynak: (1), (2)