"Money Game" Dizisinin Karakter Fragmanları Yayımlandı
  • Maysa
  • 31-12-2019, 14:10

Başrolünü Ko Soo, Shim Eun-Kyung ve Lee Sung-Min’in paylaştığı, tvN’in "Money Game" adlı yeni dizisinin üç karakter fragmanı yayımlandı.

Dizi, bir grup insanın ülkenin ikinci bir 'IMF krizine' düşmesini önlemeye çalışmasını konu almaktadır. Kore Devleti’nin sahip olduğu bir banka iflasın eşiğindedir. Ülke, 1997 yılında yaşanan krizine benzer başka bir kriz yaşmaktan endişe duymaktadır. Finansal Hizmetler Komisyonundaki insanlar gelebilecek bu krizi önlemek için mücadele eder.

Ko Soo dizide Finansal Hizmetler Komisyonu’ndaki Ekonomi Politika Bürosu’nda şef olarak görev alan Chae Yi-Hun karakterini canlandırmaktadır. Babası, Güney Kore'deki en iyi ekonomisttir. Ancak Chae Yi-Hun, kendi yeteneği ile tanınabilmek için babasının kimliğini gizler.

Shim Eun-Kyung dizide Uluslararası Ekonomi ve Maliye Bakanlığı Uluslararası Finans Bürosu’nda yeni çalışmaya başlayan Lee Hye-Joon karakterini canlandırmaktadır. Ailesi 'IMF krizi' sırasında, çok büyük maddi sıkıntı yaşadığı için zor bir çocukluk dönemi geçirmiştir. Bu yüzden, istikrarlı bir gelir elde etmek ve bir devlet memuru olmak için çok çalışmıştır. Onun en büyük hayali, bir gün kendi binasına sahip olmak ve parayı dert etmeden kolay bir yaşam sürmektir.

Lee Sung-Min dizide Finansal Hizmetler Komisyonu’nun başkanı olan Heo Jae karakterini canlandırmaktadır. 1997’deki, 'IMF krizini' yaşayan biri olarak o zamanki Kore’nin güçsüz mali altyapısı onu hayal kırıklığına uğratmıştır. Şimdilerde, onun en büyük hedefi, ülkenin mali altyapısını ne pahasına olursa olsun iyileştirmektir. Bu yüzden, hedefine ulaşmak için hiçbir şeye sadık kalmaz ve yasaları göz ardı eder.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Spring Turns to Spring", "Splendid Politics", "When a Man Loves", "Arang and the Magistrate" ve "Can You Hear My Heart" dizilerinin yönetmeni Kim Sang-Ho oturmaktadır.

Dizinin ilk bölümü, 15 Ocak 2020’de yayımlanacak.

Kaynak: (1)