Yoo Ah-In, Park Jung-Min, Kim Hyun-Joo ve Won Jin-A Yeni Bir Dizide Rol Alacak

Yoo Ah-In, Park Jung-Min, Kim Hyun-Joo, Won Jin-A ve Yang Ik-June, Netflix’in "Hell" adlı yeni dizisinin ana kadrosunda yer alacak.

Dizi, dini bir tarikat liderinin insanlara ölüm zamanlarını söylemeye başlamasıyla yaşanan olayları konu almaktadır. Esrarengiz bir şekilde, insanlar söylenen ölüm zamanlarında hayatlarını kaybetmeye başlar.

Yoo Ah-In dizide 'Saejinrihwe' adlı yeni bir dinin lideri olan Jung Jin-Soo karakterini canlandıracak. Cehennemden gelen ölüm meleklerinin, insanların ölüm zamanlarını, kendisine bildirdiklerini savunmaktadır. Güçlü karizması ve gizemli yönü sayesinde insanları kendine çekmektedir.

Park Jung-Min dizide bir yayın istasyonunda PD olarak çalışan Bae Young-Jae karakterini canlandıracak. 'Saejinrihwe' hakkındaki gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışmaktadır.

Kim Hyun-Joo dizide bir avukat olan Min Hey-Jin karakterini canlandıracak. 'Saejinrihwe'ye körü körüne takip eden ve insanların beynini yıkamaya çalışan 'Hwasalchok' ('Ok Başı') grubuna karşı mücadele etmektedir.

Won Jin-A dizide Bae Young-Jae’nin (Park Jung-Min) eşi olan Song So-Hyun karakterini canlandıracak. Başa çıkamadığı duygusal bir acı içerisindedir.

Yang Ik-June dizide bir dedektif olan Jin Kyung-Hoon karakterini canlandıracak. Ölüm meleklerinin ortaya çıkması ile alakalı olan vakaları araştırmaktadır.

Ayrıca dizinin yardımcı oyuncu kadrosunda, Kim Do-Yoon, Kim Shin-Rok, Ryoo Kyung-Soo ve Lee Re yer almaktadır.

Dizide, Kim Do-Yoon 'Hwasalchok' gurubunun çılgın bir üyesini, Kim Shin-Rok aniden çocuklarının önünde cehenneme mahkûm edilen bir anneyi, Ryoo Kyung-Soo 'Saejinrihwe'nin canlanması için elinden gelen her şeyi yapan bir rahibi ve son olarak Lee Re Dedektif Jin Kyung-Hoon’un (Yang Ik-June) kızını canlandıracak.

Dizi, Yönetmen-Senarist Yeon Sang-Ho ve Senarist Choi Kyu-Seok’un birlikte kaleme aldığı "Jiok" adlı bir webtoondan uyarlama olacak. Aynı zamanda, Yönetmen-Senarist Yeon Sang-Ho ve Senarist Choi Kyu-Seok webtoonu diziye birlikte uyarlayacak ve Yeon Sang-Ho dizinin yönetmen koltuğunda oturacak.

Yönetmen-Senarist Yeon Sang-Ho daha önce, "Peninsula", " Psychokinesis" ve "Seoul Station" filmlerinin hem yönetmenliğini hem senaristliğini yapmıştır. Ayrıca "Train To Busan" filminin ve "The Cursed" dizisinin yönetmen koltuğunda yer almıştır.

Senarist Choi Kyu-Seok ise daha önce diziye uyarlanan "Awl" adlı webtoonu kalem almıştır.

Toplam 6 bölümden oluşacak dizinin yayın tarihi hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: (1), (2), (3)