Gong Yoo, Bae Doo-Na ve Lee Joon Yeni Bir Dizide Birlikte Rol Alacak

Gong YooBae Doo-Na ve Lee Joon, yapımcılığını Jung Woo-Sung’un üstlendiği, Netflix’in "The Sea of Silence" ("The Sea of Tranquility") adlı yeni dizisinde birlikte başrolü paylaşacak.

Gerilim-bilim kurgu türündeki dizi, gelecekte, çölleşmiş dünyayı terk eden insanların etrafında dönmektedir. Dünya çölleştiği için yiyecek ve su sıkıntısı yaşayan insanlar, terk edilmiş bir araştırma üssünden gizemli bir takım örnekler alması için özel bir ekibi Ay’a gönderir.

Gong Yoo dizide Uzay ve Havacılık İdaresi'nde görevli bir asker olan Han Yoon-Jae karakterini canlandıracak. Ay’a gönderilen ekibin liderliğini yapmaktadır. Ekip üyelerinin güvenliğini her şeyin üstün tutmaktadır ve bu konuda kişisel fedakârlık yapmaktan kaçınmaz. Song Ji-An (Bae Doo-Na) ile sürekli bir çatışma içerisindedir.

Bae Doo-Na dizide bir astrobiyolog olan Dr. Song Ji-An karakterini canlandıracak. Araştırma istasyonunda meydana gelen bir kazanın arkasındaki sırrı keşfetmek için Ay’a gönderilen ekibin içinde yer alır.

Lee Joon dizide yetenekli bir mühendis olan Ryu Tae-Seok karakterini canlandıracak. Milli Savunma Bakanlığı'nın seçkin bir çalışanıdır. Çalıştığı binanın sıkıcı havasından kurtulmak için tehlikeli bir görev ile Ay’a gönderilen ekibe katılır.

Dizinin senarist koltuğunda, "The Great Battle" ve "Never Ending Story" filmlerini kaleme alan Park Eun-Kyo oturmaktadır.

Toplam 8 bölümden oluşacak dizinin yayın tarihi hakkında net bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: (1), (2)