Ji Soo, "River Where the Moon Rises" Dizisinde Kim So-Hyun ile Birlikte Rol Alabilir

Ji Soo, "River Where the Moon Rises" ("The Moon Rising River") adlı yeni bir dizide erkek başrol karakteri canlandırabilir.

13 Ekim’de, Ji Soo’nun ajansından bir kaynak, oyuncunun söz konusu diziden teklif aldığını doğruladı.

Romantik-tarih türündeki dizi, Goguryeo döneminde geçmektedir. Yeom Ga-Jin (Kim So-Hyun) adıyla da bilinen Prenses Pyeonggang, Goguryeo'yu yöneten ilk kadın olma hayali ile yanıp tutuşan birisidir. Ancak, On Dal ile tanıştıktan sonra hissetmeye başladığı duygular ile sarsılır.

Ji Soo eğer teklifi kabul ederse dizide On Dal karakterini canlandıracak. Yeom Ga-Jin’e (Kim So-Hyun) karşı romantik duygular beslemektedir.

Bu arada, dizinin senaryosu tarihi bir kayıt olan 'Samguk Sagi'nin ('Kore'nin Üç Krallığının Tarihi') içinde bulunan "On Dal" adlı bir halk masalına dayanmaktadır.

Ji Soo ve Kim So-Hyun daha önce "Page Turner" adlı bir mini dizide başrolü paylaşmıştı.

Dizinin yönetmen koltuğunda, "King Maker: The Change of Destiny", "Different Dreams", "Saimdang, Light's Diary" ve "Bride of the Century" dizilerinin yönetmeni Yun Sang-Ho oturmaktadır. Dizinin senaristliğini "Woman of 9.9 Billion", "Night Light", "Last", "Temptation" ve "Time Between Dog and Wolf" dizilerini kaleme alan Han Ji-Hoon yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümü, 2021 yılının ilk yarısında yayımlanacak.

Kaynak: (1), (2)