Ji Soo ve Lee Ji-Hoon "River Where the Moon Rises" Dizisinin Kadrosuna Katıldı

Ji Soo ve Lee Ji-Hoon, "River Where the Moon Rises" adlı yeni bir dizide Kim So-Hyun’a eşlik edecek.

Dizi, Goguryeo döneminde geçmektedir. Yeom Ga-Jin (Kim So-Hyun) adıyla da bilinen Prenses Pyeonggang, Goguryeo'yu yöneten ilk kadın olma hayali ile yanıp tutuşan birisidir. Kendisine karşı duyguları olan On Dal’ı hedefine ulaşmak için kullanır. Ancak ona karşı hissetmeye başladığı duygular ile sarsılır.

Ji Soo dizide On Dal karakterini canlandıracak. Yeom Ga-Jin’e (Kim So-Hyun) karşı romantik duygular beslemektedir. Onu koruyabilmek için ilkelerine aykırı davranır. Temiz kalpli ve barışsever birisidir.

Lee Ji-Hoon dizide elit bir Goguryeo generali olan Go Gun karakterini canlandıracak. Hayatında ilk kez bir kadının kalbini elde etmek ister ve Yeom Ga-Jin’i (Kim So-Hyun) kazanmak için büyük bir mücadeleye girer.

Bu arada, dizinin senaryosu tarihi bir kayıt olan 'Samguk Sagi'nin ('Kore'nin Üç Krallığının Tarihi') içinde bulunan "On Dal" adlı bir halk masalına dayanmaktadır.

Ji Soo ve Kim So-Hyun daha önce "Page Turner" adlı bir mini dizide başrolü paylaşmıştı.

Dizinin yönetmen koltuğunda, "King Maker: The Change of Destiny", "Different Dreams", "Saimdang, Light's Diary" ve "Bride of the Century" dizilerinin yönetmeni Yun Sang-Ho oturmaktadır. Dizinin senaristliğini "Woman of 9.9 Billion", "Night Light", "Last", "Temptation" ve "Time Between Dog and Wolf" dizilerini kaleme alan Han Ji-Hoon yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümü, 2021 yılının ilk yarısında yayımlanacak.

Kaynak: (1), (2)