Lee Do-Hyun ve Go Min-Si Yeni Bir Dizide Birlikte Rol Alacak

Lee Do-Hyun, Go Min-Si, Lee Sang-Yi ve Keum Sae-Rok, KBS2’nun "Youth of May" adlı yeni dizisinin ana kadrosunda yer alacak.

Dram-romantik-tarih-gençlik türündeki dizi, Mayıs 1980'de, Gwangju Ayaklanması'nın çalkantılı zamanlarında, birbirlerini seven iki gencin etrafında dönmektedir.

Lee Do-Hyun ve Go Min-Si dizide başrol karakterleri canlandırırken Lee Sang-Yi ve Keum Sae-Rok dizide ana yardımcı karakterleri canlandıracak.

Lee Do-Hyun dizide bir tıp öğrencisi olan Hwang Hee-Tae karakterini canlandıracak. Tıp fakültesine sınıfının en iyi notlarına sahip olarak girmiştir. Oldukça rahat biri gibi görünmesine karşın düşüncelerinden ödün vermeyen inatçı bir kişiliğe sahiptir.

Go Min-Si dizide 3 yıldır bir hemşire olarak çalışan Kim Myung-Hee karakterini canlandıracak. Bulunduğu konuma ulaşmak için hayat mücadelesi vermiştir. En zorlu durumlarda dahi inancını kaybetmeyen ve adaletsizliğe karşı duran savaşçı ruhlu birisidir.

Lee Do-Hyun ve Go Min-Si, daha önce "Sweet Home" dizisinde birlikte rol almıştı.

Keum Sae-Rok dizide bir hukuk öğrencisi olan Lee Soo-Ryun karakterini canlandıracak. Kim Myung-Hee’nin en yakın arkadaşıdır. Varlıklı bir aileden gelmektedir. Toplumsal meselelerde adaleti sağlama konusunda kendisini bir öncü olarak görüp sorumlu hissetmektedir.

Lee Sang-Yi dizide Lee Soo-Ryun’un abisi olan Lee Soo-Chan karakterini canlandıracak. Fransa'daki eğitimden döndükten sonra babasına aile işinde yardım etmeye başlamıştır.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Doctor Prisoner" dizisinin yönetmenlerinden biri olan Song Min-Yeop oturmaktadır. Dizinin senaristliğini "Spy" dizisini kaleme alanlardan biri olan Lee Kang yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümü 2021 yılının ilkbahar mevsiminde yayımlanacak.

Kaynak: (1), (2)