Sol Kyung-Gu, Lee Honey, Park So-Dam ve Daha Fazlası Yeni Bir Filmde Rol Alacak

Sol Kyung-Gu, Lee Honey, Park So-Dam, Kim Dong-Hee, Seo Hyun-Woo ve Park Hae-Soo, "Ghost" ("Phantom") adlı yeni bir filmde beraber rol alacak.

Film, 1933’te, Kore Japon işgali altındayken, 'Ghost' adlı Japon karşıtı bir örgütün casusları olmak ile suçlanan 5 kişinin etrafında dönmektedir. Sorgulanmak üzere izole edilmiş bir otelin içinde tutulan 5 kişi (Sol Kyung-Gu, Lee Honey, Park So-Dam, Kim Dong-Hee, Seo Hyun-Woo), birbirlerinden şüphe ederken her biri bulundukları yerden kaçmak için her türlü yolu dener.

Sol Kyung-Gu filmde bir Japon polis memuru olan Junji Murayama karakterini canlandıracak. Eskiden Japonya'nın istihbarat teşkilatının bir üyesiydi. Ancak şimdi Kore'nin Japon sömürge hükümeti için iletişimi denetlemektedir.

Lee Honey filmde Kore'nin Japon sömürge hükümeti için kodlanmış mesajları kaydeden bir iletişim çalışanı olan Park Cha-Kyung karakterini canlandıracak.

Park So-Dam filmde Kore'nin Japon sömürge hükümeti için üst düzey bir yetkilinin sekreteri olarak çalışan Yuriko karakterini canlandıracak. Aslen bir Korelidir.

Kim Dong-Hee filmde Park Cha-Kyung’un (Lee Honey) genç meslektaşı olan Baek-Ho karakterini canlandıracak.

Seo Hyun-Woo filmde Kore'nin Japon sömürge hükümeti için bir kriptograf olarak çalışan Bölüm Şefi Cheon Kye-Jang karakterini canlandıracak. Ürkek biri gibi görünmektedir ve şifre çözme konusunda son derece yetenekli birisidir.

Park Hae-Soo filmde 'Ghost' örgütünün casusunu bulmak için soruşturmayı yöneten Kaito karakterini canlandıracak.

Filmin yönetmen koltuğunda, 2018 yapımı "Believer" ve 2015 yapımı "The Silenced" filmlerinin hem yönetmenliğini hem senaristliğini yapmış olan Lee Hae-Young oturmaktadır.

Filmin çekimlerine 4 Ocak’ta başlandı.

Kaynak: (1), (2)