"River Where the Moon Rises" Dizisinin Yeni Bir Fragmanı ve İlk Afişi Yayımlandı
  • Maysa
  • 22-01-2021, 17:49

Ana kadrosunda Kim So-Hyun, Ji Soo ve Lee Ji-Hoon’un yer aldığı, KBS2’nun "River Where the Moon Rises" adlı yeni dizisinin üçüncü fragmanı ve ilk afişi yayımlandı.

Tarihi bir kayıt olan 'Samguk Sagi'nin ('Kore'nin Üç Krallığının Tarihi') içinde bulunan "On Dal" adlı bir halk masalına dayanan dizi, Goguryeo döneminde geçmektedir. Yeom Ga-Jin (Kim So-Hyun) adıyla da bilinen Prenses Pyeonggang, Goguryeo'yu yöneten ilk kadın olma hayali ile yanıp tutuşan birisidir. Kendisine karşı duyguları olan On Dal’ı (Ji Soo) hedefine ulaşmak için kullanır. Ancak ona karşı hissetmeye başladığı duygular ile sarsılır.

Yayımlanan afişin sloganı olarak şunlar yazmaktadır: "Prenses Pyeonggang ve aptal On Dal. Herkesin bildiğini zannettiği ama gerçekte kimsenin bilmediği bir aşk hikayesi."

Ji Soo ve Kim So-Hyun daha önce "Page Turner" adlı bir mini dizide başrolü paylaşmıştı. Bu dizi ile ikiliyi tekrar bir arada görebileceğiz.

Dizinin yönetmen koltuğunda, "King Maker: The Change of Destiny", "Different Dreams", "Saimdang, Light's Diary" ve "Bride of the Century" dizilerinin yönetmeni Yun Sang-Ho oturmaktadır. Dizinin senaristliğini "Woman of 9.9 Billion", "Night Light", "Last", "Temptation" ve "Time Between Dog and Wolf" dizilerini kaleme alan Han Ji-Hoon yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümü 15 Şubat'ta yayımlanacak.

Kaynak: (1)