''Snowdrop'' Dizisi İçin Mavi Saray'dan Açıklama Geldi

''Snowdrop'' BLACPINK JisooJung Hae InYoo In Na, Kim Hye Yoon ve daha fazlasının rol aldığı dönem dizisidir.

Yakın zamanda, yaklaşan K-Drama Snowdrop, yayınlanmadan önce bazı sorunlarla karşılaştı. Halk, olay örgüsünü 1980'lerde ki Kuzey Koreli casusları romantikleştirmekle ve Demokratik Harekete hakaret etmekle suçladı. Gwangju Demokratik Hareketi dönemindeki siyasi karışıklık sırasında birçok öğrenci katledilmişti.  

Snowdrop'un yayınlanmasını durdurma dilekçeleri gönderildiğinde, Mavi Saray konuyla ilgili resmi bir yanıt yayınlamaya karar verdi ve
 Snowdrop ve Joseon Exorcist adındaki, tarihi çarpıtan dramaların yayınlanmasını durdurmak için harekete geçen dilekçelere hitap etti.

26 Mart'ta Joseon Exorcist'teki tarihsel çarpıtmanın ciddiyeti göz önünde bulundurularak gösterinin yayından kaldırılmasına karar verdi. Blue House Snowdrop için 200 binden fazla kişi tarafından imzalanan dilekçeye ve halkın tepkisine nihayet tepki gösterdi ve konuya resmi bir yanıt verdi. Mavi Saray, dizinin prodüksiyon ve kanalın ortasında olması nedeniyle JTBC'nin konuya ilişkin bir açıklama yaptığını, gerçeği bilmeden diziyi iptal etmenin tavsiye edilmediğini belirtti. Mavi Saray, Yayın Yasası'nın dördüncü maddesinin ardından, "yaratıcı çalışmaların kendi bireysel ifadelerini takip etmekte özgür olduğunu bu yüzden durumun dikkatle yaklaşılması gereken bir şey olduğunu" paylaştı. ''Hükümet, kamuoyunu heyecanlandıran içeriklerle ilgili olarak yaratıcıların, üreticilerin ve tüketicilerin duyarlılıkla uygulayacağı özgür seçimlere ve kendi kendini kısıtlamaya saygı duyar.''

Bu, şimdilik dramanın prodüksiyonuna devam etmesine izin verildiği anlamına geliyor, ancak yayın ağı dizinin gerçekleri ve bilgileri çarpıttığını görürse, bunlarla ciddi şekilde ilgilenilecek. Sadece yayın düzenleme komitesi Snowdrop'u yakından takip etmekle kalmayacak, aynı zamanda yapımcıların da bu noktaya gelmesi durumunda tüm sorumluluğu üstlenmeleri gerekecek.

Bu yılın aralık ayında yayınlanacağı planlanan dizi 20 bölüm olacak.