''Jeon- Ran'' Tarihi Dizisinde Yoo Ah-in Rol Alabilir

''Jeon, Ran'' tarihi drama filmi için Yoo Ah-in'nin ajansı United Artist Agency, Yoo Ah-in'e yakın zamanda teklif geldiğini bildirdi.

Endüstrideki bir yetkiliye göre, Yoo Ah In, geçtiğimiz günlerde Park Chan Wook'un yönettiği ''Jeon, Ran''da başrol oynaması için teklif aldı. İşler iyi giderse, ikisi arasındaki ilk işbirliği gerçekleşecek.

''Jeon, Ran'' , 1592'de Japonların Kore'yi işgal ettiği Imjin Savaşı'nda geçen bir dövüş sanatları ve tarihi aksiyon dizisi olacak. Diziyi Kim Sang Man of Midnight FM yönetecek ve Park Chan Wook yapımcı olacak.

Yoo Ah InSungkyunkwan Scandal (2010), Jang Ok Jung, Living by Love (2013), Six Flying Dragons ve The Throne (2014) filmi dahil olmak üzere çeşitli tarihi dizilerde oyunculuk becerilerini kanıtlamıştı. Park Chan Wook, ise Crush And Blush (2008) ve Snowpiercer (2013) gibi başarılı yapımlara yapımcı olarak katılmıştı.

Bu tarihi drama 2020'de yayınlanan Voice of Slince filminden sonra yer alacağı ilk yapım olacak. Ayrıca oyuncu en son 2017 yer aldığı Chicago Typewriter dizisinden sonra 2021'de yayınlanacak mini netflix dizisi Hell için hazırlanıyor.

Bu arada Park Chan Wook'un Moho Filmi Jeon, Ran ile Semi-Colon Studios'un yapımcılığını üstlenecek. 

Dizinin 2022'de yayınlanması planlanıyor.