''Dr. Lawyer'' Dizisinde So Ji Sub Rol Alacak

 ''Dr. Lawyer'' Dizisinde So Ji Sub rol alacak. Ünlü oyuncu bu dizi ile dört yıl sonra geri dönecek. MBC aracılığıyla yayınlanması planlanan dizinin diğer oyuncu kadrosu henüz belli değil.

"Dr. Lawyer” dizisi, uydurma bir ameliyatta her şeyini kaybettikten sonra tıbbi uygulama hatası avukatı olan dahi bir cerrah ve bu ameliyatta ailesinin tek üyesini ve sevgilisini kaybeden Tıbbi Suçlar Dairesi'nden bir savcı hakkında yürek ısıtan bir drama olacak. Birlikte, insanların hayatlarının öneminin güç ve zenginliklerine göre sıralandığı sisteme karşı çıkarlar ve buna inananları cezalandırıp, haksızlığa uğrayan mağdurları savunurlar.

So Ji Sub, genel ve göğüs cerrahisinde uzmanlaşmış çift kurul sertifikalı dahi bir doktor olan tıbbi uygulama hatası avukatı Han Yi Han rolünü üstlenecek. Dört yıl önce Bansuk Üniversitesi Hastanesi'nin sevilen cerrahlarından biriydi. Ağır iş yüküne rağmen enerjisini yüksek tutan ve rahat bir gülümsemeyle meslektaşlarını rahatlatan bir doktordu. Tıbbi uygulama hatası avukatı olduktan sonra, kariyerinin değişmesine yol açan gizemli olayın peşine düşer. 

2022 yılında yayınlanması ve 16 bölüm olması planlanan dizinin senaryosu “Mr. Temporary” dizisinin senaristi  Jang Hong-Cheol tarafından yazılacak ve “Haechi” dizisinin yönetmeni Lee Yong Suk tarafından yönetilecek