Jang Ki Yong “My Roommate Is a Gumiho” Dizisi Hakkında Konuştu!
  • rumi
  • 28-07-2021, 18:07

Aktör Jang Ki Yong geçtiğimiz günlerde tvN dizisi “My Roommate Is a Gumiho”nun sonu hakkında konuşmak için bir röportaja katıldı.

My Roommate Is a Gumiho, 999 yaşındaki bir erkek gumiho (Jang Ki Yong) ve onu insan yapacak sihirli boncuğu yanlışlıkla yutan 22 yaşındaki üniversite öğrencisi (Hyeri) ile yaşamalarını konu alan fantastik bir romantik-komedi dizisidir.

Jang Ki Yong: “Yaklaşık altı ay boyunca çekim yaptık ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. İlk defa bir proje üzerinde çalışırken başından sonuna kadar bu kadar güldüm. Yönetmenin, yazarın, oyuncu kadrosunun ve ekibin enerjisi harikaydı ve bu enerji sayesinde sette oyunculuk yaparken eğlendim. Harika insanlarla harika bir seyahate çıkmış gibiyim. Bu proje benim için çok şey ifade ettiğinden, umarım herkes bu diziyi kahkaha ve mutluluk dolu bir proje olarak hatırlar.”

Aktör ayrıca, “Kadro gerçek hayatta da birbirine çok yakınlaştı. Hyeri ile daha önce bir projede çalışmıştım ve dizide birlikte o kadar çok sahnemiz vardı ki hiç garip hissetmedik. Kang Han NaKim Do WanBae In Hyuk ve Park Kyung Hye hepsi benimle aynı yaşta sayılırlar, bu yüzden rahatça şakalaşıp birbirimize yardımcı olduk. Yönetmen, oyunculara rahatça yaklaşan tipte birisiydi, bu yüzden sette hep gülüyorduk.” diye ekledi.
 


Jang Ki Yong, “Dizide çok fazla CGI efekti var, bu yüzden bazılarının nasıl sonuçlanacağını merak ettim” diye devam etti. "Ama eğlenceli ve ilginçti. Ayrıca Yang Hye Sun [Kang Han Na] ile 'inci' ve 'tilki' kelimelerini düzeltmesi konusunda tartıştığım sahneleri de sevdim. Bence Hye Sun'ın sakarlığı ve Woo Yeo'nun sertliği arasındaki karşıtlık komikti.” 

Mitolojik bir yaratık olan gumiho rolünü üstlenmek hakkında, “Woo Yeo, oynaması kolay bir karakter değildi. Gumiho diye bir şey yoktur, bu yüzden onun nasıl biri olduğunu düşünürken her zamankinden daha fazla hayal gücü kullanmak zorunda kaldım. Yönetmene sette birçok soru sordum ve onu anlamaya çalışarak senaryoyu defalarca okudum. Kendime özgü bir gumiho yapmaya çalışmak zor ama ilginç bir süreçti.”


Oyuncu, Shin Woo Yeo'nun geçmiş hayatının sahnelerini çekmekten keyif aldığını paylaştı. “Hanbok giymeyi sevdim!” dedi. “Bir süredir tarihi bir drama yapmak istiyordum ve ilk defa bir proje sırasında hanbok giymiştim. İnsanlar hanbokun bana yakıştığını söyledi ve kendimi iyi hissettim. Ayrıca Woo Yeo'nun resmi bir gömlek ve gözlükle kısa bir sahnesi var. Bu yeni stili de denemeyi sevdim.”

Jang Ki Yong sözlerini şöyle tamamladı: "Bu benim fantastik romantik-komedi türünde ilk çalışmam, bu yüzden insanların buna sıcak bakmasına sevindim. Bugünlerde yüz yüze görüşme şansımız pek yok ama hayranların desteği bize her zaman güç veriyor. Hayranlarımla daha fazla iletişim kurmanın yolları üzerinde ve bir sonraki projem için çok çalışıyorum, bu yüzden lütfen beni takip etmeye devam edin."


-

Röportaj hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hangi oyuncuların röportajlarının gelmesini istersiniz?


Kaynak (1)