Ağustos Ayında Netflix'te Yayınlanacak Kore Dizileri

Netflix Türkiye'de yayınlanacak içerikler:1) LOVE (MARRIAGE AND DIVORCE) 2 - 15 AĞUSTOSTür: Romantik, Dram, Aile 
Sezon Sayısı: 2
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2021
Yayın Tarihi: 12 Haziran 2021 - 1 Ağustos 2021

Love (ft. Marriage and Divorce) 2 Konusu:

İkinci sezon, daha önce ekilen alevleri körükleyerek, ilk sezondaki olayları fitilliyor. Kocaları tarafından aldatılan  üç kadın, şimdiye kadar nispeten sessiz kaldılar, ancak şimdi planlarına ciddi bir şekilde başlayacaklar. Her kadın kocasının ilişkisine farklı şekillerde tepki  verdiğinden, her aşk üçgeni farklı bir olaylara değinecek. 30'lu yaşlarındaki kadın Boo Hye Ryung (Lee Ga Ryung), kocasının ilişkisini öğrendikten sonra bile geri adım atmayı reddederken, 40'lı yaşlarındaki Sa Pi Young (Park Joo Mi), kocasının durumunu fark etmemiştir bile. 50'li yaşlarındaki kadın Lee Si Eun (Jun Soo Kyung), kocasının boşanmayı önermesinden sonra sessizce acı çeker  ve hayata tamamen yeni bir başlangıç yapmak zorunda kalır. Bu üç başarılı kadın için her şey alt üst ve evlilikleri sarsılır.

Love (ft. Marriage and Divorce) 2 Oyuncuları:


Sung Hoon dizide bir avukat olan Pan Sa-Hun karakterini canlandırmaktadır. Davul çaldığını gördükten sonra eşi Boo Hye-Ryung'a (Lee Ga-Ryung) aşık olmuştur. Boo Hye-Ryung ile üç yıldır evlidir ve çiftin hiç çocuğu yoktur.

Lee Ga-Ryung dizide bir radyo istasyonunda DJ olarak çalışan Boo Hye-Ryung karakterini canlandırmaktadır. Eskiden bir haber muhabiriydi.

Lee Tae-Gon dizide bir hastanenin nöropsikiyatri bölümünün yönetici olarak çalışan Shin Yoo-Shin karakterini canlandırmaktadır. Sa Pi-Young (Park Joo-Mi) ile evlidir ve ona karşı oldukça tatlı bir kocadır.

Park Joo-Mi dizide bir radyo şovunun yapım yönetmeni olan Sa Pi-Young karakterini canlandırmaktadır. Evine, çocuklarına ve kocasına karşı her zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadır.
Jun Soo-Kyung dizide bir radyo şovunun ana yazarı olan Lee Si-Eun karakterini canlandırmaktadır. Park Hae-Ryoon (Jeon No-Min) ile 30 yıldır evlidir ve tüm dikkatini kocasına ve çocuklarına vermiştir.

Jeon No-Min dizide Sun Jin Üniversitesi'nde tiyatro ve sinema bölümünün dekanı olan Park Hae-Ryoon karakterini canlandırmaktadır. Lee Si-Eun’un (Jun Soo-Kyung) desteği ile profesör olmuştur.


İzlemek için: https://www.netflix.com/browse?jbv=81362748 

2) RACKET BOYS - 16 AĞUSTOS
Tür: Gençlik, Spor
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2021
Yayın Tarihi: 31 Mayıs 2021 - 2 Ağustos 2021

Racket Boys Konusu:

Racket Boys dizisinde, Uzak bir kırsal alanda badminton dünyasında idol olmayı hayal ederek büyüyen Haenam Ortaokulu'ndan 16 yaşındaki erkek ve kızların hikayesini anlatıyor. Ra Young Ja efsanevi bir badminton oyuncusuydu. Şimdi bir ortaokul badminton takımına koçluk yapıyor. Koç olarak harika bir karizması vardır. Badminton takımı 16 yaşındaki erkek ve kızlardan oluşuyor, ancak çok iyi değiller.

Racket Boys Oyuncuları:

Kim Sang Kyung dizide Yoon Hyun-Jong karakterini canlandırmaktadır. Zamanında oldukça iyi bir badminton oyuncusu olan genç adam şu anda Haenam'daki ortaokulun badminton takım antrönürtüdür.

Oh Na Ra dizide Ra Young Ja karakterini canlandırıyor. Yoon Hyun Jong gibi kendisi de Haenam'da farklı bir okulda kızların badminton koçudur.

Tang Joon Sang, Seul'de beyzbol oynayan köye yeni gelen Yoon Hae Kang'ı canlandırıyor ve daha sonra okulları iradesine karşı kırsal alana taşımak zorunda kalıyor.

İzlemek için:  https://www.netflix.com/tr/title/81443941 


3) NEVERTHELESS - 29 AĞUSTOSTür: Dram, Romantik, Gençlik
Yayıncı: JTBC, Netflix
Bölüm Sayısı: 10
Yayın Tarihi: 19 Haziran 2021- 21 Ağustos 2021 


Nevertheless Konusu:

Dizi, birisi ile çıkmakla ilgilenmeyen Park Jae-Un (Song Kang) ile aşka inanmayan Yoo Na-Bi’nin (Han So-Hee) etrafında dönmektedir. İkili karşılaştıktan sonra birbirlerine karşı romantik hisler beslemeye başlar ve değişirler.

Nevertheless Oyuncuları:

Song Kang dizide bir üniversitede sanat bölümü öğrencisi olan Park Jae-Un karakterini canlandırmaktadır. Herkese karşı arkadaş canlısı olan neşeli birisidir. Flörtleşmeyi sevmesine rağmen bunu zaman kaybı olarak görmektedir. Bu yüzden diğer insanlarla arasına keskin çizgiler çizer ve nasıl hissettiğini onlara asla açıklamaz. Bir gün, Yoo Na-Bi (Han So-Hee) ile tanışır ve kendisini çizdiği bu çizgiyi aşmak isterken bulur.
Han So-Hee dizide bir üniversitede sanat bölümü öğrencisi olan Yoo Na-Bi karakterini canlandırmaktadır. Park Jae-Un (Song Kang) ile aynı üniversiteye gitmektedir. Geçmişte, ilk aşkı ile yaşadığı acımasız ve acı bir deneyimden sonra bir daha aşık olmamaya yemin eder.

İzlemek için: https://www.netflix.com/title/81435649


4) D.P - 27 AĞUSTOSTür: Dram, Askeri
Yayıncı: Netflix
Bölüm Sayısı: 6
Yayın Tarihi: 27 Ağustos 2021

D.P Konusu:

Dizi, kaçak askerleri yakalamak için görevlendirilen özel bir birliğin etrafında dönmektedir. Hikaye, tıpkı diğer genç erkekler gibi orduya hizmet eden sakin, sessiz ve kendinden ödün vermeyen bir kişiliği olan Er Ahn Joon Ho'ya odaklanacak.

D.P 
Oyuncuları: 

Jung Hae-In dizide zorunlu askerlik görevini yerine getirebilmek için Kore Ordusu’na katılan Ahn Joon-Ho karakterini canlandırmaktadır. Askerde, gözlem becerisi ve gösterdiği kararlılık ile kendisinden sorumlu Çavuş Park Beom-Goo’nun dikkatini çeker. Böylece, kaçak askerleri yakalamakla görevli olan D.P. adlı mangaya katılır. Sessiz ve sakin bir karaktere sahiptir. Ancak yeni koşullara uyum sağlamakta oldukça zorlanmaktadır.

Koo Gyo-Hwan dizide D.P.’nin ekip lideri olan Onbaşı Han Ho-Yeol karakterini canlandırmaktadır. An Joon-Ho’nun (Jung Hae-In) mangadaki yeni hayatına alışmasında yardımcı olur.

Kim Sung-Kyun dizide D.P.'den sorumlu asker olan Çavuş Park Beom-Goo karakterini canlandırmaktadır. Yüksek stres ve kronik yorgunluktan muzdariptir. Sürekli An Joon-Ho (Jung Hae-In) ve Han Ho-Yeol’a (Koo Gyo-Hwan) kızıp bağırsa da mangaya emektar bir askerin iç görüsü ile bakmaktadır.

Son Seok-Koo dizide Üsteğmen Im Ji-Seob karakterini canlandırmaktadır. Kore Askeri Akademisi’nden mezun olan askeri inzibat yöneticisidir. Sadece ordudaki başarısıyla ilgilenmektedir ve yalnızca iyi sonuçları önemsemektedir. D.P.'yi tam bir baş belası olarak görmektedir.

İzlemek için: https://www.netflix.com/title/81280917

5) HOMETOWN CHACHACHA- 28 AĞUSTOS
 Tür:Romantik, Komedi, Melodram
 Yayıncı: tvN, Netflix
 Bölüm Sayısı: 16
 Yayın Tarihi:28 Ağu 2021 - 17 Ekim 2021 
 
 
 
Hometown ChaChaCha Konusu:
 
Hometown ChaChaCha, 2004 yapımı "Mr.Hong" filminden uyarlanacak olan dizide Yoon Hye-Jin (Shin Min-A) Diş hekimi olarak çalışmaktadır.
Yoon Hye (Shin Min-A) , hem mükemmel güzelliğe hem de zekaya sahip kendinden emin bir kadındır. Alışveriş yapmayı seven materyalist görünebilir, ancak sıcak bir kalbi vardır. Yaşam planı bazı olaylar yüzünden alt üst olur ve çeşitli engellerin ardından deniz kıyısındaki Gongjin köyüne taşınır. Daha sonra Gongjin köyündeki cana yakın ve yardımsever adam olan işsiz Şef Hong (Kim Seon Ho) ile tanışır. Her koşulda insanlarla ilgilenmeyi seven yerel efsane Şef Hong (Kim Seon Ho) birinin yardıma ihtiyacı varsa,ortaya çıkan ve yardım sağlayan ilk kişi olur.
 
 
Hometown ChaChaCha Oyuncuları:
 
Shin Min-A, Diş hekimliği yapan, hem mükemmel güzelliğe hem de zekaya sahip emin bir kadın olan Yoon Hye-Jin karakterini canlandıracaktır.
 
Kim Seon Ho, yerel halk tarafından Şef Hong olarak  adlandırılan Hong Doo Sik rolünü canlandıracaktır. Resmi olarak işsizdir. Birinin yardıma ihtiyacı varsa, Hong Doo Sik ortaya çıkan ve yardım sağlayan ilk kişi olur.
 
Lee Sang Yi, parlak bir kişiliğe sahip bir işkolik olan hit varyete şovu yönetmeni Ji Sung Hyun'u canlandıracak.

 
 
 Not: Hometown ChaChaCha dizisi 28 Ağustos'da Netflix'te yayınlanacak ancak Netflix Türkiye'de final verdikten sonra yer alacak.

Siz hangi dizileri izleyeceksiniz? İzlemek isteyenlere hangi dizileri önerirsiniz?