Song Hye Kyo Yaklaşan 2 Dizisi ve Diğer Aktrislerle Olan Arkadaşlığı Hakkında Konuştu
  • rumi
  • 8-09-2021, 15:36

Song Hye Kyo, moda dergisi Vogue Korea'nın Eylül sayısı için bir fotoğraf çekimine ve yazılı bir röportaja katıldı.

Song Hye Kyo
Jang Ki Yong'un da başrolde olduğu yaklaşan dizisi “Now, We Are Breaking Up” dizisinin çekimlerinden eve döndükten sonra yemek masasında röportaj sorularını yanıtladığını açıkladı. Masasında röportajı bittiğinde ezberlemesi gereken dizinin senaryosu vardı.


Song Hye Kyo, “Now, We Are Breaking Up” ve önceki aşk dizilerinden farkı sorulduğunda, “'Yine başka bir aşk dizisi mi çekiyorsun?' diye soruluyor ama 20'li yaşlarımda, 30'lu yaşlarımda ve şimdi oynadığım aşk dizileri için şöyle bir durum var, hem içsel hem de dışsal olarak değişiyorum.  Rol yaparken tasvir ettiğim duygularda küçük farklılıklar olduğuna inanıyorum. Zaman geçtikçe ve çeşitli deneyimlerle kendimi inşa ederken, oyunculuk yaparken ifade ettiğim yönlerin, aynı durumda da olsa, kesinlikle geçmişten farklı olacağını düşünüyorum.”

Ayrıca, yeni platformların yükselişi nedeniyle aralarından seçim yapabileceğiniz daha çeşitli kadın merkezli projeler olduğunu açıkladı. 'Now, We Are Breaking Up'ın kadın başrol oyuncusu, masalsı bir fantastik romantizmden fırlamış biri değil. Oynadığım karakter tıpkı benim gibi, endişeleri ve içinde olduğu durumlar çok gerçekçiydi. Ha Young Eun, işe ve aşka aktif ve güçlü bir şekilde yaklaşıyor. Aşık olduğunda ya da bir ilişkide önce kendini seviyor, aşkı ve çevresindekilerle olan ilişkisi konusunda akıllı ve sağlıklı bir zihniyete sahip. Ha Young Eun'un bu karakterini yeni bir şekilde canlandırmayı gerçekten çok istiyordum.”Song Hye Kyo'nun oyandığı karakter Ha Young Eun, bir moda markasının tasarım ekibinin yöneticisidir. Bu nedenle dizide sergilenecek çeşitli görünümler insanları merakta bırakıyor. Aktris, “Bence hayranlarım bu kısmı dört gözle bekliyorlar. Ve modayla ilgili bir dizi olduğu için çok süslü görünümlerle ortaya çıkacağımı düşünüyorlar. Ama Ha Young Eun'un kendisi çok süslü değil, daha sofistike ve modaya uygun, bu yüzden sanırım size bu karaktere uyan bir imaj göstereceğim. İlle de süslü püslü olmanın modaya uymak anlamına geldiğini düşünmüyorum. Ha Young Eun'a uyan imaj basit ve minimal. Ama önceki projeme göre çok daha güzel takılar ve kıyafetler giyiyorum. Kendime rahatça çeki düzen verebildiğim bir karakteri canlandırmayalı uzun zaman oldu, bu yüzden çekimlerde eğleniyorum.”

Song Hye Kyo, sıcak yaz havasının ve COVID-19 salgınının dizinin çekimlerini nasıl etkilediğini paylaştı. “Pandemi nedeniyle çekimler eskisi kadar kolay değil. Çekimlerin güvenli koşullarda yapılması gerektiğinden, çekim ortamına ekstra özen gösterilmesi gerekiyor, bu nedenle tüm personel ve oyuncular çok yorgun görünüyor. Dizinin sonbaharın sonlarında yayınlanması planlanıyor. Yazın çekim yapıyoruz ama sonbahar kıyafetleri giymeye karar verdik. 36 ila 37 derece havalarda sonbahar kıyafetleriyle çekim yapmak zor ama yayını daha sonra izlediğimde buna değeceğini düşünüyorum.”


Bir dizi üzerinde çalışırken ve sezon dışındayken zihniyetinin veya davranışlarının nasıl değiştiği sorulduğunda Song Hye Kyo, “Bir diziye başladığımda, sadece dizi için beş ila altı ayımı ayırıyorum. Zaman kaçınılmaz olarak bu şekilde harcanıyor. Uyandığım andan yattığım ana kadar o karakter olarak yaşıyorum, bu yüzden Song Hye Kyo olarak kendime ayıracak zamanım yok. Çalışırken her zaman biraz gergin olmam gerekiyor, bu da bana doğal olarak enerji veriyor. Ayrıca benimle çalışan oyunculardan ve personelden de pozitif enerji alıyorum, bu yüzden yorucu olsa da mutlu ve müteşekkir bir kalple çekimlere başlayabiliyorum. Bir proje üzerinde çalışmadığımda daha uyuşuk ve tembel oluyorum ve aynı zamanda hastalanıyorum. Çok zamanım olduğu için tembel tembel 'yarın yaparım' diye düşünüyor ve kilo alıyorum. Çalışırken daha sağlıklı olduğumu düşünüyorum.”Song Hye Kyo, “Now, We Are Breaking Up”ın ardından yazar Kim Eun Sook'un “The Glory” dizisinde rol alacak. “The Glory”, kendisine şiddet uygulayan failin çocuğunun sınıf öğretmeni olan eski bir okul şiddeti kurbanı hakkındaki sekiz bölümlük bir intikam hikayesidir. Song Hye Kyo, "'The Glory' geçmişte pek deneyimlemediğim bir tür. Her zaman denemek istediğim bir türdü, bu yüzden heyecanlıyım, endişeliyim ve gerginim… sürekli aldığım duygular bunlar. Ama zor olsa da, oynamaktan zevk alabileceğimi düşünüyorum. Kim Eun Sook'un [intikam hikayesinin] nasıl olacağını ve yönetmen Ahn Gil Ho ile çalışmanın nasıl olacağını bilmek beni heyecanlandırıyor. 'Now, We Are Breaking Up'ı güzel bir şekilde bitirdikten sonra, bir sonraki projem için tekrar çok çalışmam gerekiyor."


Vogue, Song Hye Kyo'nun sık sık haberlere çıkan diğer aktrislerle olan dostluğunu gündeme getirdi. 
Song Yoon Ah ve Kim Hee Sun gibi aktrislerle kahve kamyonu alışverişi yapıyor ve Kim Hye Soo'nun Instagram gönderilerinde "beğen" tuşuna basıyor. Ayrıca “Now, We Are Breaking Up” dizisinde de rol alan Park Hyo Joo ile bir oyun izlemeye gitti.

Bununla ilgili olarak Song Hye Kyo, “Çok harika kıdemlilerim var. Bu benim hayatımda bir lütuf. Bana her zaman cesaret, sevgi ve bazen de iyi bir yöne gitmem için teselli ve güç veriyorlar. Şimdiye kadar pek ifade etmemiştim ama onlara büyük bir güç kaynağı oldukları için teşekkür etmek istiyorum. 
[Park] Hyo Joo ile ilk kez 2004 yılında 'Sunlight Pours Down' dizisinde tanıştım. O zamanlar ikimiz de o kadar genç ve utangaçtık ki fazla konuşamıyorduk. Neredeyse 17 yıl sonra bu seferki dramamızla tekrar bir araya geldik ve o zamandan beri birbirimizle hiç durmadan konuşuyoruz. Benden bir yaş küçük ama o daha çok bir abla gibi hissediyorum. Hyo Joo'nun sırtımı okşayan sözleri ve kalbi her zaman içimi ısıtıyor. Ve bu dizi sayesinde ilk kez tanıştığım aktris Choi Hee Seo, onun hayranıydım. 'Oyunculukta nasıl bu kadar iyi olabilir?' diye düşündüm ve onu merak ettim. Belki kaderden dolayı aynı proje üzerinde çalıştık ve birbirimizi tanıdık. Şimdi, o benim için gerçek bir kız kardeş gibi ve Hee Seo'nun pozitif ve doğru enerjisi sayesinde, etrafımda her zaman kahkahalar var. Bu anları onlarla geçirebildiğim için minnettarım.”- Röportaj hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak (1)