Squid Game Tarzında Güney Kore Dizi ve Filmleri

SQUID GAME'DEN SONRA İZLEMENİZ GEREKEN YOĞUN HAYATTA KALMA TEMALI DİZİ VE FİLMLER


Bir aydan kısa bir süre önce Netflix, “Squid Game”i yayımlayarak bugüne kadarki en viral yapımını sundu. Bu küresel hit, 17 Eylül'deki ilk çıkışından bu yana en çok izlenen Netflix şovlarından biri haline geldiği ve 90'dan fazla ülkede 1 numaraya yükseldiği aynı zamanda yayın hizmetinin en çok izlenen TV şovu olma yolunda ilerlediği için tanıtıma ihtiyaç duymuyor bile. Ancak bazı izleyiciler için bu, izledikleri ilk Kore işi ve doğal olarak, dokuz bölümlük dizinin onlara sağladığı adrenalin akışını sağlayan daha fazla Kore yapımını izlemek için can atıyor olabilirler. İşte bu adrenalinize iyi gelecek bazı hayatta kalma temalı filmler ve dramalar. 1) TRAIN TO BUSAN


Train to Busan Konusu: Yıkıcı bir virüs Güney Kore’yi etkisi altına alır. Bu sırada Seul’den Busan’a gitmekte olan trendeki yolcular hayatta kalma mücadelesi verir. 

Gong Yoo filmde, Kızı Seo Su An'a (Kim Su An) doğum gününü annesiyle birlikte geçirebilmesi için Busan'a kadar eşlik eden işkolik ve boşanmış bir baba olan Seo Seok Woo'yu canlandırıyor. Kimyasal bir sızıntı nedeniyle, bir zombi salgını Güney Kore'yi sular altında bırakarak insanları kurbanlar ve yırtıcılar olarak ayırır. Trende bu krizle uğraşmak zorunda kalan Seok Woo, kızının güvenliğini garanti altına almak için ne gerekiyorsa yapar.

Fragman ve detaylı bilgi için tıklayınız. 

2) ALONG WITH THE GODS: THE TWO WORLDS


Along With the Gods: The Two Worlds Konusu:
Acılarınızın ölümünüzle sona erdiğini düşündüğünüz anda, İlahi Olan'ın sizin için farklı bir planı vardır. Cha Tae Hyun'un canlandırdığı Kim Ja Hong, görev başında hayatını kaybetmiş bir itfaiyecidir. Gang Rim ( Ha Jung Woo ), Hae Won Maek ( Joo Ji Hoon ) ve Lee Deok Choon ( Kim Hyang Gi ), ona öbür dünyaya kadar eşlik eden üç gardiyandır. Ölenler için tek bir madde vardır: Değerini kanıtlamak ve sonsuz lanetten kaçmak için bir dizi denemeden geçmek.

Filmin fragmanı ve detaylı bilgi için tıklayınız. 

3) ALONG WITH THE GODS: THE LAST 49 DAYS


Along with the Gods: The Last 49 Days Konusu: Hikayenin tamamen farklı bir hal aldığı bu devam filminde Cha Tae Hyun'un yanı sıra başrol oyuncuları rollerini yeniden canlandırıyorlar. Üç ölüm meleği (Ha Jung-WooJu Ji-Hoon ve Kim Hyang-Gi) Soo-Hong’un (Kim Dong-Wook) davasına katılacakları sırada Evin Meleği (Ma Dong-Seok) ile karşılaşır. Evin Meleği, onların 1000 yıl öncesine dayanan geçmişlerinden bazı şeyler hatırlar. Bu dünya, öteki dünya ve geçmiş arasında seyahat eder. Üç ölüm meleğinin gizli ilişkisini araştırır.
 
Filmin fragmanı ve detaylı bilgi için tıklayınız.

4) THE DEVİL JUDGE

The Devil Judge Konusu: Dizi, mahkemeyi realite şovuna dönüştüren bir başyargıç (Ji Sung) ile o başyargıcın gerçek benliğini ortaya çıkarmaya çalışan genç bir yargıcın (Jinyoung) arasındaki umutsuz rekabeti konu almaktadır.

Ji Sung dizide baş yargıç olan Kang Yo-Han karakterini canlandırmaktadır. Trajik bir geçmişe sahip olan bir chaebol ailesinin varisidir. Ancak gerçek benliğini herkesten gizlemektedir. Aslında dünyada bir adaletin olmadığına inanmaktadır. Bu yüzden her şeyi bir oyun olarak görmektedir. Gizli hedeflerine ulaşırken, bir televizyon kanalında yayımlanan mahkeme duruşmaları sırasında suçluları cezalandıran harika bir gösteri yapar ve böylece mahkemeyi kendi çarpık gerçeklik şovuna dönüştürür.

Jinyoung dizide bir yardımcı yargıç olan Kim Ga-On karakterini canlandırmaktadır. Başyargıç Kang Yo-Han’ın (Ji Sung) gerekçelerini sorgulamaya başlar ve böylece aralarında bir gizemli oyun başlar.

Dizinin fragmanları ve detaylı bilgi için tıklayınız. 

5) LIAR GAME

Liar Game Konusu: Ya yalan söylersin ya da kaybedersin. Aynı adlı Japon mangasına dayanan “Liar Game”, 10 milyar won kazanma şansı ile bir hayatta kalma realite şovuna katılmaya davet edilen saf bir üniversite öğrencisi Nam Da Jung'un (Kim So Eun) hikayesini anlatıyor. Katılan oyunculardan biri tarafından pusuya düşürülünce, hayatta kalma oyununu kazanmasına yardım etmek için eski bir dolandırıcı ve eski psikoloji profesörü olan Ha Woo Jin'den (Lee Sang Yoon) umutsuzca yardım ister. 

6) SWEET HOME

Sweet Home Konusu: Dizi, izole edilmiş bir alanda, canavarlar ile mücadele eden bir grubun etrafında dönmektedir. Song Kang dizide bir lise öğrencisi olan Cha Hyun-Soo karakterini canlandırmaktadır. Babası, annesi ve küçük kardeşi ile birlikte yaşamaktadır. Ancak ailesi ile konuşmayacak kadar sessiz birisidir ve odasından nadiren çıkar. Bir gün, onun dışında tüm ailesi, bir trafik kazasında hayatını kaybeder. Tamamen yalnız kaldığı için küçük bir apartman dairesine taşınır. Aniden insanların canavarlaşmaya başladığı bir olay meydana gelir. Diğer apartman sakinleri ile birlikte, canavarlara karşı mücadele etmeye başlar ve hayatta kalmaya çalışır.

Dizinin fragmanı ve detaylı bilgi için tıklayınız.

7) STRANGERS FROM HELL

Strangers From Hell Konusu: Dizi, şehirde bir iş bulduktan sonra Seul'e taşınan bir yazar olan Yoon Jong Woo ( Im Siwan ) hakkındadır. Parası az, ucuz bir yatakhaneye yerleşir. Garip bir dişçi olan Seo Moon Jo ( Lee Dong Wook ) da dahil olmak üzere komşularıyla tanıştığında, uğursuz olayları yakalamaya başlar ve işlerin göründüğü gibi olmadığını anlar. 

Dizinin fragmanı ve detaylı bilgi için tıklayınız.


+ BONUS


ALICE IN BORDERLAND


Alice in Borderland Konusu: Bu japon dizisinde, işsiz bir genç olan Ryohei Arisu zamanını bilgisayar oyunu oynayarak geçirmektedir. Bir sabah uyandığında o ve iki arkadaşı kendilerini paralel evrendeki Tokyo'da bulurlar. Hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını fark ettiklerinde hayatta kalmak için oynamaları gereken bir takım acımasız oyunlarla karşı karşıya kalırlar. Ancak bir süre sonra hayatı tehdit eden oyunlarda tek başına mücadele eden Usagi ile tanışan Arisu, bu yeni dünyanın sırrını çözmek için birlikte hareket etmeye karar verir.

Dizi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.Kaynak (1)
Siz hangi hayatta kalma türündeki dizileri seviyorsunuz? Listedeki dizi ve filmlerden hangilerini izlediniz / izlemeyi düşünüyorsunuz? Lütfen yorum yaparak sitemize destek olun..