"Jirisan" Reytingleri Zirvede + "The Red Sleeve" ve "Now We Are Breaking Up" Yükseliyor

Güncel Güney Kore Dizi Reytingleri


20 Kasım'da, Cuma-Cumartesi 22:00 zaman diliminde yayımlanan "The Red Sleeve" ve "Now, We Are Breaking Up" dizilerinin sert rekabeti devam ediyor. Bu hafta tarihi drama The Red Sleeve tüm zamanların en yüksek izlenme oranına ulaşarak neredeyse rekabet halinde olduğu dizi Now, We Are Breaking Up ile arasındaki farkı kapattı. Bu haftaki bölümüyle yüzde 7,5 elde ederek kendi kişisel rekorunu kıran drama önceki gün yüzde 7,0 almıştı.


Başrollerinde Song Hye-Kyo ve Jang Ki-Yong'un yer aldığı romantik dizi Now, We Are Breaking Up ise yüzde 7,9 reytinge yükseldi ve kendi zaman diliminde en çok izlenen drama olarak saltanatını korudu.   

tvN'in Jirisan dizisi ülke çapında ortalama yüzde 7,8 reyting oranıyla, tüm kanallarda – hatta yayın ağları dahil olmak üzere – kendi zaman diliminde ilk sırada yer aldı. Aynı kanalın ilerleyen saatlerinde yayımlanan fantezi draması "Happiness" altıncı bölümü ile yüzde 3,1 reytingle tüm kablo kanallarında kendi zaman diliminde birinci sırada yer aldı.  


JTBC'nin “Inspector Koo” dizisi gece için ülke çapında ortalama yüzde 1,8'e gerilerken, OCN'nin “Chimera” dizisi ortalama yüzde 0,9'a düştü. Son olarak, KBS 2TV'nin Young Lady And Gentleman dizisi ilk haftasından bu yana başarılı reytinglerini korumaya devam etti ve yüzde 28,0 alarak Cumartesi günü herhangi bir kanalda yayımlanan en çok izlenen program olarak saltanatını sürdürdü.

Kaynak (1) (2) (3) (4)