Netizenler Idol Dizilerinin Neden Başarısız Olduğunu Konuşuyor

Netizenler, K-Pop'un bu kadar popüler olmasına rağmen neden K-Pop idolleri hakkındaki dramaların hep başarısız olduğunu tartışıyor.


24 Kasım'da bir netizen çevrim içi bir topluluk platformunda "K-pop'un bu kadar popülerliği var, ama idol dizilerinin izlenme reytingleri neden böyle?" başlıklı bir gönderi paylaştı. 

Ayrıca makalede BTSBLACKPINKTWICEaespa ve daha fazlası dahil olmak üzere küresel sansasyon yaratan K-pop idollerinden ve gruplarından bahsedildi. Ancak, muazzam popülerliklerine rağmen, K-pop idollerinin hikayesini anlatan Kore dramalarına verilen tepkiler oldukça kayıtsızdı.


Makale ayrıca, bu yılın Mayıs-Temmuz aylarında yayımlanan KBS2 draması 'Imitation'ın %1'in altına düşen oldukça düşük izlenme reytinginden bahsetti, 2009 SBS draması 'You Are Beautiful' ve 2011 KBS2 draması 'Dream High' büyük başarı ile karşılansa da, 2011'den sonraki K-pop idollerinin hikayelerini anlatan dramalar pek başarılı olamadı. Makale daha sonra JTBC'nin yeni draması 'Idol: The Coup'ın başarısızlığına değindi. 

Netizenler bu konudaki görüşlerini paylaşmak için gönderiye birçok yorum bıraktı.


Netizen Yorumları

1. Gerçekte oyunculukları iyi mi ya da hikaye eğlenceli mi ki izleyelim...

2. Nedeni onların oyunculukları

3. Problem dizilerin eğlenceli olmaması... Bu günlerde reytingleri düşük çok dizi var ama asıl sebebi hedef kitlenin halkın büyük bir kısmı olmaması. Sorun hikayeden ziyade hedef kitle.

4. Çünkü tüm izleyiciler idol hayranı değil

5. Aslında bu tepkiler drama için olumlu

6. İdollerin çıkmasıyla ilgili bir dizi izlemenin gerçekten bir anlamı var mı?  

7. Halkın çoğunluğu idol dizilerine ilgi duymuyor

8. Çünkü insanların sevdiği idol ve sevdiği aktörler değiller

9. Çünkü diziyi değil idolü seviyorlar. 

10. Eğer dizi eğlenceliyse, insanlar izleyecek. Neden izlemesinler? Diziyi yapanların, idol hayranlarının neleri sevdikleri hakkında hiçbir fikri yok, bu yüzden insanlar izlemiyor.

11. Gerçek idollerin idol dizileriyle ne alakası var?

12. Sadece izlemesi eğlenceli olmadığı için.


Sizce düşük reytinglerin nedeni ne?