Yoo In Soo, "All Of Us Are Dead" Dizisinde Çalışmak Hakkında Konuştu!
  • rumi
  • 3-03-2022, 17:43

Yakın tarihli bir röportajda Yoo In Soo, All Of Us Are Dead dizisindeki çalışma deneyiminden, oyunculukla mücadelesinden ve daha pek çok şeyden bahsetti!

Yoo In Soo ilk oyunculuk çıkışını 2017 yılında hit drama “Strong Woman Do Bong-Soon” ile yaptı, ardından “School 2017”, “Life”, “ID: Gangnam Beauty”, “At Eighteen” ve “At a Distance, Spring is Green” gibi dizilerde yer aldı.

Sahip olduğu becerileri hakkındaki şüpheleri nedeniyle, (rol yapmaya?) hazırlanması gerektiğini düşünmesinin ona ne hissettirdiğini açıkladı, “Şu anda böyle oyunculuk yapmak gerçekten eğlenceli ama bir yanım da rahatsız oluyor. Ben branşım oyunculuk değil ve sadece arka plan oyuncusu olarak setlere gidip oyuncuları izleyerek oyunculuk eğitimi aldım. Bu yüzden, oyunculuğumdan emin olduğum anlar yerine, kaçınılmaz olarak daha çok şüphe duyduğum ya da kendimi rahatsız hissettiğim anlar var.”
Yoo In Soo, “All Of Us Are Dead”de dizinin kötü adamı Yoon Gwi Nam rolünü oynuyor. Okulda zorbalığıyla ünlüdür, ancak gruptaki diğer kişilerin onu küçük gördüğünü düşünür. Dizide Yoon Gwi hayatta kalabilmek için başkalarını kullanmaktan çekinmiyor ve zombilerden bile daha büyük bir tehdit haline geliyor.

Oyuncu dizideki rolünü tartışırken, o karakter olarak rol alacağını düşünmediğini itiraf etti. “Webtoon'u okuduğumda onun ilginç bir karakter olduğunu düşünmüştüm ama bu karakteri oynayacağımı hiç düşünmemiştim. 'Gwi Nam'ı oynayan oyuncunun üzerinde çok fazla baskı olacak' diye düşündüm. Bu yüzden [Gwi Nam] olarak rol aldığımda gerçekten şaşırdım ve ayrıca gerçekten endişelendim.”Yönetmen Lee Jae Kyu'nun, karakteri nasıl canlandıracağı konusunda kendisine nasıl yön verdiğini de sözlerine ekledi, “Her zaman [yönetmen Lee Jae Kyu]'nun bana Gwi Nam'ı sadece hayali bir kötü adam olarak tasvir etmememi ve onun bir öğrenci ve insan olduğu gerçeğini unutmamamı söylediğini hatırladım. Onu basit bir kötü adam olarak tasvir etseydim, o zaman klişe ve yüzeysel bir karakter olurdu. Sıradan bir insanın aniden çok fazla güç kazandığı durumda, bunu acımasızca kullanması kontrol edemediğinden değil, durumdan zevk aldığındandır ve ben de onun canavara dönüşme sürecini 3. bir kişinin bakış açısından tasvir etmek istedim.”

Yoo In Soo, kendisi için en unutulmaz olan sahneyi seçmesi istendiğinde, “Zombi olduktan sonra dışarı çıktığım sahne” yanıtını verdi. “Sahneyi çekmeyi bitirdikten sonra 'iyi iş çıkardım' dediğim için değil, oyunculuk yaptığım anda gerçekten tüylerim diken diken olduğu içindi. Bu yüzden o sahneye gerçekten bağlıyım ve çevremdeki insanlar dizide bunu iyi ifade ettiğimi söylediği için memnunum ve sahne iyi sonuçlandı.”Yoo In Soo, dizinin sonunda kendine daha fazla güvendiğini söyleyerek, “Bu projeden sonra oyunculuğuma çok güven duydum. Düşündüğüm ve şüphe ettiğim bazı şeyler çözülmüş gibi hissediyorum.”

Ayrıca diziden öğrendiklerini ve duygularını oyunculuk kariyerinde nasıl kullanmak istediğinden bahsetti. "'All Of Us Are Dead' baskısı nedeniyle zordu, ama çekimlerde gerçekten çok eğlendim ve sonuç olarak [oyunculuğumun] iyi aktarıldığını düşünüyorum" dedi. “Yani bu oyunculuk sevincini sürdürmem gerektiğini düşünüyorum. Telefonuma şu cümleyi yazdım: 'Bir gün yeterli, o zaman bahane üretmeden yaşayalım'. Ve buna tutunmaya çalışıyorum. İleride birçok farklı yapımda doğal benliğimi göstermek istiyorum. Her gün ve her an çok çalışan bir insan ve oyuncu olarak hatırlanmak istiyorum.”kaynak (1)