Yaklaşan “Doctor Lawyer” Dizisini İzlemek İçin 3 Neden

Yaklaşan “Doctor Lawyer” Dizisini İzlemek İçin 3 Neden

MBC'nin yaklaşan medikal ve hukuk türündeki dizisi “Doctor Lawyer” şimdiden merakla bekleniyor.

Doctor Lawyer dizisi, hileli bir ameliyatta her şeyini kaybettikten sonra tıbbi uygulama hatası avukatı olan dahi bir cerrah ve bu ameliyatta ailesinin tek üyesini ve sevgilisini kaybeden Tıbbi Suçlar Dairesi'nden bir savcı hakkında yürek ısıtan bir hikayeyi konu alıyor. Birlikte, insanların hayatlarının öneminin güç ve zenginliklerine göre sıralandığı sisteme karşı çıkarlar ve buna inananları cezalandırıp, haksızlığa uğrayan mağdurları savunurlar.

So Ji Sub, genel ve göğüs cerrahisinde uzmanlaşmış çift kurul sertifikalı dahi bir doktor olan tıbbi uygulama hatası avukatı Han Yi Han rolünü canlandırıyor. Dört yıl önce Bansuk Üniversitesi Hastanesi'nin sevilen cerrahlarından biriydi. Ağır iş yüküne rağmen enerjisini yüksek tutan ve rahat bir gülümsemeyle meslektaşlarını rahatlatan bir doktordu. Tıbbi uygulama hatası avukatı olduktan sonra, kariyerinin değişmesine yol açan gizemli olayın peşine düşer. 

Im Soo Hyang dizide, adalete sıkı sıkıya bağlı olan tutkulu savcı Geum Seok Young rolünü canlandırmaktadır. 

Shin Sung Rok dizide, lobi ve yatırım konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Honors Hand'in Asya şubesinin başkanı Jayden Lee karakterini canlandırmaktadır. Başarıya olan tutkusu nedeniyle ne yapacağı belli olmayan üçüncü nesil bir Koreli-Amerikalıdır. Ayrıca sözleri ve eylemleriyle her şeyi kontrol etme gücüne sahip birisidir. 

1. So Ji Sub'ın Dört Yıl Aradan Sonraki Dönüşü

So Ji Sub “Doctor Lawyer”daki rolü ile dört yıl önce yer aldığı "Terius Behind Me"nin ardından geri dönecek. Doktordan avukata dönüşen bir oyuncu olarak, her iki mesleği de gerçekçi bir şekilde izleyiciye göstermeye çalışacak. Daha önce yayımlanan teaser'daki performansı ile tüm gözler So Ji Sub'un yaklaşan dizisinde canlandırdığı karakteri ile izleyicileri nasıl cezbedeceğine çevrilmiş durumda.

2. İki Güçlü Türün Kombinasyonu

Adından da anlaşıldığı üzere drama hem tıp hem de hukuk türünün unsurlarını tek bir yapım altında birleştirecek. Tek başlarına zaten oldukça heyecan yaratan bu iki tür yarattıkları gergin ortam sayesinde izleyiciye oldukça farklı bir atmosfer sunacak. Buna ek olarak yaşanacak olan hızlı gelişmeler ve çalkantılı hikaye bu gerilim ve heyecan dolu atmosfere eşlik edecek.

3. So Ji Sub, Im Soo Hyang ve Shin Sung Rok'un Sinerjisi

So Ji Sub ile dramayı yönetecek karizmatik bir üçlü yaratmak için etkileyici Shin Sung Rok ve çok yönlü Im Soo Hyung kadroya dahil oldu. Shin Sung Rok, zaten hangi rolde olursa olsun kendine has oyunculuk tarzıyla iz bırakan yetenekli bir oyuncu. Buna ek olarak Im Soo Hyang yer aldığı melodram, komedi ve gerilim gibi çeşitli türlerdeki performansıyla izleyicileri içine çekme konusunda başarılı bir aktris.

Kaynak (1)