Rolleri İçin Kadın Kılığına Giren Erkek Oyuncular

Rolleri İçin Kadın Kılığına Giren Erkek Oyuncular

Oyuncuların rollerine bürünmelerinin pek çok yolu olsa da, oyuncuların farklı görünümleriyle izleyicileri şaşırttığı en unutulmaz anlardan bazıları kesinlikle erkek oyuncuların karşı cins olarak kılık değiştirdiği zamanlardır. Bu unutulmaz anlardan bazılarını sizler için bir araya getirdik.

Jang Dong Yoon

Jang Dong Yoon, KBS2'nin "The Tale of Nokdu" dizisinde kadın kılığına girmiş bir adam olarak karşımıza çıktı. Köye sızmak için kadın kılığına girmesinin ardından ortaya çıkan görüntüler ve diyaloglar izleyenleri ekranlara kilitledi. Jang Dong Yoon, rolünün hakkını o kadar iyi verdi ki bazen izleyenler bile onun erkek olduğunu unuttu. Harika performansı ile akıllara kazınan Jang Dong Yoon, oyunculu sayesinde hem set çalışanlarını hem de izleyenleri kahkahaya boğdu diyebiliriz.


Kim Nam Gil

SBS'nin popüler dizisi "The Fiery Priest"te Kim Nam Gil kadın kılığına girmek zorunda kaldı. Rolüne büründüğünde ortaya çıkan sıra dışı güzelliği ile izleyicilerin dikkatini çekti. Üzerine düşen rolü hakkıyla yerine getiren Kim Nam Gil, bu karakteri ile unutulmazların arasına girdi.

Lee Yi Kyung

Lee Yi Kyung, JTBC'nin "Eulachacha Waikiki" dizisinde gelecek vadeden bir oyuncuyu canlandırıyordu. Oyunculuk için verdiği mücadele tüm dizi boyunca ortaya komik anlar çıkardı. Ancak bunlardan en ilgi çekici olanı tepeden tırnağa "Suicide Squad"daki Harley Quinn'e mükemmel bir şekilde dönüştüğü anlardı. Lee Yi Kyung, her zaman rolünün hakkını veren yetenekli oyunculardan biri olmuştur. Ancak bu dizisi ile gönüllerimize taht kurduğu bir gerçek.

Kim Min Suk

Kim Min Suk, tvN'nin tek bölümlük projesi “Drama Stage”de kadın kılığına bürünerek ne kadar güzel olduğunu izleyenlere gösterdi. Dizide çarpıcı bir kadın kılığına girerken nasıl sert ve "erkeksi" davrandığını ortaya koydu. Bu süreçte ortaya komik görüntüler çıktı ve Kim Min Suk bu deneyimiyle ilgili şu sözleri paylaştı: "İlk başta tuhaftı ama ona baktıkça daha çok güzel olduğunu düşündüm. Eğlenceli bir deneyimdi."


Yoo Seung Ho

Yoo Seung Ho'yu birçok rolde gördük ancak böylesine çok fazla şahit olmadık. Aktör Yoo Seung Ho ilk kez 2016 yapımı “Seondal: The Man Who Sells the River” filminde kadın kılığına girerek izleyenlerin karşısına çıktı. Filmde, kralı kandırıp sahibi olmayan bir nehri satan efsanevi dolandırıcı Kim Seon Dal'ı canlandırıyordu. Yoo Seung Ho rolüne ilişkin, başlangıçta güzel görüneceğini düşündüğünü ancak sonunda hala bir erkek gibi göründüğünü paylaşarak hayal kırıklığını dile getirdi.

Ji Sung

Ji Sung, MBC'nin hit dizisi "Kill Me, Heal Me"de kendi öz kişiliği de dahil 7 farklı kişiliğe sahip olan birisini canlandırıyordu. Ji Sung, buradaki rolü ile birçok ödül aldı ve tüm K-drama dünyasında unutulmaz rollerinden birini üstlendi. Yedi kişiliğinden biri, Ahn Yo Na adında 17 yaşında bir genç kızdı. Ji Sung, öngörülemeyen liseli bir kız rolünü mükemmel bir şekilde canlandırdı. Hatta "Öpülesi dudakları" ile tanınan Ji Sung, performansı ve dönüşümüyle övgü toplamasının yanı sıra dizide kullandığı dudak boyası bile kısa sürede tükendi.

Seo Kang Joon

Seo Kang Joon, "Cheese in the Trap", "Are You Human?" ve "The Third Charm" gibi diziler aracılığıyla yakışıklılığıyla tanınan bir aktör oldu. Canladırdığı birçok rol arasından “After School: Lucky or Not” adlı web dizisinde büründüğü karakteri en dikkat çekicisi olabilir. Uzun dalgalı bir peruk takan ve okul üniforması giyen Seo Kang Joon güzelliği ile büyülemişti. 

Ji Chang Wook

"Romantik komedi ustası" Ji Chang Wook'un sadece kızların değil, erkeklerin de kalbini hoplatacağını kim bilebilirdi ki? "Bachelor's Vegetable Store" dizisi gelecekleri için canla başla çalışan işsiz gençlerin dokunaklı bir hikayesini ele almaktadır. Ji Chang Wook burada, elma satan bir cadıya dönüştü. Elmalarını benzersiz ve göz alıcı bir şekilde tanıtmak için cadı kılığına girdi. Bir noktada Ji Chang Wook güzelliğiyle izleyicileri büyüledi. 

Lee Joon Ki

Lee Joon Gi, 2006 yılında "The King and the Clown" filmindeki ünlü efemine palyaço tasviri ile karşımıza çıktığında asıl ününe yavaş yavaş kavuşmaktaydı. Lee Joon Gi'nin canlandırdığı karakteri Gong Gil için 1000 oyuncu arasında kıyasıya bir rekabet vardı. Lee Joon Gi, mükemmel oyunculuğu ve güzelliği ile karaktere en uygun kişi olduğunu kanıtladı ve böylece filmdeki rolü ile yıldızlığa ulaştı.

-