“Oasis” Reytinglerde En Yüksek Seviyesinde + "The Secret Romantic Guesthouse”

Güncel Güney Kore Dizi Reytingleri

"Oasis” Pazartesi-Salı dizilerine adeta hükmediyor. Nielsen Korea'ya göre, KBS2'nin dönem dizisi “Oasis", dün gece yayımlanan 6. bölümü ile ülke çapında ortalama yüzde 6,7'lik bir izlenme oranına ulaştı. Böylece dizi, önceki bölümün yüzde 6,5'lik reytinginden hafif bir artış yakalayarak izlenme reytinglerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Oasis dizisi, 80'ler ve 90'lar arasındaki çalkantılı Güney Kore zamanlarında hayallerinin ve dostluklarının yanı sıra her ne pahasına olursa olsun ilk ve tek aşklarını korumak için şiddetle mücadele eden üç genci konu alıyor. 

SBS'nin yeni tarihi-romantik dizisi "The Secret Romantic Guesthouse" dün geceki ikinci bölümü ile ülke çapında ortalama yüzde 3,8'lik bir reyting elde etti ve bir önceki bölümün reytingi olan yüzde 4,4'e göre hafif bir düşüş gördü. Dizi, Hanyang'daki bir pansiyonun sahibi ve sırları olan pansiyonerlerin 13 yıl önce kaybolan Lee Seol'u bulmak için bir araya geldiklerinde yaşanan olayları konu almaktadır. 

tvN'nin tarihi ve romantizm türündeki dizisi "Our Blooming Youth" ise 14. bölümü ile ülke çapında ortalama yüzde 3,8'lik bir reyting elde ederek bir önceki bölümün reyting puanını korudu. Our Blooming Youth dizisi, gizemli bir lanetten muzdarip Prens Lee Hwan (Park Hyung Shik) ve kendi ailesini öldürmekle suçlanan dahi bir kadın olan Min Jae Yi'nin (Jeon So Nee) etrafında dönmektedir. 

kaynak ( 1 )