"Destined With You" Düşük Reytingine Rağmen Netflix'in En İyi 10 Listesinde

"Destined With You" Düşük Reytingine Rağmen Netflix'in En İyi 10 Listesinde 

Başrollerinde Rowoon ve Jo Bo Ah'ın yer aldığı jTBC'nin romantik dizisi "Destined With You" üçüncü bölümü ile ülke çapında ortalama yüzde 2,009 oranında bir reyting elde etti. Bu reytingi ile en düşük yerli reytingine düşen dizi, dün gece yayımlanan dördüncü bölümü ile ülke çapında ortalama yüzde 2,8'e yükseldi. Ancak dizi diğer yapımlara oranla oldukça düşük reytingler alıyor. Netizenlerin bir kısmı bunu başrol oyuncuların oyunculuklarına ve kimyalarına, bir kısmı ise senaryodaki eksikliğe bağlıyor.

Tüm bu düşüşe rağmen fantastik dizi "Destined With You", uluslararası izleyiciler tarafından çok sevildi. Dizi, 21 Ağustos - 27 Ağustos tarihleri ​​arasında 8,1 milyon saat ile toplamda 3,5 milyon izlenme alarak Netflix'in "Global Top 10" listesinde dördüncü sıraya yerleşti. Üstelik FlixPatrol'a göre dizi Türkiye dahil olmak üzere Batı, Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya ülkelerinde popülerlik kazanmaya ve listelerde yükselmeye devam ediyor.

Dizinin yerel reytinglerindeki bu düşüşün sebebinin artık insanların dizileri televizyon yerine medya hizmeti sunan Netflix gibi hizmetleri kullanarak izlemelerine de bağlayabiliriz. Ancak diziyi izleyen bazı netizenler dizi hakkında "Çok sıkıcı", "Başrol oyuncularının oyunculuğu tam bir hayal kırıklığı ve hikaye de sıkıcı", "Rowoon’un diksiyonu güzel ama rol için uygun olduğunu sanmıyorum, belki de bu sadece benim kişisel tercihimdir", "Oyunculukta berbatlar ve bu sıkıcı." gibi yorumlarda bulunuyor. (guneykoresinemasi.com)

Dizi, 300 yıl önce dikkatlice mühürlenmiş olan yasak bir kitabı elde eden bir kadın ile bu yasaklı kitabın kurbanı olan bir adamın aşk hikayesini anlatmaktadır. (guneykoresinemasi.com)

Rowoon dizide, Onju Belediye Binası'nın hukuk danışmanı Jang Shin Yu karakterini canlandırmaktadır. Joseon döneminden kalma korkunç bir lanet yüzünden beklenmedik olaylara karışır. Yakışıklı, zeki ve popüler avukattır.

Jo Bo Ah ise Onju Belediye Binası Yeşil Alan Bölümü için çalışan bir kamu görevlisi olan Lee Jong Jo karakterini canlandırmaktadır. Güzel görünümüne, iyi karakterine ve işine rağmen şaşırtıcı bir biçimde erkekler arasında popüler değildir.

-

Siz diziyi nasıl buldunuz? Ayrıca "Destined With You" Dizisini İzlemek İçin 3 Neden adlı yazımıza göz atabilirsiniz!