Göz Yaşlarınızı Tutamayacağınız 4 Tarihi K-drama Önerisi

Göz Yaşlarınızı Tutamayacağınız 4 Tarihi K-drama Önerisi


1) Queen For Seven Days

Queen for Seven Days Konusu

Dizi, sadece 7 gün tahtta oturabilmiş olan Kraliçe Dangyeong (Park Min-Young) ile Kral Joongjong (Yeon Woo-Jin) arasındaki aşk hikâyesini anlatmaktadır.

Park Min-Young dizide bir devlet adamının kızı olan Shin Chae-Kyung karakterini canlandırmaktadır. Onun karakterinin en büyük hayali sevdiği adam ile evlenmek ve sıradan mutlu bir hayat yaşamaktı. Ancak aşkı bir trajediye dönüşür ve kendini siyasetin kirli oyunları içinde bulur. O, Kral Joongjong (Yeon Woo-Jin) ile evlenir ve Kraliçe Dangyeong ismini alır. – "Geri çevirmem gereken bir aşkı kabul ettim."

Yeon Woo-Jin dizide Prens Lee Yeok karakterini canlandırmaktadır. O, hiçbir şey yapmaması istenilen bir kraliyet ferdi olarak doğmuş ve ondan sessiz bir hayat yaşaması istenilmiştir. Ancak o bunu kabul etmez. Abisi Lee Yoong’dan (Lee Dong-Gun) intikamını ve tahtı almaya karar verir. Ayrıca, Shin Chae-Kyung (Park Min-Young) ile bir gün evlenmeyi hayal eder. O, tahta oturduktan sonra Kral Joongjong ismini alır. – "Senin için dünyayı alacağım."

Lee Dong-Gun dizide Prens Lee Yeok’in (Yeon Woo-Jin) üvey abisi ve Joseon Hanedanlığının 10. Kralı olan Prens Lee Yoong karakterini canlandırmaktadır. O, Shin Chae-Kyung’a (Park Min-Young) aşıktır. Ancak onun sevdiği kadın onu değil küçük kardeşi Lee Yeok’u sevmektedir. Onun karakteri, 'kral'ı her şeyin merkezinde olan bir kelime olarak hayal etmektedir. O, tahta oturduktan sonra halkına zorbalık yapan bir kral olur. – "Ben bu aşkı onaylamıyorum."

İzleyenlerin Yorumları

"Bu dizi gerçekten mükemmel. Ama birçok kişi abisiyle olmasını istemiş oysa ben kardeşiyle daha çok yakıştırdım hakikaten kaliteli bir dizi ciddi anlamda herkese öneririm zor beğenen biriyimdir. Genelde çiftleri yakıştıramam ya da dizi ve oyuncuları bağdaştıramam ama bu iyi :D"

"bu diziyi çok beyendim dehşet dizi ya keşke abisiyle olsa nolurdu sanki =( ="


2) Tree With Deep Roots

Tree With Deep Roots Konusu

Dizi, ailesinin ölümüne sebep olduğuna inandığı kralı öldürmeyi planlayan yeni saray muhafızı Kang Chae Yoon'un (Jang Hyuk) hikayesini anlatıyor. İntikamını alabilmek için birçok savaşa katılır ve en alt basamaktan en yukarısına kadar tırmanır. (guneykoresinemasi.com)

İzleyenlerin Yorumları

"Bu Drama ağırdı, ağırdı, ağırdı. Bir Kral ve takipçilerinin ihtişamını taşıyan, sageuk temalı bir dizi için... bunun anlatılacak muhteşem bir hikayesi vardı."

"Oyunculuk açısından muhteşem. Her aktör, karakterlerini, birini canlandıran bir aktör değil, gerçekten onların karakter olduğuna inandığınız noktaya kadar canlandırdı. Jang Hyuk'tan bir kez daha çok etkilendiğimi söylemeliyim ve onun iki sageuk'unu gördükten sonra onu başka türde bir rol oynarken hayal etmekte zorlanıyorum."


3) The Red Sleeve

The Red Sleeve Konusu:

Tarihi dizi The Red Sleeve, Saray hanımı olarak başlayıp, sonunda "Bin" konumuna yükselen (en yüksek cariye rütbesi), Veliaht Prens Mun Hyo'nun biyolojik annesi olan kraliyet cariyesi Uibin Sung'un ( Lee Se Young ) hikayesini anlatıyor. Sung Deok-Im (Lee Se Young ), velihat prens Lee San (Junho) ile aşk yaşayan bir saray hanımıdır. Veliaht prens Lee San ( Junho) tahta geçince Sung Deok-Im den (Lee Se Young ) onun cariyesi olmasını ister ama Sung Deok-Im, cariye olunca özgürce yaşayamayacağını düşünmektedir. Buna rağmen cariyesi olmayı kabul eder ve Kral Jeongjo nun (Junho) cariyesi olur. Sung Deok-Im (Lee Se Young ) bu kararı sonrasında hayatının dramatik serüvenine karşı yaşam savaşı verir.

İzleyenlerin Yorumları

"Tarihi dizileri ve entrikalarını seven bir kişi olarak şunu söylemek isterim ki diğer tarihi dizilerden çok farklı bir konusu var. İçeriği ve gidişatı beni tam anlamıyla memnun etmese de en sevdiğim yanı JunHo oldu. Normalde Junho'yu fazla seven biri değildim. Lakin yiğidi öldür, hakkını ver demiş atalarımız. Kral rolünü tam anlamıyla yaşamış. Ses tını ve tonu sanki yeri geldiğinde Ji Sung gibiydi. Ama o şahin gibi keskin gözlerle bakması, otoritesini koyması, acılara dayanması ve sevgi beklemesi bambaşkaydı. Bundan sonra takibinde olacağım Junho."

"Oscar Wilde'ın bir sözü şöyle: "Kadınlar bu dünyada erkeklerden çok daha iyi vakit geçiriyor; onlara yasak olan çok daha fazla şey var." Gerçekten de dünya kadınları, bağnaz bireylerin yarattığı kurallarla zincirlenmiş, bu kurallar uğruna kendi iradelerini, haklarını ve özlemlerini feda etmeye zorlanmışlardır. Bu drama da ataerkil sistemin hapsine düşmemek için sonuna kadar elinden geleni yapan bir kadının hikayesine dayanıyor."


4) Jang Ok-Jung, Live for Love

Jang Ok-Jung, Live for Love Konusu

Dizi, Kore'nin en kötü şöhretli kraliyet eşi Jang Hee Bin'in hikayesine dayanıyor. Oldukça yetenekli bir terzi olan Jang Ok Jung (Kim Tae Hee) annesi ile birlikte yoksulluk içinde yaşamaktadır. Bir gün kraliyet ailesinin bir üyesi için kıyafet dikme şansına ulaşır ve sarayı ziyaret eder. Bu sırada küçükken tanıştığı Yi Soon ile karşılaşır. Onu tanımaz ancak kaderin onlar için başka planları vardır. İki aşık dönüşü olmayan yollara girerler ve yıkıcı birçok sonuçla karşılaşırlar.


İzleyenlerin Yorumları

"Tarihi dizilerin hayranı olmasanız bile (ben değilim), bu izlemeye değer bir dizi. Diziyi izlemeden önce bu insanların geçmişini okumak gibi bir hata yaptım. Yani başından beri ne olacağını biliyordum. Bu hikayeyle ilgili başka dramalar da var. Bence bunu farklı kılan şey, yazarların bunu baştan sona Jang Ok Jung ile Kral Sook Jong arasındaki bir aşk hikayesi olarak yazmaları. Ayrıca Ok Jung'a sempati duymanız için de yazılmıştır. "

"12 haftalık kahkaha ve gözyaşından sonra bu drama sona erdi. Bu Kral ve JOJ arasındaki inanılmaz bir aşk hikayesiydi. Başından sonuna kadar ezberledim ve bu diziye hayran kaldım. Yazarlar çok iyi bir iş çıkardılar." (guneykoresinemasi.com)

-


Siz hangilerini izlediniz?


BİZİ INSTAGRAM HESABIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @guneykoresinemasicom