En Yüksek IMDb Puanına Sahip Kore Dizileri
1) GOBLİN - 8,6 PUAN

İlk bölümünü 2 Aralık 2016'da yayımlayan Goblin dizisi, ekranlara geldiği andan itibaren çok konuşulmaya devam etti. Hala daha birçok kişinin izlediği ve en sevilen dizilerden biri olan fantastik dizi, listesinin zirvesinde yer alıyor.

Dizi, yüzyıllardır yaşayan ve ölmek isteyen Kim Shin adındaki bir goblinin hikayesini konu alıyor. Kim Shin, hayatını sonlandırmak için yıllardır goblin gelinini aramaktadır. Sonunda onu bulur ancak ona aşık olmak planları arasında yoktur.


2) Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo - 8,6 PUAN

Bu dizi birçok kişinin hatırladıkça yüreğini burkan bir dizi ve bu tesadüf değil. Güçlü oyuncu kadrosu ve konusu sayesinde izleyenlerin kalbinde yer eden  drama, asla gelmeyecek olan ikinci sezonunu bekleyen geniş bir izleyici kitlesine sahip.

Dizi, güneş tutulması sırasında geçmişe yolculuk eden bir kadın ve dönemin kötü prensi olarak anılan bir adamın aşk hikayesini anlatıyor.


3) Healer - 8,5

2014-2015 yıllarına damga vuran "Healer" birçok kişinin unutulmayanları arasında yer alıyor. Üstelik Park Min Young ve Ji Chang Wook'un mükemmel uyumu izlemeye değer.

Kim Moon-Ho (Yoo Ji-Tae) büyük bir yayın şirketinde popüler bir muhabirdir. Bir gün geçmişte yaşanan bir davanın gerçek yüzünü öğrenir. Bilerek dava ile alakalı insanlara yaklaşır ve onlara yardımcı olur. Bunları yaparken, o doğruluk ve inançları ile mücadele eder.

Bu arada, Kim Moon-Ho'ye internet muhabiri Chae Young-Shin (Park Min-Young) ve aynı zamanda "Healer" olarakta bilinen Seo Jung-Hoo (Ji Chang-Wook) bu davayı çözmede yardımcı olur.

 

4) While You Were Sleeping - 8,3 PUAN

Dizi, rüyaları aracılığıyla geleceği görme yetisine sahip bir kadın ile geleceği değiştirmek için elinden geleni yapan bir adamın arasındaki romantik hikayeyi konu alıyor. (guneykoresinemasi.com)


5) Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo - 8,3 PUAN

Bu dizi 2016 yılının en iyileri arasında yer alıyor çünkü dizinin verdiği o hissi kimse unutamıyor. Sıcak bir romantik-komedi izlemek isteyenlere ilk önerilen dizilerden biri olan "Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo", sevilen klişeleri tatlı bir hale getiriyor.

Dizi, 20'lerinin başındaki Kim Bok Joo'nun (Lee Sung-Kyung) ilk defa aşık olmasını anlatmaktadır.


6) Kill Me, Heal Me - 8,3 PUAN

Bu dizi sadece komik değil, aynı zamanda da bir o kadar duygusal. İzledikten sonra aynı hisleri tatmak için farklı bir k-drama arayabilirsiniz ama bulur musunuz emin değilim :) (guneykoresinemasi.com)

Dizi, dissosiyatif kimlik bozukluğu sebebiyle 7 farklı kişiliğe sahip olan bir adam ile psikiyatri kliniğinden olan bir kadın arasındaki romantik ilişkiyi anlatıyor.


8) It's Okay, That's Love - 8,3 PUAN

"It's Okay, That's Love"u bitirdikten sonra birkaç dakika boş boş karşınızdaki duvara bakabilirsiniz. Dizi öylesine güzel ki, yavaş yavaş işlediği aşkı ve dostluğu ile adeta sinsice kalbinize sızıyor.

Jang Jae-Yeol (Jo In-Sung) gizemli bir yazar ve radyo DJ'idir, ancak bir takıntıdan muzdariptir. Ji Hae-Soo (Gong Hyo-Jin), bir üniversite hastanesinde psikiyatride burslu okumuştur. Ameliyat yapmak istemediği için psikiyatri alanını seçmiştir. Jang Jae-Yeol'la tanıştıktan sonra, hayatında büyük değişimler olmuştur.


8) Strong Woman Do Bong-Soon - 8,2 PUAN

2017'nin bu hit draması sadece o yılın değil, tüm yılların en popüler Kore dizilerinden biri. Birçok kişinin izlediği bu eğlenceli dramanın IMDb puanının yüksek olması da şaşırılacak bir durum deği sanırım.

Dizi, nesillerdir güçlü kadınların olduğu bir aileden gelen Do Bong-Soon ile onu koruması olarak işe alan An Min-Hyuk adındaki bir CEO'nun romantik-komedi dolu hikayesini anlatıyor.


9) Descendants of the Sun 8,2 PUAN

Askeri dramalara yeni bir soluk getiren "Descendants of the Sun" unutulmayanlar arasında yer alıyor. Hatta Gangwon'un Taebaek şehrinde dizinin başrollerinin yer aldığı bir heykel bile bulunuyor.

Descendants of The Sun' theme park faces uncertainty due to ...

Birleşmiş Milletlerin barış askeri gücünde görev yapan Yüzbaşı Yoo Shi-Jin (Song Joong-Ki) ile doktor Kang Mo-Yeon (Song Hye-Kyo) arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır.


10) My Love From The Star - 8,2 PUAN

Amerika'nın yeşil uzaylılarına karşı Kore'nin uzaylılarını savunacağız diyerek yazıyı sonlandırıyorum. Bu harika dizi 'En Yüksek IMDb Puanına Sahip Kore Dizileri' arasında 10. sırada yer alıyor.

Dizi, 400 yıl önce Joseon Hanedanlığı zamanından günümüze kadar yaşayan bir uzaylı ile ünlü oyuncu Chun Song-Yi arasındaki romantik aşk hikayesine odaklanıyor. 

-

BİZİ INSTAGRAM HESABIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @guneykoresinemasicom