Bang Chan: Stray Kids Grubunun Lideri Hakkında Bilgiler
 • GKS
 • 5-10-2023, 07:09

Bang Chan, Stray Kids Kore grubunun lideridir. 4 dil bilen ve biftek reklamı ile dikkat çeken şarkıcının ailesi Koreli ve Avustralyalı'dır.

Bang Chan Hakkında Bilgiler


Güney Kore müziği olan ve bir diğer adıyla K – Pop olarak adlandırılan müzik tarzının son yıllardaki en iyi gruplarından birisi olan Stray Kids grubunda yer alan Bang Chan, 3 Ekim 1997 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Küçüklükten bu yana hem müziğe hem de genel olarak sanata karşı oldukça yoğun bir ilgisi olan Bang Chan, 2010 yılında Avustralya’da yapılan JYP Entertainment seçmelerine katıldı ve jürilerden oldukça büyük bir beğeni toplayarak 11 Nisan 2011’de stajyer olarak işe başladı.

Burada geçirdiği 7 yılın üzerinde ise 25 Mart 2018 itibariyle JYP Entertainment’e bağlı Stray Kids grubu ortaya çıkmıştır.

 • Boy: 1,71 cm
 • Kilo: 65 kg
 • Yaş: 26
 • Burcu: Terazi
 • Sahne İsmi: Bang Chan
 • Gruptaki Pozisyonu: Lider, Lider Dansçı, Lider Vokal, Ana Üretici ve Alt Rapçi
 • Kan Grubu: 0 (RH)
 • Nereli: Güney Kore
 • Lakabı: Kanguru ve Koala

Bang Chan Oynadığı Dizi ve Filmler


Stray Kids grubunun lideri ve en sevilen isimlerinden birisi olan Bang Chan, profesyonel kariyerinde herhangi bir dizi ya da film setinde bulunmamıştır. Yalnızca Stray Kids hakkında çekilen bazı Reality Showlarda bulunmuştur.

Bang Chan Hakkında Merak Edilenler


Dünyaca ünlü Stray Kids grubunun lideri olarak karşımıza çıkan Bang Chan hakkında merak edilenleri sizler için listeledik.

 1. Bang Chan’ın Hastalığı Nedir? Kendisinin verdiği bazı röportajlar ve elbette ortaya çıkan söylentilerden kaynaklı olarak Bang Chan, İnsomnia yani uykusuzluk hastalığına sahip olduğu belirtiliyor. Koskoca bir hafta içerisinde yalnızca 6 saat gibi oldukça kısa bir zaman diliminde uyuyor olması da aslında bu hastalığa sahip olduğunun en büyük göstergelerinden bir tanesi olarak dikkat çekmektedir.

 2. Bang Chan Kaç Dil Biliyor? Bang Chan, yalnızca Stray Kids grubunun lider vokalisti olmamış bunun yanında özellikle stajyerlik döneminde kendisini oldukça fazla geliştirmiştir. Bu kapsamda “İngilizce, Korece, Japonca ve Çince” bildiği 4 dil olarak karşımıza çıkmaktadır.

 3. Bang Chan Neden Özür Diledi? Bang Chan tarafından açılan bir İnstagram canlı yayını esnasında takipçilerin sormuş olduğu bir soru üzerinde verdiği cevaptan kaynaklı olarak özür dilemek mecburiyetinde kalmıştır. Yeni nesil çıkan sanatçıların saygısız olduğu gibi yorumları ve insanların da bu durumu fazla abartması sonucunda Bang Chan kendisini hiç tahmin etmediği bir noktada bulmuştur. İnstagram canlı yayını esnasında bu kişilere “Boomer” diye hitap etmiş ve bunun üzerine de özür dilemek zorunda kalmıştır.

 4. Bang Chan Kaç Yaşında? 3 Ekim 1997 tarihinde Güney Kore’de dünyaya gelen Bang Chan, şu anda 26 yaşında bulunmaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir: Stray Kids Üyeleri Kimlerdir?
Stray Kids Üyesi Hyunjin hakkınde detaylı inceleme linki: https://guneykoresinemasi.com/k-pop/9247-hyunjin.html