Köpek Yavrusu Sevimliliğindeki Koreli Oyuncular
  • ela
  • 1-11-2015, 15:56

Eminim izlediğiniz Güney Kore dizilerinden veya filmlerinden birinde birisinin "köpek yavrusu"na benzetildiğini görmüşsünüzdür. Güney Kore'de sıkça kullanılan insanları "köpek yavrusu"na benzetme bizim kültürümüzde pek fazla olmadığından olsa gerek ilk başta bizlere tuhaf gelebilir. Ama dizilerde ve filmlerde gördüğümüz oyunculardan sonra Korelilerin ne demek istediğini pekala anlayabiliyoruz.

Gerek yüz simalarından olsun gerek tavırlarındaki sevimliliklerden gerekse de gözlerindeki o bakış olsun bazı oyuncular bizlere kendileri için tam bir "köpek yavrusu" dedirttirebiliyor. Kalplerimizi köpek yavrusundaki o sevimlilikle çalabiliyorlar.

İşte size köpek yavrusu sevimliliğindeki (bana göre) bazı oyunculardan bir kaçını örnek olarak vermek istiyorum.

1- Park Bo-Young: Bana yüz siması ile tam bir "köpek yavrusu" dedirttiriyor. "Oh My Ghost" dizisinde de kendisine onun canlandırdığı karakter Na Bong-Sun'a Kang Sun-Woo (Jo Jung-Suk) bu benzetmeyi yapıyor.


2- IU: yüz siması ile tam bir "köpek yavrusu" dedirttiriyor.


3- Yook Sung-Jae: Hal ve hareketleri ile tam bir "köpek yavrusu" dedirttiriyor. Kendisi "Who Are You: School 2015" ve "Age Ending in Nine Boy" dizilerinde canlandırdığı karakterin gereği sevimli olsa da sosyal medyadan takip ettiğim kadarıyla gerçek hayatta da tam bir "köpek yavrusu".


4- Cha Hak-Yeon: Hal ve hareketleri ile tam bir "köpek yavrusu" dedirttiriyor. Kendisini zaten Yook Sung-Jae'ye benzetsem de "Cheer Up!" dizisindeki rolü ile "köpek yavrusu".


5- Lee Hyun-Woo: Ona bir kere bakmak bile tam bir "köpek yavrusu" dedirttiriyor.


6- Park Bo-Gum: Her hali (kızgınken, mutluyken, üzgünken vs) ile tam bir "köpek yavrusu" dedirttiriyor.


7- Baek Jin-Hee: Yüz siması ve gözleri ile tam bir "köpek yavrusu" dedirttiriyor.


8- Kim Sae-Ron: Yüz siması ve gözleri ile tam bir "köpek yavrusu" dedirttiriyor.


9- Lee Hong-Ki: Hal ve hareketleri ile tam bir "köpek yavrusu" dedirttiriyor.


10- Joo Won: Yüz siması, gözleri ve sevimliliği ile tam bir "köpek yavrusu" dedirttiriyor.


Peki sizin listeye eklemek istediğiniz, size tam bir "köpek yavrusu" dedirten, size göre "köpek yavrusu sevimliliği"ndeki oyuncular kimler?