En İyi Stile Sahip 8 K-drama Karakteri
  • Bensu
  • 25-02-2017, 21:09

 

K-dramalar ve o hikâyelerden fırlayıp hayatımızı etkileyen güzel giyimli karakterler…

Şüphesiz dramalar günümüzde moda piyasasını çok yakından ilgilendiriyor. Bir bakıyoruz dizideki bir karakterin giydiğiceketen çok satın alınanlar listesine tırmanıvermiş. Ya da falanca karakterin stilinden ilham alınarak yeni bir moda akımı doğmuş. Bunlar K-dramalarla birlikte hızla yayılan moda tüketimi biçimlerine dönüşmüş vaziyette.

Hangimiz dizileri izlerken karakterlerin giydiklerine bakıp "üzerindeki ne kadar güzel keşke benim dolabımda da olsa” demedik ki, ama dizilerde gözümüzün kaldığı kombinlerin hepsine sahip olacak bir sihirli cüzdana sahip değiliz ne yazık ki. O zamanSoompi sitesinin listelediği 8 en iyi stile sahip k-drama karakterine göz atalım birlikte. Sizin de dizileri izlerken "aa ben de bunu çok beğenmiştim” dediğiniz bir stil olduysa yorum olarak bırakabilirsiniz.

1. Hong Seol "Cheese in the Trap"

"Cheese in the Trap"ın başrol karakterlerinden Hong Seol’un "Ah keşke şimdi üniversite de okusam” dedirten hipster kolej stili rahat parçalarla birleştirilince ortaya şık ama iddialı olmayan kombinler çıkarmıştı.

2. Kim Shin "Goblin"

Uzun kumaş paltolarıyla sevip bağrımıza bastığımız Goblin tabii ki listenin olmazsa olmazlarından. Kim Shin’in stili 2016/17 kış erkek modasına can verirken bize de onun ceketlerini, boğazlı kazaklarla kombinlediği stiline hayran kalmak düşüyor. Giydiği her kıyafetle mankenlere taş çıkartan Goblinimiz bir alkışı haketmiyor mu sizce de?

3. Ji Hae-Soo "It’s Okay That’s Love"

Bir yaz draması olan"It’s Okay That’s Love" başrol kadın karakter Ji hae-Soo’un başarıyla taşıdığı bohem tarzda parçalara sahipti. Hae Soo’nun giydiği renkli bluzlarla yüksek bel pantolonlar şimdi ikonik olan 'maskülen ama kadınsı' stili ortaya çıkardı.

4. Jang Hye-Sung "I Hear Your Voice"

Profesyonel iş kıyafetleri için ölüp biten Hye-Sung karakterinin tarzı sık elegan ve gösterişliydi.

5. Heo Joon-Jae "The Legend of the Blue Sea"

Görüp görebileceğimiz en şapşal ve iyi kalpli dolandırıcı Joon-Jae karakteri aynı zamanda tıpkı bir bukelamun gibi hangi renk ve biçimdeki kıyafeti giyerse giysin güzel görünmek gibi bir kabiliyete sahipti. Kabul edelim ki dizide giydiği o tozpembe paltoyu herkes öyle stil sahibi biri gibi taşıyamazdı :)

6. Song Ma-Rin "Tomorrow, With You"

Song Ma-Rin karakteri dizide 90’lar şıklığını kot ceketler ve anne kotları ile birlikte dalga dalga günümüze taşıyor. Bu özlemli stil aynı anda hem sert hem de günlük kıyafeti dengeli bir biçimde gözler önüne seriyor.

7. Kang Cheol "W: Two Worlds"

Kang Cheol'un zekiliğiyle bütünleşen havalı stili bir webtoon karakterine âşık olmamızın önünde hiçbir engel bırakmamıştı. Kot ceketleri, gömlekleri ve bilekte biten dar pantolon kombinleriyle Kang Cheol, onu yaratan aksi, alkolik bir çizere rağmen, dizide karakter ve giyiniş tarzı olarak görüp görebileceğimiz en güzel şeylerden biriydi.

8. Prens Lee Yeong "Love in the Moonlight"

Prens Lee Young'un dramada giydiğihanbokları kadın erkek fark etmeksizin herkesin üzerinde taşımaktan mutluluk duyacağı bir güzelliğe sahipti. Canlı renkler ve kaliteli kumaşlarıyla göz dolduran hanboklar adeta bir sanat eserini andırıyordu.

 

** Bu yazıda Soompi sitesinin ''8 k-drama characters best fashion'' makalesindeki maddelerden yararlanılmıştır.