Farklı Dramalarda Tekrar Bir Araya Gelen Başrol Oyuncuları - 2

 

Geçen ay bu başlıkta bir köşe yazısı yayımlamıştım. Sadece başrol oyuncularının farklı dramalarda tekrar bir araya gelmesi hakkında yazıyorum. İlerleyen yıllarda bu sayı artarsa yazı dizisi olarak devam edeceğim. Bana birkaç ikiliyi hatırlattığı için sitemizin genel editörlerinden olan Hamlet admine ayrıca teşekkür ediyorum. Yazıma, 5 senedir takip ettiğim Güney Kore sinema/televizyon sektörü ile ilgili dış basın haberlerinden derlediğim bilgileri de eklediğimi belirtmek isterim. Sıralama benim kendi kişisel tercihim olup, yaptığım yorumlar da kendime aittir. Bu yüzden sizlerle aynı düşüncede olamayabilirim. Yine de kusurum olursa af ola…

 

1 - Lee Bo-Young ve Lee Sang-Yoon

Bu ikilinin Whisper isimli draması yeni başladığı için bu ikili ile başlamak istedim. Bu ikili daha önce 2012 - 2013 yapımı Seo-Young, My Daughter dizisinde başrol oynamıştı. Ji Sung’un affına sığınarak söylüyorum, bu ikiliyi birbirine çok yakıştırırım hep. Oyunculuk, görünüş ve enerji olarak ekrandaki uyumları o kadar iyi ki… Whisper projesinde tekrar bir araya geleceklerini duyduğumda verdiğim tek tepki "dehşet güzel bir dizi olacak" şeklindeydi… Bu bağlamda biraz, yeni başlayan Whisper dizisinden de bahsedeyim. Dizi, bir dedektif (Lee Bo-Young) ile bir yargıcın (Lee Sang-Yoon) 'Taebaek' adlı hukuk firmasının yolsuzluklarını ortaya çıkarmak için verdikleri mücadeleyi anlatmaktadır. Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum. Son zamanlarda adalet/polisiye sistemini konu alan diziler (Defendant, Voice, Tunnel, Signal) Güney Kore televizyon sektöründe artmış durumda. Whisper’a geri dönersek diziye Güney Kore televizyon sektörünün bütün ağır toplarını toplamışlar. Aslında çok entrika olan dizileri pek sevmem ama bu dizinin kadrosu çok kaliteli. Bu yüzden dizinin, Güney Kore’de çok izleneceğini düşünüyorum. Hele hele Lee Bo-Young gibi bir kadın üç sene sonra ekranlara dönmüşse kimse izlememezlik yapmayacaktır. Kadınının oyunculuğunun dışında duru bir güzelliği de var. Çocuk doğurmasına rağmen ekranlara bomba gibi döndü vallahi :). Ji Sung’un oyunculuğuna, kocalığına hatta babalığına saygımız sonsuz ama Lee Bo-Young ile evlenebilmek için çok uğraşmıştır diye düşünüyorum.

Seo-Young, My Daughter (2012 - 2013)

Whisper (2017)

 

2 - Lee Da-Hae ve Lee Dong-Wook

Bu ikili ilk olarak 2005-2006 yapımı olan My Girl projesinde bir araya gelmiştir. Daha sonra 2014 yapımı olan Hotel King dramasında başrol oynama fırsatı bulmuşlardır. Çiftin ekranlardaki uyumu dikkat çekmiş hatta sevgili oldukları bile iddia edilmiştir. Hotel King dizisinin çekimleri sırasında bir röportaj veren Lee Dong-Wook, oyuncuların önceden bir projede çalışmış olmasının bir avantaj olduğunu ve aralarındaki uyumu buna bağladığını söylemişti. Ayrıca Lee Dong-Wook verdiği röportajda, Lee Da-Hae ile öpüşme sahnelerinin oyunculuk hayatına damga vuracak sahneler olduğunu da eklemişti. Lee Da-Hae ayrıca Jang-Hyuk ile üç ayrı dizide başrol oynamıştır.

My Girl (2005 - 2006)

Hotel King (2014)

 

3 - Park Shin-Hye ve Jung Yong-Hwa

2009 yapımı You’re Beautiful dizisinde, Park Shin-Hye başrol oynarken, Jung Yong-Hwa ise yardımcı oyuncu rolüyle dikkat çekmişti. İkili daha sonra 2011 yapımı Heartstrings dizisinde başrolü paylaştı. 'CNBLUE' grubundan olan Jung Yong-Hwa, 2017’de The Package projesi ile ekranlara dönmeye hazırlanmaktadır. Park Shin-Hye ise şu sıralar Silence filminin çekimleri ile meşguldür.

You’re Beautiful (2009)

Heartstrings (2011)

 

4 - Nam Gyu-Ri ve Jung Kyung-Ho ve Yoon Hyun-Min

Ben bu üçlüyü ilk olarak 2013 yapımı Cruel City dizisinde izlemiştim. Nam Gyu-Ri hayranları bana hiç kızmasın ama bu kadının oyunculuğunu hiçbir projesinde beğenemedim. 49 Days dizisinde bile başarılı bir oyunculuk sergileyemedi bana göre. Cruel City ise normal bir dizi değil. Yani izleyen herkesin beynini yakan bir diziydi. Senaryo ve kurgu mükemmeldi ama kimin kimin adamı olduğunu anlamaya çalışırken bir süre sonra beyninizin çapraz bağlarının koptuğunu fark ediyorsunuz. Cruel City’i izlerken "Oğlum hepiniz polis/ajan çıkıyorsunuz, peki kimi yakalamaya çalışıyorsunuz? Neyin kafasındasınız siz?" modunda izleyici olarak kendimin bile polis çıkacağını zannetmiştim :). Neyse gelelim Nam Gyu-Ri’ye… Cruel City’de de çok sırıtmıştı ama Jung Kyung-Ho ve Yoon Hyun-Min ve diğer önemli oyuncuların performanslarıyla dizi Güney Kore’de izleyiciden tam not almıştı. Bu üçlü ikinci olarak ise 2014 yapımı House, Mate isimli mini bir dizide oynamış. Ben bunu bilmiyordum. Defne Güney isimli bir okuyucumuz bunu bana hatırlattı. Buradan teşekkür ediyorum.

Cruel City (Set Arası) (2013)

House, Mate (2014)

 

5 -Jung Yu-Mi ve Eric

İkili daha önce 2007 MBC draması Que Sera Sera dizisinde başrolü paylaşmıştır. 2014 yapımı Discovery of Romance dramasında tekrar başrol oynama fırsatı bulan ikili, 2014 KBS Drama Ödülleri’nde en iyi çift ödülünü kazanmışlardır. Eric, en son Another Miss Oh draması ile ekranlara gelirken, Jung Yu-Mi ise Train To Busan filmi ile otoritelerden tam not almıştır.

Que Sera Sera (2007)

Discovery of Romance (2014)

 

6 - Nam Sang-Mi ve Lee Jun-Ki

İkili 2007 yapımı Time Between Dog and Wolf isimli aksiyon dizisinde ilk kez başrolü paylaşmıştır. İkili daha sonra 2014 yapımı Gunman in Joseon isimli tarihi dizide çalışma fırsatı bulmuştur. İkili bu dizide gösterdikleri başarılı performans nedeniyle 2014 KBS Drama Ödülleri’nde en iyi çift ödülünü almıştır.

Time Between Dog and Wolf (2007)

Gunman in Joseon (2014)

 

7 - Kim So-Hyun ve Yoo Seung-Ho

Ben assolistlerimi sona bırakırım :). Kim So-Hyun çok beğendiğim nadir kadın oyuncular arasındadır. Kim So-Hyun ve Yoo Seung-Ho ilk olarak 2012-2013 yapımı I Miss You projesinde birlikte çalışmışlardır. Bu dizide her ne kadar iki oyuncunun yüz yüze sahneleri olmasa bile aynı projede yer aldıkları için köşe yazımda onlara da yer vermek istedim. Kim So-HyunI Miss You’da Lee Soo-Yeon karakterinin küçüklüğünü canlandırdığı için Yoo Seung-Ho ile yüz yüze hiçbir sahneleri olmamıştır. Bu arada hüngür hüngür ağlayacağınız sağlam bir melodram dizisi arıyorsanız I Miss You dizisini bu alanda tek geçerim. Oyuncu kadrosu ile birlikte dramatik senaryosu ve dizi müzikleri ile dramı iliklerinize kadar hissedeceksiniz. İkili tekrar (bu sefer yüz yüze) Ruler: Master of the Mask dizisinde bir araya gelecektir. Dizinin ilk bölümünün 10 Mayıs 2017 tarihinde yayımlanması planlanmaktadır.

I Miss You (2012)'da yan yana fotoğrafları hiç yok

Ruler: Master of the Mask (2017) dizisinde hep yüz yüze bakacaklar :)

 

Farklı Dramalarda Tekrar Bir Araya Gelen Başrol Oyuncuları - 1