Hangi K-Drama Çiftleri Gerçek Oldu – 1
  • ela
  • 14-07-2017, 19:13

 

Bu yazımda son zamanların popüler olan bir konuyu yazmak istedim. Hepiniz Kore dizilerinde bir çifti canlandıran oyuncuların daha sonra gerçek hayatta da sevgili olduklarını ve hatta evlendiklerini duymuşsunuzdur."Peki, bu oyuncular kimler?" ya da "Kaçını duydunuz?" sizin için küçük bir araştırma yaptım.

 

Song Joong-Ki & Song Hye-Kyo

Song Joong-Ki ve Song Hye-Kyo 2015 yılında çekimleri yapılan ve 2016 yılının başlarında yayımlanmaya başlayan "Descendants of the Sun" dizisinde birlikte başrol karakterleri ve aynı zamanda birbirlerini seven iki çiftti canlandırdı. Dizi bittikten sonra birçok kez birlikte görüntülendiler ve sevgili oldukları iddia edildi ama bu haberler her seferinde yalanlandı. Ta ki 5 Temmuz 2017 tarihine kadar… İkilinin sevgili olduklarının yanı sıra nişanlandıkları ve Ekim 2017’de evlenecekleri açıklandı. Hatta çiftin soy isimleri aynı olduğu için onlara Song – Song çifti denmektedir.

Ben ise bu çifti bir türlü yakıştıramayanların arasındayım. Ama tabi bu konu bize düşmez seven sevmiş birbirini önemli olan bu ve bize de mutluluk dilemek düşer.

 

Hyun Bin & Song Hye-Kyo

Song – Song çiftinden önce Song Hye-Kyo’nun iki projesinde canlandırdığı çift gerçek oldu. Song Hye-Kyo 2008 yapımı "Worlds Within" dizisinde beraber rol aldığı oyuncu Hyun Bin ile 2009 yılında çıktıkları doğrulandı. Ancak bu ilişki 3 yıl sürdü ve çiftin 2011 yılının Mart ayında ayrıldıkları açıklandı.

 

Lee Byung-Hun & Song Hye-Kyo

Song Hye-Kyo 2003 yapımı "All In" dizisinde beraber rol aldığı oyuncu Lee Byung-Hun ile 2003 yılında sevgili oldukları doğrulandı. Çok kısa bir sürenin ardından çiftin 2004 yılında ayrıldıkları açıklandı.

 

Lee Sang-Woo & Kim So-Yeon

Kim So-Yeon ve Lee Sang-Woo beraber rol aldıkları 2016 yapımı MBC'nin hafta sonu dizi "Happy Home"da birbirlerini seven bir çifti canlandırmıştı. İkilinin "Happy Home" dizinin ortalarında birbirlerine ilgi göstermeye başlamış olduğu söylentileri vardı. 6 Eylül 2017 tarihinde çiftin sevgili oldukları açıklandı. Bu haberin üzerinden çok geçmeden çift evlenme kararı aldı ve 9 Haziran 2017 tarihinde evlendi.

Açıkçası ben bu çifti birbirlerini çok yakıştırıyorum.

 

Joo Sang-Wook & Cha Ye-Ryun

Joo Sang-Wook ve Cha Ye-Ryun 2016 yapımı "Glamorous Temptation" dizisinde beraber rol almışlardı. "Glamorous Temptation" dizisinde seven taraf Cha Ye-Ryun’un canlandırdığı karakterdi ve Joo Sang-Wook’un canlandırdığı karakter başka birisini seviyordu. Ancak gerçek hayatta kazanan Cha Ye-Ryun oldu. Çünkü Joo Sang-Wook ve Cha Ye-Ryun’un dizinin çekimleri sırasında yakınlaştıkları, daha sonraları çıkmaya başladıkları 27 Mart 2016 tarihinde ajansları tarafından onaylandı ve çift 25 Mayıs 2017 tarihinde evlendi.

 

Lee Dong-Gun & Jo Yoon-Hee

Lee Dong-Gun ve Jo Yoon-Hee 2016 – 2017 yapımı "The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop" dizisinde birbirlerini seven bir çifti canlandırmıştı. Dizinin final bölümü yayımlandıktan bir gün sonra 27 Şubat 2017 tarihinde çiftin sevgili oldukları doğrulandı. Birkaç ay sonra da 1 Mayıs 2017 tarihinde ise çiftin yasal olarak evlendiği ve bir çocuk bekledikleri açıklandı.

 

Lee Dong-Gun & Park Ji-Yeon

Lee Dong-Gun’dan bahsetmişken ne kadar bir film çifti olsa da sizlere Lee Dong-Gun ve Park Ji-Yeon’un ilişkisinden bahsetmek istiyorum. Lee Dong-Gun ve "T-ara" grubundan Park Ji-Yeon 2015 yapımı olan "Encounter" filminde birbirlerini seven bir çifti canlandırmıştı. Lee Dong-Gun ve Park Ji-Yeon filmin çekimlerinden sonra yakınlaştıkları ve bir aydan beri çıktıkları 4 Temmuz 2015 tarihinde doğrulandı. Yaklaşık bir yıl sonra da çiftin Aralık 2016’da ayrıldığı 2 Şubat 2017 tarihinde doğrulandı.

 

Nam Joo-Hyuk & Lee Sung-Kyung

Nam Ju-Hyuk ve Lee Sung-Kyung 2016 – 2017 yapımı "Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo" dizisinde birbirlerini seven iki karakteri canlandırmıştı. Çiftin sevgili oldukları söylentileri aralarındaki uyumdan dolayı daha dizinin çekimleri sırasında başlamıştı. Ancak ikili sadece arkadaş olduklarını söyleyerek bu haberleri yalanladı. Burada bilmeyenler için ufak bir bilgi vermek istiyorum. Her ikisi de model olan Nam Ju-Hyuk ve Lee Sung-Kyung bu dizinin çekimlerinden önce birlikte birçok fotoğraf çekimlerinde yer almış yakın arkadaştı. Çiftin sevgili olduğu ise 24 Nisan 2017 tarihinde doğrulandı. Çiftin ilişkisi devam etmektedir.

Bu ikili en çok sevgili olarak görmek istediğim çiftlerden birisiydi. Dizideki uyumları harika ötesiydi. Bu arada hâlâ bu diziyi izlemediyseniz mutlaka izleyin.

(Güncelleme: Ayrıldıkları 18 Ağustos 2017 tarihinde ajansları tarafından doğrulandı.)

 

Yoon Hyun-Min & Baek Jin-Hee

Yoon Hyun-Min ve Baek Jin-Hee 2015 – 2016 yapımı "My Daughter, Geum Sa-Wol" dizisinde birbirlerini seven iki karakteri canlandırmıştı. Dizinin bitiminden kısa bir süre sonra 27 Mart 2017 tarihinde çiftin Nisan 2016 tarihinden bu yana sevgili oldukları doğrulandı. Çiftin ilişkisi devam etmektedir.

 

Ryu Soo-Young & Park Ha-Sun

Ryu Soo-Young ve Park Ha-Sun 2013 yapımı "Two Weeks" dizisinde iki nişanlıyı canlandırmıştı. 2015 yılında sevgili oldukları açıklanan çift 22 Ocak 2017 tarihinde evlendi.

 

Ahn Jae-Hyun & Ku Hye-Sun

Ahn Jae-Hyun ve Ku Hye-Sun 2015 yapımı "Blood" dizisinde birbirlerini seven iki karakteri canlandırmıştı. Çiftin 10 Mart 2016 tarihinde sevgili oldukları doğrulandı ve çift 20 Mayıs 2016 tarihinde evlendi.

 

On Joo-Wan & Jo Bo-Ah

On Joo-Wan ve Jo Bo-Ah 2014 yapımı "Surplus Princess" dizisinde birbirlerini seven iki çifti canlandırmıştı. İkilinin 25 Mart 2015 tarihinde sevgili oldukları doğrulandı ve yaklaşık iki yıl sonra 19 Ocak 2017 tarihinde ayrıldıkları açıklandı.

 

Kim Bum & Moon Geun-Young

Kim Bum ve Moon Geun-Young 2013 yapımı "Jung-Yi, Goddess of Fire" dizisinde beraber rol almıştı. "Jung-Yi, Goddess of Fire" dizisinde seven taraf Kim Bum’un canlandırdığı karakterdi ve Moon Geun-Young’un canlandırdığı karakter başka birsini seviyordu. Gerçek hayatta kazanan Kim Bum oldu. Çünkü 1 Kasım 2013 tarihinde Kim Bum ve Moon Geun-Young’ın sevgili oldukları doğrulandı ve ikili dizi ekibiyle birlikte gittikleri Avrupa tatilinde beraber vakit geçirdi. Çok geçmeden çiftin 7 aylık bir birlikteliğin ardından 15 Mayıs 2014 tarihinde ayrıldıkları açıklandı.

 

Jung Eun-Woo & Park Han-Byul

Jung Eun-Woo ve Park Han-Byul 2013 – 2014 yapımı "One Well-Raised Daughter" dizisinde birbirlerini seven iki çifti canlandırmıştı. 2014 yılında çiftin sevgili oldukları doğrulandı ve 6 Temmuz 2015 tarihinde ikilinin yoğun programı nedeni ile ayrıldıkları açıklandı.

 

Ji Hyun-Woo & Yoo In-Na

Ji Hyun-Woo ve Yoo In-Na 2012 yapımı "Queen In-Hyun's Man" dizisinde birbirlerini seven iki çifti canlandırmıştı. Yoo In-Na, 7 Haziran 2012 tarihinde düzenlenen fan toplantısı sırasında "Queen In-Hyun's Man" dizisindeki rol arkadaşı olan oyuncu Ji Hyun-Woo'ya aşık olduğunu sürpriz bir şekilde halka açıkladı ve 18 Haziran 2012 tarihinde bir radyo programında sevgili olduklarını itiraf etti.İlişkileri daha tazeyken Ji Hyun-Woo vatani görevini yapmak için askere gitti ve Ji Hyun-Woo’nun terhisine yakın bir zaman kala çiftin 13 Mayıs 2014 tarihinde ayrıldıkları açıklandı.

Ji Hyun-Woo ve Yoo In-Na ikilisi birbirine çok yakıştırdığım diğer çiftlerden biriydi. Çok sevimli ve tatlıydılar. Ayrıldıklarını duyunca çok üzülmüştüm.

 

Lee Ki-Woo & Lee Chung-Ah

Lee Ki-Woo ve Lee Chung-Ah 2011 yapımı "Flower Boy Ramen Shop" dizisinde beraber rol almıştı. Çiftin 2013 yılında sevgili oldukları doğrulandı ve çiftin ilişkisi devam etmektedir.

 

Lee Min-Ho & Park Min-Young

Lee Min-Ho ve Park Min-Young 2011 yapımı "City Hunter" dizisinde birbirlerini seven iki çifti canlandırmıştı. Çiftin Temmuz 2011 tarihinde sevgili oldukları doğrulandı. Yaklaşık bir yıl süren ilişkilerinin 25 Ocak 2012 tarihinde ikilinin yoğun programı nedeni ile bittiği açıklandı.

 

Ji Sung & Lee Bo-Young

Ji Sung ve Lee Bo-Young 2004 yapımı "Save the Last Dance With" dizisinde beraber rol almıştı. Çiftin 2007 yılında sevgili oldukları doğrulandı ve çift 27 Eylül 2013 tarihinde evlendi.

Ji Sung ve Lee Bo-Young birbirlerine çok yakıştıklarını düşündüğüm diğer bir çift.

 

Ji Sung & Park Sol-Mi

Ji Sung ve Park Sol-Mi 2003 yapımı "All In" dizisinde beraber rol almıştı. Ji Sung ve Lee Bo-Young sevgili olmadan önce Park Sol-Mi ile "All In" dizisinden sonra 2003 yılında sevgili oldukları doğrulandı. Ancak ikilinin 2006 yılında ayrıldıkları açıklandı.

 

Ki Tae-Young & Eugene

Ki Tae-Young ve Eugene 2009 yapımı "Creating Destiny" dizisinde birbirlerini seven iki çifti canlandırmıştı. Çiftin dizinin bitmesinin ardından 2009 yılında sevgili oldukları doğrulandı ve çift Temmuz 2011 yılında ise evlendi.

 

Lee Jin-Wook & Choi Ji-Woo

Lee Jin-Wook ve Choi Ji-Woo 2007 yapımı "Air City" dizisinde birlikte rol almıştı. Çiftin dizinin ardından 2007 yılında sevgili oldukları doğrulandı. Yaklaşık dört yıl süren ilişkilerinin 2011 yılında sonlandığı açıklandı.

 

Jung Woo-Sung & Lee Ji-Ah

Jung Woo-Sung ve Lee Ji-Ah 2010 yapımı "Athena: Goddess of War"dizisinde birlikte rol almıştı. Çiftin Mart 2011 sevgili oldukları doğrulandı. Kısa süren ilişkileri Haziran 2011 tarihinde sonlandı.

 

Yeon Jung-Hun & Han Ga-In

Yeon Jung-Hun ve Han Ga-In 2003 yapımı "Yellow Handkerchief" dizisinde birlikte rol almıştı. Çiftin dizinin ardından 2003 yılında sevgili oldukları doğrulandı ve çift 26 Nisan 2005 tarihinde evlendi.

 

Lee Chun-Hee & Jun Hye-Jin

Lee Chun-Hee ve Jun Hye-Jin 2009 yapımı "Smile You" dizisinde birlikte rol almıştı. Çiftin dizinin bitmesinin ardından sevgili oldukları doğrulandı ve çift 11 Mart 2011 tarihinde evlendi.

 

Gong Hyo-Jin & Ryoo Seung-Bum

Gong Hyo-Jin ve Ryoo Seung-Bum 2001 yapımı "Beautiful Days" dizisinde birlikte rol almıştı. "Beautiful Days" dizisinin setinde yakınlaşan çift bir süre sonra 2001 yılında ilişkilerini halka itiraf etti. İlişkileri devam ederken 2002 yapımı "Conduct Zero" filminde de çift birlikte rol aldı. Çok geçmeden çiftin 2003 yılında ayrıldıkları açıklandı ancak 2008 yılında yeniden bir araya geldi. O sıralar yapılan anketlerde çift genellikle favori çift olarak üst sıralarda yer almaktaydı ancak çift son olarak 2012 yılında ayrıldıklarını açıkladı.

 

Bunların dışında en çok gerçekleşmesini istediğim k-drama çifti "Strong Woman Do Bong-Soon" dizisinden Park Hyung-Sik ve Park Bo-Young. Dizideki uyumları harikaydı.

Peki, sizin en çok gerçekleşmesini istediğiniz k-drama çiftleri hangileri?

Son olarak eğer unuttuğum bir çift varsa veya bilgi olarak bir yanlışım varsa lütfen yorum yaparak belirtin.

 

İlgili Köşe Yazısı

Hangi K-Drama Çiftleri Gerçek Oldu – 2