Dizi Seçimlerinde Başarılı Bir Oyuncu: Seo In Guk

  nasip   |     29-12-2020, 23:33

Sevdiğim ve dizilerini izlemek istediğim pek çok oyuncu var fakat sorun şu ki iyi oyuncular her zaman iyi yapımları seçmekte başarılı olamıyorlar. İyi oyunculuğa sahip olmak kadar iyi yapımlar seçebilmek de önemli! Bunu başarabilenler ise ne yazık ki oldukça az… Sırf başrol oyuncuyu seviyorum diye vasat dizileri izlemeye çalıştığım çok oldu. Gönül isterdi ki, sevdiğim oyuncular hep kaliteli, özenli yapımlarda yer alsın. 

Oyunculuğu kadar seçtiği yapımlar da oldukça iyi olan, seçimlerine güvenebildiğim bir aktör var, o da Seo In-Guk! Kendisi çok sık dizi çekmiyor ne yazık ki ama genelde izlemeye değer dizileri seçiyor. O yüzden Seo In-Guk’un dizilerine hiç düşünmeden başlıyorum ve hayal kırıklığına uğradığım da olmadı şuana kadar. 2021’de yeni bir diziyle gelecek olan Seo In-Guk’un başrol olduğu iyi yapımlardan birkaçını önermek istedim bugün. Yeni dizisinden önce eskileri tekrar hatırlamaya ne dersiniz?

Reply 1997 (tvN, 2012)

Dönem dizilerine karşı ayrı bir sempatim vardır, belki de çocukluğumuzu hatırlattığından izlerken içim sıcacık olur, huzurlu hissederim... Reply serisinde favorim "Reply 1988" olsa da "Reply 1997"ı da çok çok severek izledim. Seo In-Guk’un ilk oyunculuk deneyimlerinden biri olan "Reply 1997"’ı zaten izlemeyen & bilmeyen kalmamıştır diye düşünüyorum ama ismini çok duyup bir türlü şans vermediyseniz; 'Apink' üyesi Jung Eun-Ji ve 'Infinite' eski üyesi Hoya’nın (Lee Ho-Won) da kadrosunda olduğu, sıcacık bir arkadaş grubunun bu hikayesini kaçırmayın derim! Amatör bir oyuncu olarak In-Guk bu dizide Busan aksanına sahip liseli bir öğrenci olan Yoon-Je karakterini canlandırmıştı. Aynı zamanda bir müzisyen olan In-Guk, dizi için OST bile seslendirmişti. On parmağında on marifet!

Hello Monster (KBS2, 2015) 

Aksiyon & gizem türündeki dizide romantizm de var elbette! In-Guk bu dizide bir suç profilcisi olarak soruşturmalarda yer alan Lee Hyun karakterini canlandırıyor. Polisiye sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir yapım! Kupkuru bir polisiyeyi izlemekten haz etmeyen ben, karakterlerin geçmişteki hikayeleri, travmaları, birbirleriyle ilişkilerini de incelikle işleyen bu diziyi çok sevmiştim. Kurgusu sizi oldukça şaşırtacak ve bolca ters köşe olacaksınız! "Hello Monster"ın hak ettiği ilgiyi yeterince görmediğini düşünüyorum, daha alt siklette olup daha popüler olan birçok polisiye dizi varken bu dizi neden çok konuşulmuyor pek anlamıyorum doğrusu…

Squad 38 (OCN, 2016)

Hak ettiği değeri görmeyen bir diğer yapım! Zeki, yakışıklı ve küstah bir dolandırıcı olan Yang Jung-Do (In-Guk) ve vergi dairesinde çalışan, dürüst ve adil bir şef olan Baek Sung-Il bir gün el ele verip vergi kaçıran zenginleri dolandırmaya başlar. Oldukça eğlenceli, bir o kadar heyecan dolu bir dizi olan "Squad 38"in, Robin Hood hikayesinin modern yorumu da denebilir! Ekibin başına gelenleri büyük bir merakla izleyeceksiniz! Romantizm yok mu derseniz, var sayılır derim ^^

Ps. "Bad Guys" gibi bir dizi bu diziye nazaran daha popüler fakat bana sorarsanız kurgu & senaryo olarak "Squad 38" çok daha iyi. Üstelik komedi ve romantizm gibi farklı duyguları da barındırıyor.

The Smile Has Left Your Eyes (tvN, 2018)

Oynadığı önceki karakterlerden çok farklı bir karakteri canlandırdığı bu dizide In-Guk’un oyunculuğunu çok takdir etmiştim. Partneri Jung So-Min ile olan uyumu da hikayedeki duygu aktarımını üst düzeye çıkarmıştı. Dram & romantizm sevenlerin şans verebileceği bir yapım. Diziyi izlerken sürekli karakterlerin geçmiş ve geleceklerini merak ediyorsunuz. “Romantik bir dizi izleyiciyi ne kadar şaşırtabilir ki?”  demeyin. Bu dizi son dakikaya kadar şaşırtıyor, ilk bölümü izlediğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Önemli ama çok çok önemli not. Diziyi izlerken kesinlikle bölüm-sonu yorumlarını okumayın.

 

Dizi seçimine güvenebildiğim çok fazla oyuncu yok ne yazık ki, sizlerin nerdeyse tüm dizilerini sevdiğiniz, dizi seçimlerini başarılı bulduğunuz bir oyuncu var mı? 

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…