Song Joong-Ki [ELLE RÖPORTAJI – Ekim 2015]
  • alie
  • 17-01-2016, 17:51

 

Röportajı yapmak için gelirken yolda, yakın arkadaşın Lim Ju-Hwan’ı ve askerden döndüğün sıralarda onunla yaptığım röportajı düşündüm. Bana, geri dönmen konusunda oldukça hevesli göründüğü izlemini verdi. Joong-Ki, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu röportajı hatırlıyorum. Oldukça uzundu, değil mi? Hyung çok ağırbaşlı birisidir (gülümsüyor). Bir tek çok soğuğa yakalanmadım yani işler benim için iyi gitti. Askere gitmeden önce iki şeyden korkuyordum. İlki gençlerle nasıl iyi geçinebileceğim, ikincisi ünlü olduğumdan beri sıradan insanlarla nasıl iyi geçinebileceğim. Askere giden tüm ünlü gençlerin korkuları olabilir ve eğer merak ederlerse sadece bir fastball (*beysbolda en temel atış stili) yapmalılar ve kendisi gibi olmalılar. Ve gerçekten işe yaradı. Askere gitmeden önce birisi benimle konuştu, bu gerçekten hoşuma gitti ve onun sözleri bana gerçekten güç verdi.

O kimdi?

Benim içme arkadaşım, Son Hyun-Joon sunbae. Bana, "Askere gittiğini düşünme ama orası eğlenebileceğin bir yer. Terhis olduğun zaman 30’larında olacaksın, bu harika olabilir? Sende herkesten daha fazla aciliyet duygusu olacak ve bir sürü düşünceni yerine getireceksin. Tüm acılarına katlanarak bir oyuncu olarak sıradan insanlarla yaşamak senin için ne kadar değerli bir tecrübe olacak? Git ve kendin ol.” dedi. Eğitim kampındayken onun tavsiyelerini düşününce sıkıntılarım hemen kayboldu. Her iki korkumun üstesinden geldiğimden debelenmedim. Bana öyle iyi bir enerji verdi ki sadece herhangi bir yerde eğlenebileceğimi gerçekten hissettim. Tek şey çok alışılmadık bir yerdi ve süresi biraz uzundu (gülümsüyor).

Son Hyun-Joon ile nasıl içme arkadaşı oldunuz?

‘The Chaser’ dizisini izledikten sonra tüylerim diken diken olmuştu. ‘The Innocent Man’ dizisinin senaristi olan Lee Kyung-Hee aradım ve ona, "Nasıl birisinin oyunculuğu ile insanların tüyleri diken diken olabilir. Bende bunu yapmak istiyorum. Ben kıskanç birisiyim!” dedim. Eğer benim yaşımdaki bir oyuncu bu şekilde oyunculuk yaparsa bu övgüye layık bir iş olursa ve insanlar bunu anlamazsa, çok alçak gönüllü olma dedi ve o, onun yanında olduğu için ona telefonu verdi. Yani biz ilk kez telefon ile görüşerek tanıştık, ben ona düşüncesizce bana bir içki alıp alamayacağını sordum ve bundan sonra daha da yakınlaştık. O, gökyüzü gibi ve bir içme arkadaşı gibi olduğundan çok şey tartışıyoruz. İki arkadaş gibi şakalaşıyoruz, oyunculuk hakkında konuşuyoruz, kadınlar hakkında, hayat hakkında ve sıkıcı konular hakkında dahi.

İçme dostunun tavsiyeleri sayesinde ordu senin için tatil yerine dönüştü?

Diğer erkekler bunu duyduklarında komik bulacaklar ama ben çıkışımı yaptım ve 6-7 yıldır hiç ara vermeden çalıştım. Bu yüzden biraz dinlenmiş ve pillerimi şarj etmiş gibi hissettim. Tabi ki, bazı şeyler ile mücadele ettim ve bazı yorucu şeyler yaşadım. Ama bunu olumlu bir şekilde düşünmeye çalıştım. Bu yüzden iyiydim. Dürüst olmak gerekirse, ordu aynı şeyleri yapmakla ilgili. Kar küremek, çalışmak, küremek (gülümsüyor). Ben Goseong, Gangwon-do’da araştırma birimindeydim. Askerden arındırılmış olan bölgedeyken gündüzleri keşif/gözetleme ile görevliydim ve akşamları pusuda kalma görevini yerine getiriyordum.

Yine de, büyük günün tarihi sızdırıldı.

Evet, sonlarına doğru. Büyük günden önce, ara sıra mektuplar alırdım ve onlarla büyük gün hakkında konuşurdum, bu yüzden doğal olarak bunu ortaya çıkarmış oldum. Şöyle bir düşününce orduda daha çok mektup aldım. Bu kulağa klişe gibi gelir mi bilmiyorum ama onların bana bu kadar güç vereceğini bilmiyordum. Gerçekten güzeldi. En güzeli insanların beni hatırlıyor olmasıydı. Ben uzaktayken bana gönderdikleri mektuplar ile duygularını gösteren herkese teşekkür ederim.

İnsanların seni unutmalarından korkuyor muydun?

Hiçbir şey, benim işim için hiçbir zaman daimi değil. Bu yüzden en iyi şekilde başımı dik tutmaya çalışıyorum. Bu tür baskıları o kadar çok hissetmememin nedeni bu olabilir. Çünkü biliyorum ki bu konu hakkında düşünmenin hiçbir yararı yok. Bunun yerine korktuğum şey, tekrar çalışmaya başladığımda oyunculuğumdaki anlam azalırsa hissedeceğim baskının ne olacağıydı.

Aklınızda sürekli yanıp sönen belli anılarınız olsaydı…

Eğer projelerimden birini seçecek olsaydım, bu ‘The Innocent Man’ dizisi olurdu... En sık aklıma ‘Running Man’de yaşadığım anıların geldiğini düşünüyorum. Ekibin üyeleri gerçekten çok iyi insanlar. Eğer mutsuz görünüyorsam nedenini bilmiyorum (gülümsüyor) ama tatilde olduğumda hyunglar bana her zaman yiyecek getirdiler ve şahsen biz insanlarla görüşemezken beni telefonla aradılar ve bana bakmak için ellerinden ne geliyorlarsa yaptılar. Askerdeyken "Running Man” ile ayakta kaldım ve hyungları özlemek çok garipti. Bu yüzden terhis olduktan sonra, en kısa sürede, onları görmeye gittim.

Kışladaki günlerin için TV senin için bir "düşman” mıydı?

Ödül törenleri gibi programlarda arkadaşlarımı görünce kıskanırsam ne yapmalıyım? Benim için zor zamanlara neden olursa ne yapmalıyım? Kendi kendime söyleniyordum. Bunun yerine, televizyonda eğlence programları, bir film veya bir dizi setindeki çekimler gösterirlirken kalp atışım hızlanıyordu. Gerçek bir film projesine karşı içimde bir susuzluk vardı. Bir filmde yer almayı istemiştim ama bu mümkün olmadı. Çünkü celp bildirisi aldım ve askere gittim. Bu nedenle kesinlikle geri dönüşümü bir film ile yapmalıyım diye düşündüm. Ancak, endişeli olduğumdan "Hoşuma gitsin veya gitmesin proje seçimi yaparken hızlı bir karar vermemeliyim.” dedim ama ‘Descendants of the Sun’ beni büyüledi. Bu benimiş gibi görünüyordu. Ancak, askerden terhis olduktan kısa bir süre sonra bir askeri canlandırmakla sonuçlandı.

Descendants of the Sun’ dizisinde seni büyüleyen neydi?

Senaryoyu okurken hikayesinin çok üzücü olduğunu gördüm ve senarist Kim Eun-Sook’un sevimli aşk hikâyesinin tarzı ile beraber çalışanların sıkı dostluklarının kombinesi, beni şaşırttı. Ve bu hoşuma gitti. Ve aynı zamanda, bu Kim Eun-Sook’un güçlü insani yanını gösteriyordu.

The Innocent Man’ aracılığı ile görüştüğümüzde "Senarist Lee Kyung-Hee, bana senaryoyu verdiğine inanamadım.” demiştin. Senarist Kim Eun-Sook ile çalışmayı hiç istediniz mi?

Hiçbir zaman. Bir fanı olarak birçok dizisini izledim ama onunla bir gün bir araya geleceğimi düşünmemiştim. Onun tarzı ile kesinlikle bağdaşmadığımı düşünmüştüm. Bu yüzden bu rolün teklif edildiğini öğrenince çok şaşırdım. Ancak, birkaç aylık bir ders için birkaç kez bir araya geldik ve birçok şeyde ortak noktamız olduğunu fark ettim. Bu yüzden bu projede biran önce çalışmayı dört gözle bekledim.

Son sayımızda, Song Hye-Kyo ile yaptığımız röportajında o seninle ilgili, "2 yıl askerde geçirdiği süreden hemen sonra benimle bir projede çalıştığı için üzgünüm. Genç ve güzel insanlarla çalışmış olmalıydı, bu yüzden benimle çalışmak zorunda olduğu için herkesten özür diliyorum.” dedi. Birlikte çalışmanız hakkında ne düşünüyorsun?

Fotoğraf çekimlerini gördüm. Paris’teydi. Hye-Kyo-nuna ile çalışmanın nasıl olduğu hakkında konuşmaya cesaret edersem, bizim iyi bir eşleşme olduğumuzu düşünüyorum. Bu noktada personel bile bize, "bu hikaye bir melodram olmalıydı, siz çok çabuk yakınlaşmıyor musunuz?” diyor. Ve senarist Kim Eun-Sook bununla ilgili bu günlerde, "sizin randevuya / düzgün bir randevuya ihtiyacınız var” diyor.

Song Hye-Kyo ile bir gün çalışmayı hiç hayal ettiniz mi?

Askerden terhis olmadan 5 ya da 6 ay önce bu rol bana teklif edildi ve bunu yaparım dedim ve Hye-Kyo-nunanın bundan sonra senaryoyu kabul ettiğini duydum. Bunun gerçekleşmesinin ve bunun olmasının garip olduğunu düşündüm. Çünkü gerçekten bunu ummuyordum. Senarist Kim Eun-Sook da Song Hye-Kyo da erdemlik taslayan kişiler değildi ve biraz bende öyle olduğumdan iyi iletişim kuruyoruz. Gerçekten ne kadar iyi bir eşleşme olduğumuzu görmek garip.

İnsanların seni sevmelerindeki sebebin ne olduğunu düşünüyorsun?

Bilmiyorum. Çeşitli nedenleri olmalı. Dürüst olmamın ve samimiyetimle yaptığım herşeyin bunda etkisi olduğunu düşünüyorum ve bunları kabul eden insanların olduğunu düşünüyorum. Ve fanlarım da bunu kabul ediyorlar. Bunlardan dolayı ilerleyebildim. Ancak, bu oyunculuk için de geçerlidir ve insanların imajlarında ki gibi sadece her zaman iyi olmadıklarını düşünüyorum.

Övgülere karşı temkinli misinizdir?

Evet, çünkü utangaç birisiyimdir. Gerçekten bu konuda bir şeyler yapmam gerekip gerekmediğini bilmiyorum. Son günlerde, bu konuda bana takılan personel üyeleri var (gülümsüyor).

İnsanların sana söylediklerine itimat eder misin?

Sadece güvendiğim insanların söylediklerine itimat ettiğimi düşünüyorum. Birkaç bakış açısıyla bakacak olursak ortasında olduğunu düşünüyorum. Ne çok fazla ne de çok az.

Ve bu güvendiğiniz insanlarla "gerçek” bir seyahate gittiniz mi?

(Jo) In Sung-hyung beni terhis hediyesi olarak Tayland’a götürdü ve Lee Kwang-Soo’da bizimle birlikte geldi bu yüzden üçümüz gittik. Ju-Hwan-hyung ‘Oh My Ghost’ dizisinin çekimlerinden dolayı bizimle gelemedi. Dürüst olmak gerekirse, hiç eğlenceli bir şeyler yapamadık ama bu seyahatte bizimle birlikte kadınlar olsaydı daha heyecan verici olacağı kadarda garip olacağını düşünüyorum. Bu, şimdiye kadar yaptığım seyahatler arasındaki en ilginciydi. Yanımda Asya’nın Prensi ve çok uzun boylu bir adamla olduğundan dışarı çıkamadık. Bu yüzden de sadece otelde kaldık. Yüzdük, uzun sohbetler yaparak gündüz saatlerinde bile içtik.

Senin adın ve Lee Kwang-Soo internetteki arama motorlarında bağlantılı, bu yüzden ikiniz ayrılmaz bir şekilde birbirinize bağlanmışsınız gibi görünüyor.

Birçok farklı kişiliğe sahip olduğumuzdan yakın olduğumuzu düşünüyorum. Tamamen basit birisiyimdir ve Kwang-Soo ise her zaman insanların duygularını umursar. Çalışırken lafını sakınmadan benimle konuşan bazı insanlar tarafından incindiğimde Kwang-Soo beni bağrına basacaktır. Ve ben de ona zor anlar yaşatmak isteyenlere karşı koyacağımdır. Bu türeden örnekler verebilirim.

Bugün bu görüşmeyi Kolon Sport sayesinde gerçekleştiriyoruz. Kendinin bir model olarak seçilmesi nasıl bir duygu?

Onların reklamlarını TV’de gördüğümde, reklamlarının her zaman çok güzel olduğunu düşündüğümü belirttiğim zaman ki o sözlerim boş değildi. Markanın modellik görüşmelerindeyken "Ben de bunu güzel yapabilirim” diye düşündüm. Geçmişten bu yana Kolon markası için ilk defa modellik yaptım. Sydney’deki eğlenceli ‘Star Velo’ çekimleri referans olarak gelişti. İnsanlar bundan zevk almış gibi görünüyordu. Bundan fanlarımda hoşlanmışlardı. Bazen o çekimleri bende izlerim. Hiçbir senaryonun olmadığını ve çok eğlendiğimi hatırlıyorum. Bu programdaki kullandığım bisikletin sahibi babamdı. Bir kez daha bisiklete binmek ve "Elle” ile çekim yapmak güzel olurdu.

[Song Joong-Ki’nin bahsettiği fotoğraf çekimlerinden bir kısım]

Bir sonraki seyahatiniz nereye olacak?

Kişisel bir seyahat olarak Japonya’ya gitmek istiyorum. Yürek burkan bir aşk hikâyesini anlatan bir proje için bir sonraki seyahatime çıkmak istiyorum. Bu tip bir projeye rastlamayı ümit ediyorum. Gariptir ki, yürekleri parçalayan aşk hikâyelerini severim. ‘Descendants of the Sun’ dizisi bir melodram ama benim bahsettiğim daha çok yürekleri parçalayan türden bir hikaye. Demek istediğim, ‘A Werewolf Boy’ filminde çocuksu bir görüntü üzerinden tutkulu bir aşk hikâyesini ve duyguyu ortaya koyduğumu söylersek ben biraz daha olgun bir aşk hikâyesini tasvir etmek istiyorum. Belirli bir tipteki oyunculuk ile birçok kişiyi ağlatabileceğinizi biliyorsunuzdur. Böyle anlatılan hikâyelerde olduğu gibi ve insanların bana seslendiği "olgun genç” beni cezbeden bazı klasik şeylerdendir. Ben böyle yerlere seyahat etmeyi ümit ediyorum.

Kim Eun-Sook sana söylediği şey aklıma geldi. "Düzgün randevu.”

İstiyorum (gülümsüyor).

 

Röportajın Resmi Web Sitesi: elle.co.kr/article/view.asp?MenuC..., elle.co.kr/article/view.asp?MenuC...

 

Kaynakları: thesunnytown.wordpress.com/2015/10/07/october-2015-elle-song-joong-ki-interview, elle.co.kr/article/view.asp?MenuCode=en010302&intSno=14057, thesunnytown.wordpress.com/2015/10/27/october-2015-elle-song-joong-ki-descendants-of-the-sun-interview, elle.co.kr/article/view.asp?MenuCode=en010302&intSno=14112