Sıradan Mucize - Ji Chang-Wook [Vogue RÖPORTAJI – Ekim 2016]
  • Maysa
  • 26-09-2016, 17:34

 

Ji Chang-Wook ve YoonA yaklaşan dizileri "The K2" için hazırlanıyor. Birini korumak isteyen samimi kalp için hayatın içinde bir mucize gerçekleşebilir. Her ikisini de ne koruyabilir?

 

Ji Chang-Wook stüdyoya girdi. Yakışıklılığını kaybetmemesine rağmen yüzü gerçekten saatin 1.30 olduğunu belirtiyordu. O iki hafta gibi geçen bir hafta geçirdi. Çekimler sırasında, bir binanın penceresini kırarak içeri girdi ve tekrar tekrar yuvarlandı. Daha sonra "The Days" müzikali için sahneye çıktı ve hatta bir fan toplantısı gerçekleştirmek amacıyla Çin’e gitmek için zaman bile buldu. Yarın yemekli bir toplantısı da var, hayır, bugün var. Erkenden işini bitirebilmeyi umut ederken Ji Chang-Wook kıyafetlerini değiştirdikten sonra yüzünde gene sabaha karşı birisinin ifadesi ile bol bir pantolon ile geri döndü. "'Home Alone'daki Pigeon Leydi’ye benzemiyor muyum? Gerçekten de güvercinler pantolonumun içinden çıkacak gibi görünüyor. Yalnız değilim. Hahaha.”

Ji Chang-Wook hayatında ilk defa çok geniş bir pantolon giydiği gibi büyük bir değişim geçirdi. O, "The K2" dizisinde eski bir paralı asker ve özel bir koruma olan Kim Jae-Ha karakterini canlandırmaktadır. En iyilerinin içinde de en iyi. Erkeklik gerektirir. Ji Chang-Wook bronzlaşmış ve kaslı bir vücut için yağsız et yiyerek egzersiz yapmış. Görünümünü değiştirmeyi amaçlasa da bunun yaşının ilk basamağı ile bir ilgisi var. "Şimdi 30 yaşındayım. Gözlerimde gerçekten de erkekçe bir bakış oluşuyor ve onlar hikâyeyi görebiliyor. İnsanlar 30’lu yaşların bir erkek için bir fantezi olduğunu söylemelerine rağmen bunu seviyorum. Daha öncekinden farklı olduğumu göstermek istedim.” Dizinin fragmanında onun beyaz gömleği rüzgarda uçuşurken Ji Chang-Wook güçlü bedenini gösterdi.

Başka bir ilginç nokta ise Ji Chang-Wook’un yine bir korumayı canlandırmasıdır. Daha önce onu "The Days" müzikalinde görmüştük. "'The Days' müzikalinde oynarken korumalık yapan karakterlere karşı ilgim arttı ve bir dizide buna uygun bir rolü canlandırmak istedim. Bu bire bir örtüşme olmaktan daha çok aksine bir şeylerin benzediğini hissettim. 'The Days' müzikalinde Mu-Yeong parlak ve özgür ruhlu bir karakterdi ama kötü bir geçmişi vardı ve gizemliydi. , "The K2" dizisindeki Jae-Ha çok karanlık. Onun kalbinde büyük bir yara var ve o her zaman takip ediliyor gibi görünüyor. O, bir alanda birçok kişiyleyken bile tek başınaymış gibi hisseden bir arkadaş.” Jae-Ha, YoonA’nın canlandırdığı Anna karakteri gibi kalbinde bir yaraya sahip. "Daha önce birileri tarafından incitildim ve hatta korktuğum için duvara çarptım. Bu yüzden sadece kendi insanlarımla görüşmek gibi bir eğilimim var.”

Sadece dünyadaki tüm korumalar gibi Ji Chang-Wook’un kelimeleri kullanmak yerine vücudunu kullanmasını gerektiren pek çok şey var. Genellikle aksiyon için uygun olmadığını düşündü ama buna rağmen "Warrior Baek Dong Soo", "Healer " ve "Fabricated City" projelerinde yer aldı ve bir kez daha vücudunu kullandı. Hepimiz için felaket gibi geçen yaz aylarında Ji Chang-Wook bir aksiyon okulundaydı. Aslında, o kendini kavga 'sistemi' ile tanıştırdığı süre boyunca hiç klima yoktu. Endişeleri biriktirmek onun işi değildi. "Sıcakken sıcakmışım gibi rol yapıyordum ve yorgunken yorgunmuşum gibi oyunculuk yapıyordum. Dileğim gerçeklik duygusunu olduğu gibi ekranlara yansıtılmıştır.” Şu ana kadar cırcır böceklerinin sesleri durdu ve Ji Chang-Wook’un büründüğü karakter yavaş yavaş daha da ilginç hale gelmeye başladı. Sadece bir manga serisini bekler gibi Ji Chang-Wook’un yeni karakteri oluştururken senarist Jang Hyeok-Rin’in senaryosunu bekliyoruz.

Halk tarafından "Smile Donghae" deki karakteri Donghae olarakta bilinen Ji Chang-Wook "Warrior Baek Dong Soo", "Bachelor Vegetable Store", "Five Fingers", "Empress Ki" ve "Healer"dan günlük diziler, hafta sonu dizileri ve mini diziler ile sürekli yelpazesini geliştirdi. "Fabricated City" filminin yakında gösterime girmesi bekleniliyor ve ilk gösterisinden bu yana "The Days" müzikali için üç kez sahnede yer aldı. "Daehangno’da küçük bir tiyatroda başladı, rol aldığım bağımsız filmler, kısa filmler ve benzerleri ile birçok deneyim kazandım ki ben hayatta kötü bir şey olmadığını düşünüyorum. Nereye giderseniz gidin böyle bir şeyi kolay bulmazsınız çünkü birçok deneyim kazanmış oldum. Şimdi her ne kadar oyunculuğum mükemmel olmasa da gelecekte muhtemelen daha iyi hale gelecektir. Bugünlerde sadece birçok duyguyla kendimi doldurmaya çalışıyorum. Duygusal açıdan zengin olmak istiyorum ve eğer bu duyguları oyunculuğum ile dışarı çıkarabilirsem bu iyi olur.” Ji Chang-Wook oyunculuk hakkında konuşurken tavrı çok açıktı. Onun oyunculuk yolundaki ilk adımı söndürülmesi imkânsız olan bir ateşe yangın söndürücü püskürtmek gibiydi. Ve şimdi onun cepleri her zaman yanabilecek olan kibritler ile dolu.

Tahmin edildiği gibi Ko Anna’yı korumak isteyen tek kişi Kim Jae-Ha. Umutlarının tükendiği anda yine yaşaması için iradesini ateşleyen Ko Anna’ydı. Onu korumak için kendisini tehlikeli durumlara atmasına rağmen onun iyiliği için kendisini kordu. Ji Chang-Wook hayatının sonuna kadar insanları korumak istiyor. "Aileyi, halkımı ve kendimi… Ben de sevdiğim insanları korumak için çalışıyorum. Eğer bu insanlar olmasaydı muhtemelen para kazanamazdım. Onların iyiliği için yorucu olsa bile gücümü toplamıyor muyum?”. Gün ağarırken yüzü gün için bütün gücü tüketmiş olan birisiydi. Hatta Instagramda hashtag yazmak için gücü bile yoktu. Bir sonraki programından önce sadece bir saati vardı. O, sundae çorbası mı içmeli ya da biraz uyumalı mı?

 

(Bu röportaj Vogue dergisinin Ekim 2016 sayısı için yapılmıştır. Röportajının orijinali ve daha fazla fotoğraf için Vogue dergsinin resmi sitesini ziyaret ediniz.)

 

Röportajın Resmi Sitesi: www.vogue.co.kr/2016/09/21/ordinary-miracle

 

Kaynak: jichangwookkitchen.com/2016/09/22/magazine-vogue-korea-october-2016-issue-ordinary-miracle/#more-18827, vogue.co.kr/2016/09/21/ordinary-miracle