Lee Sung Kyung, “Kim Bok-Joo’dan Utanmadım” [My Daily RÖPORTAJI – Ocak 2017]

 

"Gençken savunmacı birisiydim.”

Lee Sung-Kyung, 3 yıl önce "It's Okay, That's Love" dizisi için verdiği röportajı sırasında tarif ettiği şey "duvarlardan sıçrayabilecek mutlu ve coşkulu bir kız”dı. "It's Okay, That's Love" dizisi Lee Sung-Kyung’un ilk dizisiydi ve Oh So-Nyeo karakterini canlandırmıştı.

3 yıl sonra çok şey değişti. Şimdi gerçek bir yıldız oldu. Birçok gazeteci onunla röportaj yapmak için sıraya girdi ve bu röportajlar 40 dakika ile sınırlıydı. Oyunculuğu ile ilgili birçok eleştirilere maruz kalmıştı, bu yüzden soruları cevaplarken halkın tepkisinin farkındaydı.

Ancak onun özgür kişiliği hâlâ oradaydı.

"Kim Bok-Joo (Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo) gibi âşık oldum mu? Ben dürüsttüm ama ilk adımı önce ben atmadım veya ilk birisine teklifte bulunmadım. Gençken savunmacı bir kızdım. Bir kişi bana ilgi gösterdiğinde bir daha o kişiyi aramazdım bile. İlk erkek arkadaşım 22 yaşımda oldu.”

Konuşurken çok neşeliydi ve büyük yuvarlak gözleri daima açılıp kapanıyordu. Heyecanlanıyor ve bazen de argo kelimeler kullanıyordu. Gazeteciler bu duruma şaşırıp gülseler bile o konuşmasına devam ediyordu. Bu Lee Sung-Kyung’du.

"Benim bir erkek arkadaşım yok. Yalnız birisi olarak her şeyim var ve kedilerle çay içmeyi seviyorum. Duygularımı birisiyle paylaşmaya hazır olduğumu sanmıyorum.”

"Sadece görüşmek istediğim insanlarla buluşuyorum. Erkek arkadaşlarım iş yerinden ve onları sadece insan olarak görüyorum.”

"Lee Sung-Kyung bir halterci mi?”

Doğru. Bu konuda sadece onun hayranları endişelenmedi Lee Sung-Kyung da endişelenmiş olmalı.

"Bir halterci rolü teklif edildi ve insanların bunu nasıl algılayacaklarını merak ettim. Senaryoyu okudum ve gerçekten eğlenceli olduğunu düşündüm. Eğlenmek için her şeyin olduğuna karar verdim. Zaten Kim Bok-Joo’nun karakteri hakkında da düşünüyordum. Sonra ondan vazgeçemedim.”

"Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo" şimdiye kadarki en kilolu Lee Sung-Kyung’u ortaya koydu. Çok fazla kilo aldığını söyledi ancak o, dizide sevimli bir kızdı ve kendisini Kim Bok-Joo olarak seçenlere minnettar olduğunu söyledi.

"Tamamen Bok-Joo’nun kalbine konsantre oldum. Tereddüt etmeden hissettiğim gibi canlandırdım. Ben Lee Sung-Kyung değildim Kim Bok-Joo’ydum.”

Dizinin reytingleri %6’dan fazla olmamasında rağmen bunu umursamadı ve rekabetin güçlü olduğunu söylemedi.

"İyi bir dizi ortaya koymak ve bununla gurur duymak istedim, hepsi bu. Sonuç hakkında bir şey yapamam ki.”

"Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo" gençlerin masalını anlatan ve gençlerin acısını dindiren bir yer dalgası dizisiydi.

"Benim ‘inancı olan oyuncu’ olarak anılmaya ihtiyacım yok. Sadece onlara inanç vermek istiyorum.”

"Oyunculuk hakkında insanlara inanç vermek istiyorum. Dürüst birisi olamaya çalıştım ve aldığım övgü için minnettarım.”

 

(Bu röportaj My Daily tarafından yapılmıştır. Röportajının orijinali için My Daily’in resmi sitesini ziyaret ediniz.)

 

Röportajın Resmi Sitesi: news.nate.com/view/20..., news.nate.com/view/201...

 

Kaynak: hancinema1, hancinema2