PARK BO YOUNG [Sports World RÖPORTAJI – Nisan 2017]

 

Oyuncu Park Bo-Young birçok dizi ve filmde rol almıştır. Ancak, birazdan sayacağımız yer aldığı dört yapım onun kim olduğunu sizlere göstermek için yeterli. 2008 yapımı "Speedy Scandal" filmi 8 milyon izleyici ile bir rekora imza attı. Ancak oyuncu ajansı ile girdiği hukuk mücadelesinden dolayı dört yıl herhangi bir projede yer alamadı. Daha sonra 2012 yapımı "A Werewolf Boy" filminde rol aldı ve film 7 milyon izleyici ile buluştu. Park Bo-Young, tvN’in 2015 yapımı "Oh My Ghost" dizisi ile izleyicilerin büyük bir beğenisini kazandı. Kısa bir süre önce rol aldığı JTBC’nin "Strong Woman Do Bong-Soon" dizisi ile popülerliğini arttırdı.

 

– "Strong Woman Do Bong-Soon" dizisi bitti.

"'Canlandıracak derecede üzüntülü' sözünü kim söylediyse o tam bir dahi. Kendimi tam da öyle hissediyorum. Bitmesine sevinmeme rağmen Do Bong-Soon ile ayrılmak istemiyorum."

– Reyting oranı şaşırtıcıydı. (Nielson Korea göre en yüksek reyting %9.0’dı)

"Reytingler devam etmem için bana enerji verdi. JTBC’nin müdürü bize akşam yemeği ısmarlamak için bir kez sete geldi. Dizinin reytinglerinin iki basamaklı olmasını dört gözle beklediğini belirtti. Ama ben bunu duymamış gibi yaptım. Sadece elimden gelenin en iyisini yapacağımı söyledim. Bir dizi veya bir film için hit başarısının zamanlaması oyuncular ve yönetmenler için her şeydir ve beklide daha fazlasıdır."

– Dizide seni yıldız yapan şey neydi?

"Do Bong-Soon bir lehçe kullanıyor ve çekici bir kız değil. Çok çekici olmayan kızları seviyorum. Bu şekilde daha az baskı yapıyor. Ben ufak tefek birisiyim ama insanların benim için bir şeyler yapmaya çalışmalarını sevmiyorum. Tek başıma her şeyi yapmaya çalışıyorum. Hatta gerçekten de güçlü olduğumu bile düşündüm. Do Bong-Soon’u çok beğendim çünkü pasif birisi değil."

– Görünümün hakkında nasıl böyle bir karara varıyorsun?

"Song Hye-Kyo’yu bir kez gördüm ve gerçekten çok hoş bir bayandı. O, makyajsızken benim makyajlı olduğum halimden bile daha güzeldi. Daha çok çalışarak tembel biri olmamaya karar verdim."

Hyung-Sik ile iyi görünüyordun?

"O, çok arkadaş canlısı ve önce o bana yaklaştı. Benim için her şeyi yaptı ve onun karakterine bu iyi uydu. Senaryoya alışana kadar ortaya koyduğumuz her zamanki hareketlerimizi sürekli olarak belli bir düzene soktuk."

– Bir projen bittikten sonra çok uzun süre ara veriyorsun.

"Tüm türleri, özellikle komedi ve mellow denemek istiyorum. Ancak, ortada yapmaktan hoşlanacağım hiçbir şey yoktu. Bu kulağa kibirlilik gibi gelebilir ama bir oyuncu olarak seçme hakkımı aşırı bir şekilde kullanmak istemedim. Do Bong-Soon safça benim inatçılığımdı bu yüzden geri dönmem uzun sürdü."

– Oyunculuğunuz hakkındaki eleştiriler çok olumlu.

"İnsanların övgülerinin bana karşı olduğunu sanmıyorum. Hikâyedeki karakterden dolayı böyle olduğunu düşünüyorum. Makaleleri ben de okudum. Diğer taraftan olumsuz eleştirileri gereğinden fazla kabulleniyorum ve çok fazla düşünüyorum."

– Şuanda hangi konumda olduğunu düşünüyorsun?

""Speedy Scandal" beklentilerin ötesine geçmişti. Bence, yukarı doğru çıkmanın bir yolu varsa aşağı doğru inmenin de bir yolu vardır ve insanların bana söyledikleri de bu. Her zaman doğru yoldan 'aşağı' inmek hakkında düşünüyorum. "Speedy Scandal"dan beri düşüşteyim. Davadan dolayı çalışamadığım zamanlar benim için zor bir dönemdi. "Strong Woman Do Bong-Soon" minnettarlıkla dolu bir dizi ama yine de çok uzun süre popüler kalacağını sanmıyorum."

 

(Bu röportaj Sports World tarafından yapılmıştır. Röportajının orijinali için Sports World’un resmi sitesini ziyaret ediniz.)

 

Röportajın Resmi Sitesi: www.segye.com/content...

 

Kaynak: segye, hancinema