Scholar Who Walks the Night

Puanı: 3,9/5  Oy Sayısı: 15
  alie tarafından

 

Adı: Scholar Who Walks the Night 밤을 걷는 선비
Tür: Dram, Tarih, Romantik, Aksiyon, Fantastik
Yönetmen: Lee Sung-Joon
Senarist: Jo Joo-Hee (orijinal comic), Han Seung-Hee (orijinal comic), Jang Hyun-Joo
Yapımcı: -
Yayıncı: MBC
daum: 7.5
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2014 - 2015
Yayın Tarihi: 8 Temmuz 2015 - 10 Eylül 2015
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe - 21:55
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Lee Jun-Ki
Kim Sung-Yeol
Lee Yoo-Bi
Jo Yang-Sun
Shim Chang-Min
Prens Lee-Yoon
Lee Soo-Hyuk
Vampir Gwi
Kim So-Eun
Choi Hye-Ryeong,
Lee Myung-Hee
Jang Hee-Jin
Soo-Hyang 

Diğer Oyuncuları:

Lee Hyun-Woo / Veliaht Prens Jung-Hyun (konuk oyuncu - 1. bölüm)
Jang Seung-Jo / Veliaht Prens Sadong
Yang Ik-June / Hae-Seo
Kim Myung-Gon / No Chang-Sun
Yeo Ui-Joo / No Hak-Young
Lee Soon-Jae / Kral Hyunzo
Son Jong-Hak / Choi Cheol-Joong
Park So-Young / Dam-Yi
Choi Tae-Hwan / Ho-Jin
Jeong Gyu-Su / Jo-Saeng (Yang-Sun'u büyüten babası)
Oh Yoon-Hong / Kkot-Boon (Yang-Sun'u büyüten annesi)
Han Ji-Woo / Saray Cariysesi Kim (1. bölüm - konuk oyuncu)
Park Ji-Il / Kim Sung-Yeol'un babası (1. bölüm - konuk oyuncu)
Kim Ye-Ryeong / Kim Sung-Yeol'un annesi (1. bölüm - konuk oyuncu)

 

Konusu:

Bir komplo sonucunda vatana ihanet ile suçlanan üst sınıf bir ailenin genç kızı (Lee Yoo-Bi) erkek gibi giyinerek kitap satmaya gider. O gece yürüyüş yapan yakışıklı bir alimle (Lee Jun-Ki) karşılaşır. Ancak alim aslında bir vampirdir.

 

Karakterleri:

Lee Jun-Ki dizide, yakışıklı bir vampir ve alim olan Kim Sung-Yeol karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri geçmişte, genç bir bilim adamıdır ve Veliaht Prensin (Lee Hyun-Woo) yakın arkadaşıdır. İkisi, insanların mutlu oldukları bir ülke inşa etme hayali kurmaktadır. Ancak Sung-Yeol'un kaderi arkadaşını, sevgilisini kaybetmesine ve vampire dönüşmesine yol açar.

Lee Yoo-Bi dizide, bir asilzadenin kızı olan 21 yaşındaki Jo Yang-Sun karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, zeki ve neşeli birisidir. Babası atılan bir iftira sonucunda bir hain olmak ile suçlanmaktadır. Bu yüzden ailesini geçindirebilmek için kitap satar. Yetenekleri ve çenesiyle en iyi kitap satıcısı haline gelir.

Shim Chang-Min dizide, veliaht prens olan 24 yaşındaki Lee Yoon karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri hayatı sadece eğlenceden ibaretmiş gibi yaşayan biri gibi görünse de babası öldükten sonra sakladığı pençelerini çıkarır ve yavaş yavaş sorularına cevaplar bulmaya başlar.

Lee Soo-Hyuk dizide, bir vampir olan Gwi karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, görünüşü ile insanları kendine hayran bırakmaktadır. Ayrıca o insanların dünyasında gizli bir hükümdardır. Kim Sung-Yeol'un (Lee Jun-Ki) en büyük düşmanıdır.

Kim So-Eun dizide,iki karakter canlandırmaktadır. Biri, genç bir soylu kadın olan 20 yaşındaki Choi Hye-Ryeong karakterini canlandırmaktadır. O, Prens Lee-Yoon'un (Shim Chang-Min) nişanlısıdır. Onun karakteri, şık ve soğuk birisidir. Diğeri ise, Sung-Yeol'un (Lee Jun-Ki) ilk aşkı olan 20 yaşındaki Lee Myung-Hee karakterini canlandırmaktadır.

Jang Hee-Jin dizide, 20li yaşlarının ortalarındaki şehrinin en iyi gisaengi olan Soo-Hyang karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, fakir bir köylü ailenin beş çocuğundan en büyüğüdür. Yoksul hayatından kurtulmak için 10 yaşında bir gisaeng olmayı seçer. Ayrıca çocukluğunda Kim Sung-Yeol (Lee Jun-Ki) tarafından ölmek üzereyken bulunur.

Lee Hyun-Woo dizide, dürüst ve asil bir ruha sahip olan 20 yaşındaki Veliaht Prens Jung-Hyun karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, kraliyet kütüphanesinde genç bir alim olan Kim Sung-Yeol (Lee Jun-Ki) ile aynı öğretmenden ders alır. İkili tehlikeli bir komplonun arkasında yatan gerçekleri öğrenir ve Sung-Yeol'un kana susamış bir vampire dönüşmesine neden olur.

 

Not: Dizinin konusu "The Scholar Who Walks the Night" adlı bir manhwa'ya (kore çizgi romanı) dayanmaktadır. (webtoon.daum.net/market/view/13989)

 

Resmi Web Sitesi: www.imbc.com/broad/tv/drama/sunbi/index.html

 

Ödülleri:

2015 Grime Ödülleri: Frontier Ödülü

 

FRAGMANI | DİZİNİN MÜZİKLERİ

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3 UZUN

 

 

Kaynakları: soompi.com/2014/11/02/park-hae-jin-in-talks-for-drama-role-as-a-joseon-era-vampire-scholar, asianwiki.com/The_Scholar_Walking_at_Night, dramafever.com/tr/news/casting-news-han-groo-considers-lead-in-mbcs-upcoming-vampire-historical-series-scholar-who-walks-the-night, movie.daum.net/tv/detail/main.do?tvProgramId=67918, soompi.com/2015/04/20/lee-jun-ki-lee-yoo-bi-kim-so-eun-tvxqs-changmin-confirmed-for-the-scholar-who-walks-the-night, hancinema.net/lee-joon-ki-lee-yoo-bi-and-max-to-star-in-night-strolling-scholar-81743.html, dramafever.com/tr/news/scholar-who-walks-the-night-finally-solidifies-lee-joon-ki-le-yoo-bi-kim-so-eun-and-changmin-as-leads, koalasplayground.com/2015/04/20/scholar-who-walks-the-night-holds-script-reading-with-leads-lee-jun-ki-lee-yoo-bi-changmin-and-kim-so-eun, koalasplayground.com/2015/04/13/jang-hee-jin-offered-second-female-lead-in-scholar-who-walks-the-night, en.wikipedia.org/wiki/Scholar_Who_Walks_the_Night

 

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam ve içerik ile alakasız link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…