D.P.

Puanı: 4,7/5  Oy Sayısı: 13
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: D.P.
Tür: Dram
Yönetmen: Han Jun-Hee
Senarist: Kim Bo-Tong (webtoon & senaryo), Han Jun-Hee
Yapım Şirketi: -
Yayıncı: Netflix
imdb: -
Bölüm Sayısı:
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 2021
Yayın Günleri ve Saati: -
Dili: Korece
Ülke: Güney KoreOyuncuları:

An Joon-Ho
Han Ho-Yeol
Park Beom-Goo


Diğer Oyuncuları:

Son Seok-Koo / Im Ji-Seob
Jun / Lee Seung-Byung


Konusu:

Dizi, kaçak askerleri yakalamak için görevlendirilen bir manganın etrafında dönmektedir.


Karakterleri:

Jung Hae-In dizide zorunlu askerlik görevini yerine getirebilmek için Kore Ordusu’na katılan An Joon-Ho karakterini canlandırmaktadır. Askerde, gözlem becerisi ve gösterdiği kararlılık ile kendisinden sorumlu Çavuş Park Beom-Goo’nun dikkatini çeker. Böylece, kaçak askerleri yakalamakla görevli olan D.P. adlı mangaya katılır. Sessiz ve sakin bir karaktere sahiptir. Ancak yeni koşullara uyum sağlamakta oldukça zorlanmaktadır.

Koo Gyo-Hwan dizide D.P.’nin ekip lideri olan Onbaşı Han Ho-Yeol karakterini canlandırmaktadır. An Joon-Ho’nun (Jung Hae-In) mangadaki yeni hayatına alışmasında yardımcı olur.

Kim Sung-Kyun dizide D.P.'den sorumlu asker olan Çavuş Park Beom-Goo karakterini canlandırmaktadır. Yüksek stres ve kronik yorgunluktan muzdariptir. Sürekli An Joon-Ho (Jung Hae-In) ve Han Ho-Yeol’a (Koo Gyo-Hwan) kızıp bağırsa da mangaya emektar bir askerin iç görüsü ile bakmaktadır.

Son Seok-Koo dizide Üsteğmen Im Ji-Seob karakterini canlandırmaktadır. Kore Askeri Akademisi’nden mezun olan askeri inzibat yöneticisidir. Sadece ordudaki başarısıyla ilgilenmektedir ve yalnızca iyi sonuçları önemsemektedir. D.P.'yi tam bir baş belası olarak görmektedir.


Not: 

1 – Dizi, Kim Bo-Tong’un kaleme aldığı "D.P." adlı bir webtoondan uyarlamadır.


Kaynakları: (1), (2), (3)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…