Youth

Puanı: 4,3/5  Oy Sayısı: 20
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Youth | 유스
Tür: Dram, Gençlik
Yönetmen: Kim Jae-Hong
Senarist: Kim Soo-Jin, Choi Woo-Joo
Yapım Şirketi: -
Yayıncı: -
imdb: -
Bölüm Sayısı: -
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 2021
Yayın Günleri ve Saati: -
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Kim Seok-Jin
Min Yoon-Gi
Jung Ho-Seok
Kim Nam-Joon
Park Ji-Min
Kim Tae-Hyung
Jeon Jung-Kook

 

Diğer Oyuncuları:

---


Konusu:

Dizi, kendi acılarını ve sırlarını taşıyan yedi gencin hikâyesini konu almaktadır. Sıkıntıları sırasında birbirlerine destek olarak birlikte ayakta kalmayı başarırlar.


Karakterleri:

Seo Ji-Hoon dizide bir Ulusal Meclis üyesinin oğlu olan Kim Seok-Jin karakterini canlandırmaktadır. Babasının belirlediği hayatta sıkışıp kalmıştır. İyi görünümüne ve iyi bir aileden gelmesine karşın duygularını ifade etmekte zorlanan birisidir. Yeni bir okula transfer olur. Orada, sıkı arkadaşlıklar kurar ve o süre içerisinde bam başka bir insana dönüşür.

Ro Jong-Hyun dizide kendisi hakkında çılgın dedikoduların döndüğü Min Yoon-Gi karakterini canlandırmaktadır. Evini ateşe verip, annesini öldürdüğü dahil olmak üzere kötü söylentiler peşini bırakmamaktadır. Oysaki annesi onun için her şey demektir. İnsanlarla pek iletişim kurmadığı için dışarıdan bakılınca duygusuz biri gibi görünmektedir. Ancak aslında oldukça sıcak kalpli birisidir. Ona teselli veren tek şey piyano çalmaktır. Daha sonra, arkadaşı Jeon Jung-Kook’un (Jeon Jin-Seo) onu olduğu gibi kabul etmesi ve nereye giderse gitsin onu ön yargısız bir şekilde takip etmesi nedeni ile geçmişten gelen acılarını ve güvensizliğini yener.

Ahn Ji-Ho dizide yetenekli bir dans dâhisi olan Jung Ho-Seok karakterini canlandırmaktadır. Hayata her zaman olumlu bir şekilde bakmaktadır. Çocukken bir eğlence parkında terk edilmiş olmasına karşın herkesten daha çok çevresine pozitif enerji yayan birisidir.

Seo Young-Joo dizide güçlü sorumluluk duygusuna sahip olan Kim Nam-Joon karakterini canlandırmaktadır. Maddi zorluklar çeken bir ailede büyüdüğü ve zorlu yaşam şartlarından dolayı yaşıtlarına göre daha erken olgunlaşmıştır. Bir çok yarı zamanlı işte çalışmasına karşın oldukça iyi notlara sahiptir.

Kim Yoon-Woo dizide parlak gülümsemesinin ardında acı bir sır saklayan Park Ji-Min karakterini canlandırmaktadır. Aşırı korumacı ailesinin yalanlarla sakladığı travmatik geçmişi nedeni ile bir kimlik duygusunu sorunu yaşamaktadır.

Jung Woo-Jin dizide alkolik babası yüzünden zor zamanlar yaşayan Kim Tae-Hyung karakterini canlandırmaktadır. Eskiden babası oldukça nazik ve kendisine karşı ilgili birisiydi. Ancak annesi onları terk ettikten sonra babası bu durumu kaldıramayarak bir alkolik oldu. Kim Tae-Hyung, babasının eski haline döneceği konusunda umudunu kaybetmemiştir.

Jeon Jin-Seo dizide mutluluğu hiçbir zaman tatmamış olan Jeon Jung-Kook karakterini canlandırmaktadır. Dengesiz ve hiçbir zaman güven duyamadığı bir ailede büyümüştür. Bu yüzden, yaşamın amacını ve kendi varlığını sorgulayarak büyümüştür.


Not: 

1 – Dizi, popüler erkek grubu BTS'nin kurgu ile harmanlanan BU (BTS Universe)'den ilham almıştır.


Kaynakları: (1), (2)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…