Bulgasal

Puanı: 4,8/5  Oy Sayısı: 5
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Bulgasal | Immortality | The Immortal | 불가살
Tür: Dram, Fantastik/Bilim Kurgu
Yönetmen: Jang Young-Woo
Senarist: Kwon So-Ra, Seo Jae-Won
Yapım Şirketi: -
Yayıncı: -
imdb: -
Bölüm Sayısı: -
Yapım Yılı: 2021 – 2022
Yayın Tarihi: 2022
Yayın Günleri ve Saati: -
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Dan Hwal
Min Sang-Woon
Ok Eul-Tae
Dan Sol

 

Diğer Oyuncuları:

Park Myung-Shin
Kim Woo-Seok


Konusu:

Dizi, son 600 yıldır ölümsüzlük ile lanetlenmiş bir adam (Lee Jin-Wook) ile 600 yıl boyunca ki tüm reenkarnasyonlarını hatırlayan bir kadının (Nara) etrafında dönmektedir.


Karakterleri:

Lee Jin-Wook dizide bulgasal (insan kanından beslenen, ölümsüzlükle lanetlenmiş efsanevi bir yaratık) olan Dan Hwal karakterini canlandırmaktadır. 600 yıl önce, Joseon Hanedanlığı döneminde askeri memur olarak çalışan bir insandı. Bir gün, önceki hanedanın kalıntılarını silme görevini yaparken lanetlenerek bir bulgasal olur.

Nara dizide bir zamanlar bir bulgasal (insan kanından beslenen, ölümsüzlükle lanetlenmiş efsanevi bir yaratık) olan Min Sang-Woon karakterini canlandırmaktadır. Bir insana reenkarne olur ve bir insan olarak hayatını yaşarken trajik bir olay meydana gelir. Kimliği belirsiz bir katil annesini ve ikiz kız kardeşini öldürür. Küçük kız kardeşiyle beraber kaçmayı başarır. Adını ve gerçek kimliğini gizleyerek, saklanarak yaşamaya başlar. Bir bulgasal (Lee Jin-Wook) ile karşılaşınca saklanmaktan vazgeçer ve intikam almaya karar verir.

Lee Joon dizide bir bulgasal (insan kanından beslenen, ölümsüzlükle lanetlenmiş efsanevi bir yaratık) olan Ok Eul-Tae karakterini canlandırmaktadır. Dan Hwal'ın (Lee Jin-Wook) aksine, sahip olduğu ölümsüzlükten oldukça memnundur. Son yüzyıllar boyunca politikacıları, iş adamlarını ve medyayı kontrol etmek için kullandığı muazzam servet biriktirir. Kore'nin en güçlü figürü olmayı planlamaktadır.

Kong Seung-Yeon dizide Dan Hwal'ın (Lee Jin-Wook) geçmişteki eski eşi olan Dan Sol karakterini canlandırmaktadır. Babası yüzünden Dan Hwal ile evlenen güçlü bir ailenin kızıdır. Başkalarının anlamlandıramayacağı özel bir şeye sahiptir.


Kaynakları: (1), (2)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…