Abyss
4,5 / 5 | Oy Sayısı : 190


Adı: Abyss | 어비스
Tür: Romantik, Komedi, Hukuk, Fantastik, Gizem
Yönetmen: Yoo Je-Won
Senarist: Moon Soo-Yun
Yapımcı: -
Yayıncı: tvN, Netflix
imdb: 7.1
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2018 – 2019
Yayın Tarihi: 6 Mayıs 2019 – 25 Haziran 2019
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Ko Se-Yeon
Cha Min
Oh Young-Cheol
Park Dong-Cheol

 

Diğer Oyuncuları:

Kwon Soo-Hyun / Seo Ji-Wook
Han So-Hee / Jang Hee-Jin
Song Sang-Eun / Lee Mi-Do
Yun Yoo-Sun / Eom Ae-Ran
Lee Cheol-Min / Park Ki-Man
Kim Sa-Rang / Ko Se-Yeon (ölmeden önce)
An Se-Ha / Cha Min (ölmeden önce)
Ha Sung-Kwang / Ko Se-Yeon'un babası
Park Sung-Yeon / Park Mi-Soon
Choi Da-In / Park Min-Jin
Lee Dae-Yeon / Seo Cheon-Sik
Kim Sung-Bum / Dedektif Choi
Shim Hye-Yeon / Oh Soo-Jin (çocuk)
Lee Soo-Min / Ko Se-Yeon (genç)
Seo In-Guk (konuk oyuncu)
Jung So-Min (konuk oyuncu)


Konusu:

Dizi, 'Abyss' adlı gizemli yuvarlak bir nesnenin sayesinde, ruhlarının güzelliklerine göre dış görünüşleri değişen iki insanın etrafında dönmektedir. Cha-Min (An Se-Ha) bir kaza sonucunda hayatını kaybeder. Kazaya neden olan gizemli güçlere sahip bir varlık (Seo In-Guk), onu 'Abyss'i kullanarak hayata döndürür. Cha-Min hiç çekici biri değilken oldukça yakışıklı birisi olarak başka bir bedende (Ahn Hyo-Seop) hayata döner. Ayrıca gizemli varlık, 'Abyss'i ona verir. Ertesi gün Cha-Min, 20 yıldır arkadaşı olan Se-Yeon’un (Kim Sa-Rang) bir cinayete kurban gittiğini öğrenir. Dahası cinayetin bir numaralı zanlısı kendisidir. 'Abyss'i kullanarak Se-Yeon’u tekrar hayata döndürür. Ancak Se-Yeon dillere destan bir güzelliğe sahipken sıradan görünüme sahip başka bir bedende (Park Bo-Young) hayata döner. İkili, Se-Yeon'un katilinin peşine düşer.


Karakterleri:

Park Bo-Young dizide başarılı bir savcı olan Ko Se-Yeon karakterini canlandırmaktadır. Mükemmeliyetçi ve sert birisidir. Ölüp tekrar başka bir bedende hayata döndükten sonra, yeni bedenine tıpa tıp benzeyen birisinin kimliğini kullanarak bir hukuk firmasında avukat olarak çalışmaya başlar. Böylece katilinin peşine düşebilecektir.

Ahn Hyo-Seop dizide Kore’nin en büyük kozmetik firmasının varisi olan Cha-Min karakterini canlandırmaktadır. Mütevazı ve iyi bir kalbe sahip birisidir. Ancak çekici ve yakışıklı bir görünüme sahip değildir. Ölüp tekrar başka bir bedende hayata döndükten sonra, bir hukuk firmasında Se-Yeon’un (Park Bo-Young) yardımcısı olarak çalışmaya başlar.

Lee Sung-Jae dizide ikiyüzlü dahi bir doktor olan Oh Young-Cheol karakterini canlandırmaktadır.

Lee Si-Eon dizide bir şiddet suçları dedektifi olan Park Dong-Cheol karakterini canlandırmaktadır. O, Avukat Ko Se-Yeon'a (Park Bo-Young) yardım etmektedir.

Han So-Hee dizide Cha-Min’in (An Se-Ha) nişanlısı olan Jang Hee-Jin karakterini canlandırmaktadır. Güzel bir kadın olduğu kadar gizemli birisidir. Düğün gününde aniden ortadan kaybolur.


Not: tvN’in Pazartesi & Salı  dizi kuşağında bu diziden önce "He is Psychometric" ve bu diziden sonra "Designated Survivor: 60 Days" yayımlanmıştır.


Resmi Web Sitesi (tvN): program.tving.com/tvn/abyss
Resmi Web Sitesi (Netflix): www.netflix.com/tr/title/81087762

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4

 

Fragman 5

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6)