Be Melodramatic
4,3 / 5 | Oy Sayısı : 65

Adı: Be Melodramatic | Melo Suits Me | 멜로가 체질
Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Lee Byeong-Hun
Senarist: Lee Byeong-Hun, Kim Young-Young
Yapımcı: -
Yayıncı: JTBC
imdb: 7.8
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019
Yayın Tarihi: 9 Ağustos 2019 – 28 Eylül 2019
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Im Jin-Joo
Lee Eun-Jung
Hwang Han-Joo
Son Beom-Soo
Choo Jae-Hoon
Kim Hwan-Dong

 

Diğer Oyuncuları:

Han Joon-Woo / Hong-Dae
Seol Woo-Hyung / Hwang In-Kook
Baek Ji-Won / Jung Hye-Jung
Lee Joo-Bin / Lee So-Min
Kim Myung-Joon / Lee Min-Joon
Seo Sang-Won / Jin-Joo'nun babası
Kang Ae-Shim / Jin-Joo'nun annesi
Baek Su-Hui / Lim Ji-Young
Yun Seol / Sa-Rang
Heo Joon-Seok / Seo Dong-Gi
Lee Hak-Joo / No Seung-Hyo
Kim Ji-Yeon / Soo-Hee
Wie Shin-Ae / Mi-Young
Yun Ji-On / Lee Hyo-Bong
Ryu Abel / Kim A-Rang
Lee Ha-Nee / Byung-Sam
Park Hyoung-Soo / CEO So
Kim Young-Ah / Lee So-Jin
Jung Seung-Gil / Sung In-Jong
Lee Ji-Min / Da-Mi
Mi-Ram / Ha-Yoon
Jeon Shin-Hwan / Moon-Soo
Yang Hyun-Min / popüler oyuncu
Son Seok-Koo / Sang-Soo (konuk oyuncu)
Jin Seon-Kyu / dizideki erkek oyuncu (1. bölüm - konuk oyuncu)
Lee Honey / dizideki kadın oyuncu (1. bölüm - konuk oyuncu)
Kim Do-Yeon / Do-Yeon (2.-3. bölüm - konuk oyuncu)


Konusu:

Dizi, aynı evi paylaşan, birbirlerinin en yakın arkadaşı olan 30’lu yaşlardaki üç kadının kaygılarını, aşklarını, arkadaşlıklarını ve günlük yaşamlarını konu almaktadır.


Karakterleri:

Chun Woo-Hee dizide bir senarist olan Im Jin-Joo karakterini canlandırmaktadır. Dışarıdan bakınca normal bir insanmış gibi görünmesine karşın yaptığı bazı davranışlar normal olmaktan uzaktır. Duygusal iniş ve çıkışlar yaşayan birisidir. Bir mağazanın vitrinindeki lüks bir çanta ile sık sık sohbet etmektedir. Senaryolarını bir edebi tarzda yazmaya çalışmaktadır.

Jeon Yeo-Bin dizide bir belgesel yönetmeni olan Lee Eun-Jung karakterini canlandırmaktadır. Çocukluğundan beri belgesel tutkunu birisiydi ve bu yüzden bir belgesel yönetmeni olmak çocukluk hayaliydi. Belgesel alanın en önde gelen yapım şirketlerinden birinde çalışmaya başlar ancak patronu tarafından tacize uğradığı için işten ayrılır. Kendi yapım şirketini açar. Ancak işletmeye başladığı yapım şirketinde çalışan tek kişi vardır, o da kendisidir. Yönetmenliğini yaptığı belgesellerden birisi beklenmedik bir şekilde hit olmuştur.

Han Ji-Eun dizide bir dizi yapım şirketinde pazarlama müdürü olan Hwang Han-Joo karakterini canlandırmaktadır. Bekâr bir annedir. Hem işinde başarılı olmak hem de çocuğunu iyi bir şekilde yetiştirebilmek için mücadele etmektedir. Onun hayali bir komedyen olmaktı.

Ahn Jae-Hong dizide bir yönetmen olan Son Beom-Soo karakterini canlandırmaktadır. Kariyerinde oldukça başarılı birisidir. Ancak artık dizi yapımcılığı ile uğraşmak istememektedir. Bir gün, Im Jin-Joo (Chun Woo-Hee) tarafından kaleme alınmış bir senaryoyu okur ve fikrini değiştirir.

Gong Myung bir dizi yapım şirketinde pazarlama müdürü dizide Choo Jae-Hoon karakterini canlandırmaktadır. Hwang Han-Joo (Han Ji-Eun) ile beraber çalışmaktadır. Başlarda onunla kötü bir ilişkisi olmasına karşın onu tanıdıkça ondan hoşlanmaya başlar.

Lee You-Jin dizide yardımcı yönetmen olan Kim Hwan-Dong karakterini canlandırmaktadır. Yönetmen Son Beom-Soo’nun (Ahn Jae-Hong) asistanlığını yapmaktadır. Ayrıca Im Jin-Joo’nun (Chun Woo-Hee) eski erkek arkadaşıdır. Zeki birisidir ancak insanlara karşı gereksiz yere kibar davranmaktadır. O ve Im Jin-Joo yedi yıl çıktıktan sonra ayrılmıştır. Ancak ikili çok geçmeden, yardımcı yönetmen ve senarist olarak tekrar bir araya gelir.


Not:

1 – JTBC’nin Cuma & Cumartesi  dizi kuşağında bu diziden önce "Chief of Staff" ve bu diziden sonra "My Country" yayımlanmıştır.


Resmi Web Sitesi: tv.jtbc.joins.com/melodramatic


 

Fragman 1

 

Fragman 2 (Karakter Im Jin-Joo (Chun Woo-Hee))

 

Fragman 3 (Karakter Hwang Han-Joo (Han Ji-Eun))

 

Fragman 4

 

Fragman 5 (UZUN)

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5)