Chief of Staff

Puanı: 4,3/5  Oy Sayısı: 15
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Chief of Staff | Aide | 보좌관 - 세상을 움직이는 사람들
Tür: Dram
Yönetmen: Kwak Jung-Hwan
Senarist: Lee Dae-II
Yapım Şirketi: Next Entertainment World
Yayıncı: JTBC, Netflix
imdb: 7.9
Bölüm Sayısı: 10
Sezon: 1
Yapım Yılı: 2019
Yayın Tarihi: 14 Haziran 2019 – 13 Temmuz 2019
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Jang Tae-Joon
Kang Sun-Young
Yoon Hye-Won
Han Do-Kyung

 

Diğer Oyuncuları:

Jung Jin-Young / Lee Sung-Min
Kim Kap-Soo / Song Hee-Seob
Jung Woong-In / Oh Won-Sik
Lim Won-Hee / Ko Seok-Man
Kim Hong-Fa / Jo Gap-Young
Lee Cheol-Min / Kim Hyung-Do
Yu Seong-Ju / Lee Chang-Jin
Jeon Jin-Ki / Lee Gwi-Dong
Jeon Seung-Bin / Kim Jong-Wook
Do Eun-Bi / No Da-Jung
Kim Eung-Soo / Jang Choon-Bae
Park Myung-Shin / Yeo Sook-Hee
Cha Soon-Bae


Konusu:

Dizi, Ulusal Meclis’in arka planında yaşanan olayları konu almaktadır.


Karakterleri:

Lee Jung-Jae dizide milletvekilinin özel kalem müdürü olan Jang Tae-Joon karakterini canlandırmaktadır. Eskiden bir dedektifti. Ancak daha fazla güç elde etmek için Ulusal Meclis’te çalışmaya başladı ve böylece üst üste 4 kez seçilen bir milletvekilinin (Kim Kap-Soo) özel kalem müdürlüğüne kadar yükseldi. Mükemmel sezgileri, soğukkanlı kararlılığı ve kazanma arzusu sayesinde desteklediği milletvekilini parti temsilcisi konumuna getirmeyi başardı. Ancak Tae-Joon için bu yeterli değildir. Çünkü onun daha büyük hırsları vardır.

Shin Min-A dizide bir milletvekili olan Kang Sun-Young karakterini canlandırmaktadır. Hizmet yılının ilk senesindedir ve nispi (oransal) temsil sistemi ile seçilerek milletvekili olmuştur. Aynı zamanda partisinin sözcüsüdür. Eski bir avukattır ve milletvekili olmadan önce güncel olayların ele alındığı bir televizyon programının sunuculuğunu yapmıştır. Hırslı ve görevini hakkı ile yerine getiren birisidir. Jang Tae-Joon’un (Lee Jung-Jae) özel kalem müdürlüğünü yaptığı milletvekilinin (Kim Kap-Soo) rakibidir. Ayrıca Tae-Joon ile garip bir ilişkisi vardır.

Lee Elijah dizide bir sekreter olan Yoon Hye-Won karakterini canlandırmaktadır. Genç yaşına rağmen 6. Seviye bir sekreter olabilmeyi başaran tutkulu ve çalışkan bir iş kadınıdır. Bunun yanı sıra güçlü bir doğru-yanlış duygusuna sahiptir ve şeytana uyup yanlış bir yola girmeyi reddetmektedir. Ulusal Meclis'te Jang Tae-Joon (Lee Jung-Jae) ile birlikte çalışmaktadır.

Kim Dong-Joon dizide hevesli bir stajyer olan Han Do-Kyung karakterini canlandırmaktadır.

Jung Jin-Young dizide ilk kez milletvekili olarak seçilen Lee Sung-Min karakterini canlandırmaktadır.

Kim Kap-Soo dizide üst üste 4 kez milletvekili olarak seçilen Song Hee-Seob karakterini canlandırmaktadır.

Jung Woong-In dizide bölge ofisi başkanı olan Oh Won-Sik karakterini canlandırmaktadır. Ayrıca Hong Hee-Seob’un (Kim Kap-Soo) yardımcılarından birisidir.

Lim Won-Hee dizide Kang Sun-Young’un (Shin Min-A) yardımcısı olan Ko Seok-Man karakterini canlandırmaktadır.


Not:

1 – "Chief of Staff 2" adlı dizinin ilk sezonudur.

2 – JTBC’nin Cuma & Cumartesi  dizi kuşağında bu diziden önce "Beautiful World" ve bu diziden sonra "Be Melodramatic" yayımlanmıştır.


Resmi Web Sitesi (JTBC): tv.jtbc.joins.com/aide
Resmi Web Sitesi (Netflix): www.netflix.com/tr/title/81070963


 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3 (UZUN)

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

GÜNÜN DİZİ ÖNERİSİ

Herkese merhaba arkadaşlar. Ben maria. Bugün sizlere önerdiğim dizi, romantik-komedi-gençlik türündeki "Cheer Up!". Dizide okulun en iyi öğrencileri ile okulun en kötü öğrencilerin arasındaki aşk, dostluk, sahtekarlık, yalancılık gibi şeyleri anlatıyor. Diziyi izlerken çok eğlendim umarım sizde eğlenirsiniz. İyi seyirler...
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…