İzleyiciler “Connection” Dizisini Beğendi

İzleyiciler “Connection” Dizisini Beğendi

SBS, bir önceki dizisi olan “The Escape of Seven”ın hüsran dolu başarısızlığının ardından yeni dizisi Connection” ile adeta yeniden canlandı. Yeni dizi sadece iki bölüm yayımlamış olmasına rağmen etkileyici bir izlenme oranına ulaştı. “Connection”, ilk bölümü ile aynı zaman diliminde yayımlanan “Bitter Sweet Hell”in arkasında kalmasına rağmen ikinci bölümü ile ülke çapında ortalama %6,1 alarak öne geçti. 

Dizi sadece cuma ve cumartesi dizileri arasında lider olmakla kalmadı aynı zamanda haftanın en yüksek reytingli mini Kore dizisi oldu. “Connection” ilk haftasında, “Lovely Runner” (%4,8), "The Atypical Family" (%4,2) ve “The Midnight Romance in Hagwon”dan daha iyi performans gösterdi. 

Queen of Tears”ın sona ermesinin ardından Kore televizyonunun bir reyting krizi yaşadığı, “Lovely Runner” gibi hit bir dizinin bile yüzde 5 sınırını zorlukla aştığı günlerde “Connection” önemli bir başarı yakaladı.

Ancak bu başarının tesadüfi olmadığı oldukça açık. Aslında dizi en başından beri büyük bir merakla bekleniyordu çünkü "Connection" mükemmel senaryo seçimleriyle tanınan usta aktör Ji Sung'un geri dönüşüne işaret ediyordu. Beklentilere uygun olarak ilk 2 bölüm, yoğun konusu, hızlı gelişmeleri ve öngörülemeyen sürprizleriyle büyük beğeni topladı.

Dizi uyuşturucu bağımlısı olmaya zorlanan bir dedektifin (Ji Sung), arkadaşının ölümünü araştırırken 20 yıllık yozlaşmış bir dostluğun içindeki sırları ortaya çıkarmasının gerilim dolu hikayesini anlatıyor.

Ji Sung dizide, Anhyeon Polis Karakolunda 'narkotik biriminin gururu' olarak anılan saygın dedektif Jang Jae Kyung karakterini canlandırıyor. Güçlü inançlara sahip bir insandır. Beklenmedik bir kriz meydana gelir ve biri tarafından uyuşturucu bağımlısı olamaya zorlanır. 

Jeon Mi Do dizide, Anhyeon Ekonomik Günlük Gazetesi'nin yerel haber muhabiri olan Oh Yoon-Jin karakterini canlandırıyor.

Sürükleyici ve tahmin edilemez olay örgüsü olağanüstü bir kadro tarafından ekranlara taşınıyor. İzleyiciyi hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayan başrol oyuncusu Ji Sung, özellikle karakterinin yoksunluk belirtileri yaşadığı sahnelerde mükemmel bir performans sergiliyor. Üstelik, "Hospital Playlist" dizisindeki mükemmel imajı ile tanınan Jeon Mi-do oldukça farklı bir karakter ile ekrana çıkarken yardımcı oyuncular ve kötü adamlar da aynı derecede mükemmel işler çıkarıyor.

-

BİZİ INSTAGRAM HESABIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @guneykoresinemasicom